Frézka malá výrobce -- Tesla Valašské Meziříčí

navody prirucky brozury
prosim oznacujte vlakna podle nasledujiciho klice "Frezka nastrojova FNGJ32"

Odpovědět
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

11. 10. 2017, 7:42

to je štítek s inventárním číslem majitele, nikoli výrobní štítek......
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Pavka
Příspěvky: 911
Registrován: 10. 3. 2008, 8:40
Bydliště: Ronov

13. 10. 2017, 10:23

Tak sem dej pořádnou fotku a uvidí se. Nebo je to tajné? Svoje věci co zde nabízíš, taky řádně vyfotíš.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

13. 10. 2017, 10:38

Tesla vyráběla brusku na ventily
BV2.jpg
BV2.jpg (46.96 KiB) Zobrazeno 4834 x
ale to co je nahoře je fakt inventární, nikoli výrobní štítek
...
fotka je znárodněna z nastrojenaradi.cz
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

16. 10. 2017, 4:50

kutil_tim píše:Tak nic blížšího ?
Zná tady někdo správný postup měření stavu vúle vřetena a stolů ?
A kolik je použitelná tolerance vůlí u tohoto stroje ?
Naštuduj příručku pana ing. Schlesingera a neplevel tady vlákno.Použitelná vůle je taková,na jakou si zvykneš..Taky dost záleží,co na tom chceš kopat-horizontka(hlavu k tomu neseženeš ve vřeteni možná metrický kužel-teda,jestli to někdo už neopravil)..To moc možných použití neskýtá..Tak dloubat drážky,nebo něco jednoúčelového.
ok1in
Příspěvky: 167
Registrován: 13. 6. 2017, 6:31
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

16. 10. 2017, 4:59

david.1 píše: Naštuduj příručku pana ing. Schlesingera a neplevel tady vlákno...
Dobrá rada nad zlato, že? Navíc to vlákno si založil on...
Je to dnes divná doba... :evil:
Komunikace, telemetrie, automatizace, pohony...
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

16. 10. 2017, 6:28

ok1in píše:
david.1 píše: Naštuduj příručku pana ing. Schlesingera a neplevel tady vlákno...
Dobrá rada nad zlato, že? Navíc to vlákno si založil on...
Je to dnes divná doba... :evil:
No uznej,že přece není účel našeho spolčení do nekonečna omílat již jednou,dvakrát...xyz krát napsané..Chce to něco přínosného.Mám něco,nevím co-poraďte..To chápu..Ale mám starý krám,vymyslete,co k čemu bych to mohl použít, je to asi volný a vlastně ani nevím,jak to změřit-to mi přijde jak z pomocnýho gymnázia..
qwer
Příspěvky: 1293
Registrován: 8. 4. 2008, 8:09
Bydliště: Kostolec (Pov. Bystrica)

16. 10. 2017, 8:47

david.1 píše:
ok1in píše:
david.1 píše: Naštuduj příručku pana ing. Schlesingera a neplevel tady vlákno...
Dobrá rada nad zlato, že? Navíc to vlákno si založil on...
Je to dnes divná doba... :evil:
No uznej,že přece není účel našeho spolčení do nekonečna omílat již jednou,dvakrát...xyz krát napsané..Chce to něco přínosného.Mám něco,nevím co-poraďte..To chápu..Ale mám starý krám,vymyslete,co k čemu bych to mohl použít, je to asi volný a vlastně ani nevím,jak to změřit-to mi přijde jak z pomocnýho gymnázia..
NO, zachrániť starý stroj, ktorý ešte môže niekomu x rokov slúžiť v garáži je správny počin. A do svojho vlákna si môže písať čo chce, tým zvlášť, že sa to týka strojariny. A ak sa to niekomu nepáči, nemusí na to klikať- také jednoduché :D
Inak frézka vypadá celkom zachovale, bolo by jej škoda do hute. Ku tomu meraniu- pozrieť dutinu vretena, či neostali v nej stopy po pretočenom nástroji- asi je tam Me32, a tam bývalo zvykom podložiť nástroj s kuželom Mk4 plechovou vložkou z rysovacieho plechu hrúbky 0,2 mm, a to nebolo moc dobré na prenos sily na nástroj. Indigátorom zmeraj hádzavosť dutiny, tlakom do strany vôľu v ložiskách. Prijatelná vôla v posuvových skrutkách je tak do 1/5 stúpania. Skús či ide rovnomerne priečny stôl- hodinky na pravú aj lavú stranu stola, a potočiť posuvovou skrutkou tam a s5, a pozorovať či rovnako reagujú obe strany. Ďalej vymedziť vôle v rybinách, a skúsiť či idú posuvy relatívne ľahko aj v krajných polohách, Zvislú lištu pritiahnuť iba tolko, aby stôl nezasekával, ale aj pri posuve dole stále tlačil na skrutku.
Volakedy som predal frézku Steinel pánovy od Kroměríža, a po čase mi poslal nejaké foto z domácej výroby zvislej hlavy
IMG_1042.JPG
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

16. 10. 2017, 10:16

kutil_tim píše:Tak nic blížšího ?
Zná tady někdo správný postup měření stavu vúle vřetena a stolů ?
A kolik je použitelná tolerance vůlí u tohoto stroje ?
Pokud si nebudeš vědět rady, tak bych se někdy mohl stavit. Doufám, že už není na dvoře.
Kuba68
Příspěvky: 122
Registrován: 20. 3. 2017, 8:07

17. 10. 2017, 9:38

Mám podobnou. R.V. 1937 ale má jen jeden trapéz a 2 hřebeny (páková) Výrobce je Reckermann, Solingen DE.
Ta tvoje má i Volmanovské prvky. Udělej fotky i z druhého boku a zezadu + štítku motoru. Na motoru bývá rok výroby, který je +- stejný jako stroje. (pokud tedy nebyl měněn). Předpokládám, že pohon je plochým řemenem. Malého Volmana s kulatým trámcem jsem ale neviděl. Bude to asi hrubě předválečný stroj....
Naposledy upravil(a) Kuba68 dne 17. 10. 2017, 10:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

17. 10. 2017, 12:29

To vypadá že motor je vícepólový s přepínáním rychlosti. Zajímalo by mne jak vypadá jeho svorkovnice.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Kuba68
Příspěvky: 122
Registrován: 20. 3. 2017, 8:07

17. 10. 2017, 3:07

Myslel jsem celkový pohled z boku. Ale je vidět, že byla modernizovaná. Rozvaděč, motor, ovladač atd...
Jak vypadá vřeteno z boku? (pod tím děrovaným plechem místo krytu). Jsou tam remenice na plochý řemen?
ok1in
Příspěvky: 167
Registrován: 13. 6. 2017, 6:31
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2017, 5:59

kutil_tim píše:...
motor je zapojen že je přivedeno 6 drátů
IMG_20171017_161048.jpg
Zapojení a přepínání dvourychlostního motoru je zhruba uprostřed článku - https://www.mylms.cz/text-prehled-a-zapojeni-motoru/
Obrázek Obrázek
I když, jak tak koukám v rozvodnici je zastrčené schéma, takže to je asi jasné...
Komunikace, telemetrie, automatizace, pohony...
Mlynek
Příspěvky: 136
Registrován: 8. 3. 2017, 9:14

16. 11. 2017, 8:08

kutil_tim píše:Elektrika u že je demontována a v elektroodpadu
....
A není to škoda?....
Přílohy
El1.jpg
El2.jpg
Není diskuze jako diskuse
Odpovědět

Zpět na „Navody ke strojum, dokumentace“