Bruska BPH20

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

4. 11. 2013, 9:22

Dejte tam (do vřetene kluzného) olej P3CF. Je to náhrada za olej J0 tzv. petroleják. Dokonce to má i vůni po petroleji tak to bude smíchané. Já si ho míchal sám. Cut3 je taky něco podobného. Olj22 a vyšší nesmíchané s petrolejem jsou pro kluzné vřetena moc husté. To radši ani nezkoušejte nebo si ho připečete.

Hydrauliky se teď značí většinou HM. KV jsou oleje pro kluzné vedení. To číslo je fakt viskozita. Ol-j22 se klidně může použít jako hydraulika, taky jako kalící lázně a tak.

Já jsem si dal do hydrauliky 3g71 spešl olej do strojů JCB který jsem výhodně sehnal. Ale já ho tam mám méně než v BPH20. Je hodně řídký, asi jako ta 22.
Sběratel strojů :-)
lixis
Příspěvky: 3
Registrován: 8. 2. 2018, 8:02

8. 2. 2018, 8:24

Dobry den, dostala se mi do rukou bruska BPH 20 kde byla vadna upinaci deska a k tomu celej zdroj = trafo a selenovej usmernovac, pojistky. To uz je opraveno. Upinaci deska previnuta , trafo taky a usmernovac nahrazen diodovym. Seleny mely na sobe vetsi ubytek, tak se pridala predradna odporova zatez,
aby na desce bylo tech 110V DC. To vse je OK a magnet funguje v poradku.

Operator vyroby si stezuje, ze mu nejde zapnout hydraulika a aby ji zapnul, tak nejdrive musi zapnout magnet. Je tam paketovy prepinac, ktery ovlada relata nalepene na strane brusky a ty ovladadaji stykac na hydrauliku, ale i dalsi veci. Stahnul jsem z vasich stranek manual, ale ten co digitalizoval dokumentaci, tak nejspis usoudil, ze elektroschemata jsou k nicemu, ale vlastne ty jediny podstate staci jako dokumentace takova k masinam. Podle toho lze poznat jak co funguje.

S bruskama nemam moc zkusenosti, mohl by mi nekdo rici posloupnoust funkci ? U teto brusky Jde zapnout hydraulika a posuv dolu jen s magnetem a posuv nahoru a kotouc brusky jak s magnetem, tak i bez magnetu.

Operator by chtel, aby mu kotouc brusky a hydraulika sla i bez magnetu, ale to se mi zda kvuli bezpecnosti nebezpecne. Minimalne kotouc brusky by mel jit s magnetem, aby se nestalo ze by zacal brousit material bez magnetu.

Hydraulika - s magnetem
Kotouc brusky - s magnetem i bez
Posuv dolu - s magnetem
Posuv nahoru - s magnetem i bez

Takhle to funguje v mem pripade. Mam dojem, ze si s tim nekdo hral. Z oskenovane dokumentace z http://www.tumlikovo.cz/download/" onclick="window.open(this.href);return false; jsem nevycetl tyhle funkce. Byl bych moc vdecny kdyby nekdo doskenoval alespon elektroschemata, nebo ze zkusenosti napsal jak by to melo slapat, abych to dal dohromady tak, jak by to melo byt spravne, diky.
majo477
Příspěvky: 873
Registrován: 28. 5. 2014, 8:39

3. 6. 2018, 7:48

Zdravim,nemal náhodou niekto rozobrate zvislé automatické pridávanie do rezu,,ide tam hadica z hydrauliky,tá ovláda palec ktorí asi posúva nejakú rohatku ktorá mi tam chýba,,nikde nemožem nájst žiadme foto ako to má vyzerat,,ak to niekto mal aspon vyfotené bol by som vdačný
stavinoha
Příspěvky: 3
Registrován: 9. 9. 2014, 4:20

20. 12. 2022, 7:24

neví někdo jak mají vypadat originál krytky kontrolek na stole brusky bph 20
neví někdo jak mají vypadat originál krytky kontrolek na stole brusky bph 20
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“