podlaha do dílny

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

30. 7. 2017, 11:48

Poměr jsem si hlidal...Byl kupovanej ve stavebninach den pred akcí.Na věci za 60,- bych si moc nepomohl :-( u 30m2,záleží jak dlouho lezel u nich ve skladu:-?
Nicméně k té dlažbě prosím,teď už s tím po dvou letech nic neudělám.
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
chb
Příspěvky: 3801
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

30. 7. 2017, 1:38

vždy jsme nakonec podlahu poprášili cementem a zatáhli - asi tento krok chyběl - což ale znamená, že pokud ti povrch práší (což jsi konstatoval) tak pod dlažbu to nezapomeň pořádně napenetrovat, jinak se ti brzo oloupe.

PS - pokud není dobře udělaná vodoizolace podlahy, tak pokud ji "zavřeš" dlažbou, oloupe se ti dlažba časem také.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

30. 7. 2017, 2:10

Je pravda,že se droli jen tam, kde se chodí furt..Tam kde je regál, kompresor ponk je pěknej.
Mezi první beton a vrchní jsem lepil ipu.
Dlažbu bude pokládat nějaký řemeslník, co to dělá dnes a denně..Z hurá akcí patlala samodoma jsem ponaučen.Radeji půjdu do práce a vydělám na 1 den řemeslníka,než to dělat 14 dní a ještě bude výsledek nejistej.
Jakou teda doporučujete tloušťku a ta klouzavost?
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4879
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

30. 7. 2017, 5:00

To Piskotek: nejspis pujdu do: cidemat.cz teraso 300x300x30 Pomer tloustka cema mi zatim vychazi nejlepe. Samozrejme bych radeji 400x400x40 ale tam v dober cene nic nenachazim. Mas to i docele blizko, mam to dopravne podstane dal. :-(( Mate li Sokolici dalsi vyrobce v rozumnych cenach sem s nima, jeste mam cas.
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

25. 8. 2017, 11:53

elbarto píše:To Piskotek: nejspis pujdu do: cidemat.cz teraso 300x300x30 Pomer tloustka cema mi zatim vychazi nejlepe. Samozrejme bych radeji 400x400x40 ale tam v dober cene nic nenachazim. Mas to i docele blizko, mam to dopravne podstane dal. :-(( Mate li Sokolici dalsi vyrobce v rozumnych cenach sem s nima, jeste mam cas.
Nevim, co je dobra cena, mam ve sklepe neco takoveho https://www.hornbach.cz/shop/Tryskana-d ... rtikl.html" onclick="window.open(this.href);return false; a padajici kladivo to vydrzelo, spatne to snasi rozlitou HCl (30%)
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

4. 1. 2018, 6:09

Uvažuju o tý teracový podlaze, nemáte náhodou někdo kontakt na někoho kdo by to za rozumné peníze položil?
cca 80metrů.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
HonzaCh
Příspěvky: 289
Registrován: 21. 11. 2006, 8:57
Bydliště: Ostrava

5. 1. 2018, 10:05

Neporadím dodavatele, ale podělím se o zkušenost.

Pan stavitel dostal za úkol do dílničilinky (asi 10m2, ale většina skladování) položit "něco levného a trochu odolného", třeba teraco. Pořídil, položil, nezruinovalo nás to, na pohled to vypadá OK, ale... V sandálech obutých jako cukle (šoupám botama po zemi) na tom docela dost packám.

Výškový rozdíl mezi kachlema je třeba do 1 mm, ani to není shora vidět, ale už to vadí. Možná to nějak přebrousíme, uvidí se. Příště bych k zadání přidal podmínku, že to bude bezproblémově pochozí.

Tak si to nějak pojisti.

HTH,
H.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

6. 1. 2018, 9:53

Já bych se na to vysr.. ale kolega tu podlahu chce udělat aby se prý dala vytřít když se tam něco rozlije a takové keci. Ted je tam asi nějaký beton ( byl to dřív autoservis) na kterém je barva. Ted tam pořídíme nový soustruh tak tam stejně okolo strojů dám gumové rohože , tak je mi skoro jedno co bude pod tím. Možná se to jen vyleje nějakým epoxidem ale stroje se občas stěhujou tak aby se to hned nezkur....
Taky na to nemám úplně moc času, příští týden chci celou místnost vyklidit a ten další to udělat tak to nakonec bude možná muset být nějak svépomocí nebo nevím.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

29. 1. 2018, 10:50

To piskoteek: A nemůže to drolení být způsobené tím, že jste měl beton příliš řídký a cement Vám vylezl nahoru? V takovém případě může mít beton menší pevnost a může se drolit. U betonu velmi záleží na množství vody - čím řídší beton, tím nižší výsledná pevnost.

To kvako1: Vašich 25 let ve stavebnictví je kouzelných. Obzvlášť, když chcete hutnit 10 cm silnou vrstvu betonu pod stroj vibrační deskou. Zamlouvám si vstupenku do první řady. Něco podobného jsem jednou viděl. Borci vibrační desku museli vytáhnout bobcatem, protože se do betonu zabořila a sama nevyjela. Nakonec museli vytahat a znova uložit i karisítě, protože jim je deska natloukla až na podloží a neměly by v betonu žádný význam. Beton se hutní buď ponornými vibrátory (např. věnce, ztužující žebra, bednění opěrných zdí apod), nebo vibračními latěmi (základové desky, lité podlahy). Jen pro upřesnění - kari síť musí být kryta minimálně 2 cm betonu. Dráty kari sítě nesmí nikde vykukovat z betonu. Výška krytí závisí na frakci kameniva použitého do betonu. Pod soustruh bych se nebál použít 1alespoň 10 cm silnou vrstvu betonu, výztuž s oky 10x10 cm, tl. drátu 8 mm, umístěná doprostřed betonové desky. Když zalijete betonem C20/25, nemůže to nic udělat.
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

30. 1. 2018, 5:08

Kvako1 píše:Tak to vypadá když radí strojaři , ne stavaři.

podlaha do dílny pod stroje ma vypadat:

na zakladovou desku izolace -ipa
pak podlahový polistyren, stačí položit, podlahový polistyrén by měl mit zámky , proto neni potřeba lepit atd..
kolem zdi mirelonový pás 5mm tlošťka
a na to beton - podlahový- jina chcemie- 10cm + karisíta. uhladit vybrační deskou. 10 cm je minimum pod lehké stroje, dejme tomu do 3 tun...

uprava povrchu je už vecí každeho soudruha. ja preferuji zatěžovou dlažbu.

poradit že zateplit to netřeba může jenom člověk co o tom opravdu ví kulový....
To je technologie na tzv. "ztracený vibrátor" :mrgreen: - něco jako ztracené bednění, ale vrstva betonu musí být silnější, aby se tam ten agregát (ta deska) jednou pro vždy, vešla :mrgreen:
A ty "stroje" - to jako jsou který - MN80 a nebo WHN 130?
Radit jak to má být udělané, aniž by bylo naprosto jasné, jaký bude typ provozu a přesný typ a velikost strojů, je naprosto jasný signál.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4879
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

30. 1. 2018, 10:23

... jo,jo, "stavar" Kvako ma v tomto vlakne krute hlasky a vyraz ztraceneho vibratoru vubec neni zly :-) Nasmeroval bych Kvaka na podobna temata na traktorech. Tam nekteri soudruzi v mnozstvi vetsim nez velkem naprosto ignoruji standarni stavebni postupy a ridi se radama otcu, dedu a pradedu, pripadne od piva po 10 panakach. Dle jejich pohledu jsou napriklad KARI moderni nesmysl beton se zpevnuje "kameny", odpadnim zelezem atd. atd.
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1186
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

30. 1. 2018, 1:24

To terazzo je najlepšie dať uložiť odborníkovi tak aby netrčalo a netrebalo ho brúsiť v rohoch. Na vrchu terazza je špeciálna vrstva imprgnácie, ktorá by sa porušila a terazzo by bolo nasiakavé.

Mame na chalupe terasu z terazza 25 rokov starú. Rozhodol zom sa ju opraviť zbrúsením do roviny. Paráda. Na zavretie povrchu som použil Sikagard 907w -znižuje nasiakavosť a je odolný soliam a miernym chemikáliam. Krásna terasa ... až do najbližšej zimy, kde sa mi po prvej vrstve snehu terasa zmenila na klzisko na zabitie. ..😑 Ďážď je vpohode..nešmýka sa

V prípade ukladania terazza je potrebné otryskanie povrchu od cementového mlieka ktoré sa vždy tvorí pri mokrom procese liatych poterov a betónov. Inak má práve táto vrstva nasvedomí oddelovanie dlažby od podkladu.

Inak doporučujem na priemyselné podlahy pozrieť Sika Abraroc (poter min 10mm), v prípade náteru je super Sikafloor Garage.

Ps: nerobim tu reklamu, ale s týmito materiálmi máme super skúsenosti.
Přílohy
Prebrúsené čerstvo impegnované terazzo ... potom je matné
Prebrúsené čerstvo impegnované terazzo ... potom je matné
Mazatrol
Příspěvky: 24
Registrován: 22. 7. 2016, 7:37

10. 2. 2018, 12:26

Jedna zkušenost z praxe,mám to doma.Epoxid,pod tím 13cm betonu hustě armovaného karisítí s podlahovým topením,pod tím 9 cm polystyrenu se zvýšenou únosností a samozřejmě podlk.beton.Jezdilo po tom kde co do 6ti tun,(ne osobák)y a CNCčko přes 5 tun na tom pracuje a taky v pohodě.Je fakt,že epoxid nic moc,ale opravy jednoduché na rozdíl od teraco,co se nám stejně v provozu při vysoké zátěži časem časem poškodilo.ale nedá se opravit.A bylo dražší.Navíc u epoxidu nejsou žádné spáry.Olej se utře suchým hadrem a je podlaha jak nová a bez práce.Mám pocit,že se tady z toho dělá zbytečná věda.
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

10. 2. 2018, 8:10

Mám dvojgaráž 8x7 metrů. V současné době mi auta parkují venku, neb není místo. :-) Na podlahu jsem se ulakomil na litej epoxid. Protože firma chtěla 70 litrů za udělání, dohodnul jsem se s jedním jejich technikem a ten mi to pohl udělat samodomo. Cena byla poloviční. Ve vytápěných prostorách to může být fakt dobré. Já v zimě na chalupě nedělám a tak se tam netopí a vše se přestěhuje do jedné půlky a ve druhé je auto, jenom kvůli čištění od sněhu. Ale má to několi velkých ale. Cokoli těžšího spadne na podlahu, tak tam udělá dírku nebo prasklinku. Podlahu jsem pokládal v roce 2007 na dva roky vystařený beton, dělal jsem to pod dohledem a za pomoci odborníka a přesto mi do minulého roku slezlo tak 10dm2 podlahy. při té ceně teda nic moc. V parvé zadní části mám kolem ponku cca 3m2 vylité nivelačkou a potom natřené barvou na beton a dodněška dobré. Když podladu trochu opálím při svařonámí, tak to vezmu kartáčem a přetřu a pohoda a žádné praskliny. Druhý a z mého pohledu hlavní problém je, že mokrá děsně klouže. Kdybych dneska dělal podlahu do dílny, tak jenom natřený beton 2-3 vrstvy a ke strojům gumové rohože. Samozřejmě nejtrvanlivější je teraso, ale protože ho mám v celém baráku na podlahách, tak už ho víc mít nemusím. Je z roku 1890 a stále docela slušné.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4874
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

10. 2. 2018, 8:43

No, a co do dílny 1000m2 která má bejt barevná (žluto-černá šachovnice) a musí přežít transport 13t horizontky :?:
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“