podlaha do dílny

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

25. 1. 2017, 8:00

přesně tak a v případě, který jsem naznačil ta hmota byla větší protože se udělal se základ vedení změnilo záměr a objednalo jiný stroj a ono to jaksi nefungovalo celé centrum se rozkmitalo dál nemůžu zveřejňovat
no ale stále jsme v tématu domácí dílny takže pokud si případný tvůrce budoucí podlahy do dílny vše přečte, tak si udělá názor a podle toho zvolí jak to udělá a o tom je tato diskuze každý názor má přinos
jen tak naokraj hmm teď to bude znít jako bagatelizování toho co jsem napsal...
potřeboval jsem pro jednoho zákazníka opravit nechutně drahý zamykací hydraulický ventil byla to jediná možnost jak to opravit protože rexroth už je nedělá
šlo o broušení dosedací plochy šoupat pod úhlem mezi tímn pátrání ohledně toho jak je to vyrobené a zušlechtěné.... no a jeden zase kámoš z konvenční nástrojárny jako jediný říká dej to sem a přijď zítra ...bruska leží na betonové podlaze v druhém patře bývalého státního podniku a je jen zaklínovaná tak nějak doroviny...obrůsil pak jsem to zalapoval a jede to jako nové...prostě ten chlap umí a brousí celý život
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

26. 1. 2017, 3:18

elbarto píše:To Kvako1: mozna si krapet pletes dilnu a nizkoenergeticky dum. Potom jeste pridej okna s trojsklem, 20cm polystaku na zdi, alespon dvoje izolovana vrata za sebe a rekuperaci :-)

Ano, přesně takhle to mam udělané. :wink:
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

26. 1. 2017, 3:25

elbarto píše:Papirove je to spravny postup co si kvako precetl nekde na netu. Teorie uvadi az 3tuny na m2 s polysem. Kenny mluvi z praxe, presne jsem to chtel napsat. Budu vrtat kotvy a budu se propadat do dutiny. Navic u te dilny bych stejne preferoval maximanlni nostnost nez predpisy EU. Vznesu dotaz na naseho pana statika at nehadame :-)

Nic jsem si nevycucal z netu, je to postup z projektu z me dilny cca dva roky co jsem stavěl...
jenom mimochodem , ve stavařině se pohybuju 25 let, mam nastarosti sice elektro ale všechno souvisí zevším. takže vidím jak se co dělá v halach..
jestli chceš přijeď do malešic a ukažu ti halu co se tady teť dostavuje.
žadný problem z kotvením není. ja to psal pro hobby dilnu a taky jsem psal min 10cm betonu , podle vahy stroju klidně i 40cm, to ale pochybuju že někdo potřebuje doma, že ??

:roll:
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

26. 1. 2017, 4:26

To Kvako: sorry tohle jsou legracni argumenty, musim se tomu smat. Cituji: "ve stavarine se pohybuji 25 roku" ... v profilu mas 41 roku. Vcera tam jeste bylo mam pocit 31 ... kdyz nekdo vi vsechno, divam se vzdy ze zvedavosti na vek. Potom muzu napsat, ze mam praxi 45 roku, protoze v dedove dilne jsme tahal kacera od peti. Ty vo.e ty mas fakt hlasky. V jinem vlakne zase pises: "vsichni vite kulovy" atd. Kdybys byl stavar projektant jeste nereknu, ale tvoje postrehy z ocumovani nekde na stavbach versus tyto komentare nejsou mam obavu uplne na miste Draku. Tady neresime stavbu hal za desitky mil. ale male dilny a rozumnym vynalozeni prostredku. Kvak, kvak uz z toho kvakam. Stavenim a projekci se zivim poslednich 15 roku, vezmu kolegy a prijdeme si od tebe do Melesic nechat vysvetlit, jak se spravne sedi na lopate.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

26. 1. 2017, 5:25

je mi jedno co si mysliš, ja napsal co jsem měl v projektu doma, na moji dilnu. byla to informace z praxe pro malou dilnu hobbíka- cca 50m2
kéž by mi bylo 31 to bych bral, zbytek no koment...
vletě jsem měl vyročí 25let u firmy... dal se stebou o tom nehodlam bavit a porovnavat si tu pindiky :lol: :lol: :lol:
unclebaker
Příspěvky: 339
Registrován: 1. 3. 2010, 3:26

10. 4. 2017, 10:29

Ahoj všem,

mám dotaz, který souvisí s tématem a tudíž nechci zakládat nové vlákno.

Budu realizovat betonovou podlahu 32m2 v tloušce 25cm. Na povrch chci svépomocí aplikovat minerální vsyp.

Technický list k vsypu jsem četl

Kdy aplikovat vsyp a že na dvakrát tak, aby to v celkovém množství dalo třeba 5kg/m2 a že lepší sypacím vozíkem, než jak slepicím a další to je vše v tech. listu.

Jde mi o radu člověka, který vsyp aplikoval rovněž svépomocí a jak mu to šlo, nebo nešlo a na co si dát pozor.

Třeba, ke strojní hladičce jsou lopatky a disk, čím začít, lopatkami otevřít povrch, nasypat a poté diskem dohladit, a jak dlouho hladit ( vím, že dlouho :D , ale jak poznám, že už ) nebo je disk na hlazení zbytečný a stačí lopatky pod jiným úhlem.

Zajímá mě vlastní zkušenost lidí.

Všem děkuji za přečtení a za případné rady, Karel :)
JuanV
Příspěvky: 152
Registrován: 22. 2. 2011, 3:09
Bydliště: Praha

11. 4. 2017, 8:41

Me by zajimalo, jestli lze pouzit podlahove vytapeni kvuli zatezi stroju v dilne.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

11. 4. 2017, 9:06

A co si představuješ pod pojmem zátěž strojů? Soustruh 1,5t nebo centrum 8t ? Problém je spíš s tím že opravdu výrobní stroje se kotví a tam je problém že nejdřív musíš vědět kde tyhle velké stroje budou .Navíc topit do základny troje je taky blbost protože těžko udrží míry.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

11. 4. 2017, 2:45

Pokud to delas pro sebe a chces vysledek sezen si nekoho, kdo to dela kazdy den a pomuze. Jinak je katastrofa jista. Lide co si mysli, ze treba poprve v zivote aplikou treba epoxid. I pri maximalni snaze to proste NEdopadne. Radeji vzdy objednam na par dni armovace, nez abychom to s UA bastlili tyden s hroznym vysledkem atd. Ted nemyslim podlahy, ale schodiste a slozita armovani.
Pevnost podlah tady ma tisic vykladu. Nekdo v dobre snaze neco napise a dalsi se do nej nase.. ze je uplny trouba. Po porade s panem statikem davam prednost maximalni pevnosti pred polystakem a extra zateplovanim. Nemam ted tuseni, kde budou stroje, tak podlahu musim udelat pevnou uplne vsude. Chytracil jsem s epoxidama, ale pravu meli mistni mistri, nemam to problem uznat :-) Betonove teraso.
zverodoktor
Příspěvky: 2984
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

26. 7. 2017, 9:19

Ahojte,
nechcem zakladať nové vlákno, tak sa skúsim opýtať tu. Riešim podlahu do dielne a najmä nasťahovanie strojov. Dielňa je vlastne garáž rodinného-montovaného domu. Plánovaná skladba podlahy je nasledovná: betónová platňa hrúbky 20 cm, asfaltová hydroizolácia, styrodur 6 cm, anhydritový poter 30 MPa 6 cm + 5 mm liaty epoxid.
Pod strojmi nebude styrodur, iba naliatych 12 cm anhydritového poteru.
Sústruh (SU32) je v pohode, ten mi vloží priamo na miesto auto s rukou. To čo ma trápi, je frézka korejka Fa2-250. Tá bude musieť ísť na svoje miesto po podlahe. Vedel by mi niekto povedať, najlepšie spočítať, či poter pri uvedenej skladbe by prežil transport frézky? Aký by bol najlepší spôsob prepravy stroja po podlahe aby nedošlo k poškodeniu? Myslím že valenie po guľatinách nebude to pravé orechové. Máte s tým prípadne niekto skúsenosť?
Ďakujem, s pozdravom Andrej.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

26. 7. 2017, 10:06

Nechceš zakládat nové vlákno ,správně :D
Tedy pročti si celé vlákno pěkně od začátku a před koncem ti půjde hlava kolem ..nevadí :shock:
na čtvrté straně to asi najdeš
a uděláš podle svých možností :wink:
:D :P
nakonec cca tak po roce užívání napiš jak jsi spokojen a co je špatně ,
to se bude zase někomu jinému hodit v budoucnu 8)
https://t.me/pump_upp
zverodoktor
Příspěvky: 2984
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

26. 7. 2017, 10:17

pavlaxy píše:Nechceš zakládat nové vlákno ,správně :D
Tedy pročti si celé vlákno pěkně od začátku a před koncem ti půjde hlava kolem ..nevadí :shock:
na čtvrté straně to asi najdeš
a uděláš podle svých možností :wink:
:D :P
nakonec cca tak po roce užívání napiš jak jsi spokojen a co je špatně ,
to se bude zase někomu jinému hodit v budoucnu 8)
Ďakujem za upozornenie, vlákno som prečítal už pred položením otázky a pozorne. A odpoveď som nenašiel. Ak si pozornejšie prečítaš moju otázku, zistíš že neriešim ustavenie stroja na styrodurom podloženom potere, pod strojmi styrodur nebude. Potrebujem po takejto podlahe iba prepraviť stroj a otázka je, či to zaťaženie podlaha dočasne vydrží :wink:
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

26. 7. 2017, 10:41

Tak za mne broušené terraco na pořádný=tlustý beton zaarmovaný a s drátky .
Pokud to máš hotové není co řešit ,epoxydy nebrat ...
Asi bych nedávala vrata zajížděcí na strop raději sekční ..
A na ocelové lanko těsně u stropu těžký tlustý závěs přes celou délku místnosti ,tam utíká teplo i zvuky ven-sousedi...
:D :P
https://t.me/pump_upp
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

30. 7. 2017, 9:01

Pánové a damo,letos bych rád dodělal podlahu v garáži.Z nevim jakeho důvodu se mi drolí beton.Delal jsem se s zdnikem co nám stavěl celej domeček a nemám a ním žádný problém, možná to je tím že jsem u mychacky stál já a moje legendární lopata.Zaujala mě dlažba na kterou může hapat i kladivo.Zalival jsem poctivě :?
- Nerad bych s dlažbou zažil co popisuje kolega,v zimě se válet na zemi fakt nechci.
-Budu zde kutit jen ty svoje vraky,sem tam vyměním v jámě olej v autech.
Jak vysokou dlažbu zvolit?
Kouzatelnos se nějak označuje, poradíte tedy po čem se podívat?I odstín by mě zajímal,nechci zde dělat výstavu obrazů.Diky za vás čas a opotřebení klávesnice
Přílohy
IMG_20170730_095254.jpg
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
brutal
Příspěvky: 601
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

30. 7. 2017, 11:15

že by ošizenej cement?
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“