čerpadlo na emulzi, chlazení nástroje

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

1. 11. 2016, 6:52

No doba se mění stále k horšímu ..
a nyní je v domě místo chlapů od řemesla-pomřeli nebo se odstěhovali :(
banda ignorantů co si na dva šroubky k nástěnce zavolali firmu ,
protože si jeden umělec propíchl ruku šroubovákem ...
starají se jen o nové kachlíky v koupelně a zarostlé trubky jim nevadí nebo o vybroušené omítky kde jsou
hliníkové dráty jim je také šumák ,staré odpady průměr 40mm si v kuchyni také nevymění a pak se diví
že nová plovoucí podlaha jim plave ...
Jsou k politování ,ale já se směju ,na má slova dochází pravidelně ...
čekám kdy proteče střecha ,léta na ni kašlou 8)
Vysokoškoláci z plzně aj ti od počítačů a z neziskovek .........................
bobanbob
Příspěvky: 229
Registrován: 9. 6. 2016, 5:15
Bydliště: Nechanice
Kontaktovat uživatele:

1. 11. 2016, 7:17

Mex píše:
pavlaxy píše:Oběhové čerpadlo na etážovku je na jednom patře ...
Oběhové čerpadlo pro rodiný domek na 2-3 patra ...
Oběhové čerpadlo na činžovní dům musí zvládnout víc ...
Je to teda staré téma.
U oběhovky v baráku jsou podmínky trochu jiné. Je to uzavřený okruh, takže jen potřebuješ tu vodu rozhýbat, nikoli ji nahoru vytlačit.
Ale jsou i oběhová čerpadla, která jsou tlaková. Pak (v případě baráku) musíš mít zajištěno, že aspoň jedno topení bude otevřeno. U běžných čerpadel je to fuk (právě proto, že nejsou tlaková ale objemová).
tomu nerozumím ? jáký vliv má zavřené těleso na otopný okruh ?
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

1. 11. 2016, 7:34

Pokud zavřeš všechna topná tělesa, tak není žádná spojnice mezi odchozí trubkou a zpátečkou do kotle. Tak kudy má pak čerpadlo honit vodu?
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

1. 11. 2016, 8:02

ono záleží jak kde.. u inteligentně postavenejch rozvodů v tom není žádnej problém..
problém nastává v těch domech hrůzy.. kde když přivřeš těleso tak se škrtí průtok topení píská a je to celé na nic.. tam byly zvyklý topit a větrat.. jakmile dostali měřáky na tělesa začli škrtit a začali problémy.. a většinou se musela udělat kompletní rekonstrukce..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
bobanbob
Příspěvky: 229
Registrován: 9. 6. 2016, 5:15
Bydliště: Nechanice
Kontaktovat uživatele:

1. 11. 2016, 8:15

Mex píše:Pokud zavřeš všechna topná tělesa, tak není žádná spojnice mezi odchozí trubkou a zpátečkou do kotle. Tak kudy má pak čerpadlo honit vodu?
takhle udělanej rozvod bych chtěl vidět ??? :D vždycky je topný okruh ze kterého jsou odbočky k tělesům kdyby to bylo jak píšeš ty tak ten kdo je první na okruhu a zavře těleso zaroven zavře celý okruh a pokud má kotel na tuhá paliva bez chladící smyčky tak mu bouchne pod prdelí :D
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22394
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 11. 2016, 8:27

nebouchne
ale neprej si slysel ten bordel kdyz ti jdou bubliny trubkama a valej ven pojistovakem
u nasich byla otevrena expanska a to byl rachot ze jsem poprve myslel ze je zemetreseni
a samo musela se vymalovat koupelna kde byla ta expanska
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

1. 11. 2016, 8:33

No tak jo, když to říkáte.
Já měl zatím vždycky všude topení tak, jako je to třeba tady:
http://www.topeni-topenari.eu/topeni/sy ... tredni.php" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo
http://2.bp.blogspot.com/-MSciGkniuzI/U ... CC%81m.png" onclick="window.open(this.href);return false;
A tady pokud všecko zavřu, tak prostě voda nemá kudu chodit.
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

1. 11. 2016, 8:39

U nás když bublala expanzka cca 2m3 v boudě na ploché střeše /páté patro/ činžáku
nad křižovatkou byl oblak páry jak nad elektrárnou
a horká voda tekla deštákem až po chodníku ...
:D :P
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

3. 2. 2017, 2:30

Nechci zakládat nové téma, tak se pokusím zeptat tady. Mám čerpadlo chladící emulze typ 3COA (výrobce MEZ Brno) Potřeboval bych vyměnit kuličková ložiska v motoru. Ale nějak se do něj nemohu dostat. Dřívější čerpadla měla vlastní stator motoru a horní ložiskové víko s vlastním tělem čerpadla stažená svorníky, tam byla denontáž celkem jasná. Ale tohle čerpadlo má na horním víku přinýtován pouze výrobní štítek, po nějakých šroubech ani stopy. Je sice viditelná taková jakási dělící rovina mezi ložiskovým víkem a statorem, ale ani po seškrábání nátěru nic nenasvědčuje tomu, že by tyto dvě části šly od sebe oddělit. Podobně to vypadá i mezi statorem a dolním ložiskovým víkem, které tvoří i upevňovací přírubu čerpadla. Do té příruby jsou pak nějak upevněny spojovací sloupky mezi přírubou a vlastním odstředivým čerpadlem. Odšroubováním dvou šroubů na vlastním těle čerpadla se lze dostat jen k vrtulce, ale dál už nic. Prováděl jste někdo demontáž takového čerpadla? Prosím poraďte.
Čerpadlo vypadá takto: https://www.elektro-svestka.cz/detail.a ... =198800733" onclick="window.open(this.href);return false;
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

3. 2. 2017, 6:18

To Salus: diky za tento dotaz. Tyhle modely jsou krapet jezek v kleci. Chtel jsem menit sezranou spodni cast, ale rozborka proste nesla :-( Tez me napadla ta delici rovina, ale lisovat proti cemu. Na odpoved si tez rad pockam :-)
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

4. 2. 2017, 10:16

Prozatím nikdo neměl žádný ověřený postup. Pouze "Pavlaxy" přes SZ napsala jeden tip, a ten byl správný a to, že by stator s tělem čerpadla mohl být slepený. Já sám jsem tedy demontáž ještě nevyzkoušel, ale našel jsem na polském CNC fóru tohle: http://www.cnc.info.pl/topics56/pompa-c ... 730,10.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Zde fotky demontovaného čerpadla:
3COA4_1.jpg
3COA4_2.jpg
3coa4_3.jpg
3coa4_4.jpg
Až to svoje čerpadlo rozdělám, dodám sem ještě info o tom jaká tam jsou ložiska.
Naposledy upravil(a) salus dne 4. 2. 2017, 11:59, celkem upraveno 1 x.
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

4. 2. 2017, 10:33

bežně tyto čerpadla repasuju a pak dávám pryč rozborka je snadná ale přijít nato nějakou dobu trvalo i ta vrtulka svině drží...za 5 minut se dá rozebrat komplet celé...chcete vědět jak? kdyby někdo chtěl nějaké kousky po repasu mám ale mají delší sací starnu zkrátka do hlubsí vany...ničemu to nevdí může být i vystrčené ven a jako distanční mezikus novodurová trubka
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 2. 2017, 11:05

To Kenny: ... tohle mam uplne "nejradeji". Kdyz uz nekdo poradi nebo najde postup, potom velke machry, machry, "to mrsklam za 5 minut" ...
To All: mam uplne sezranou spodni cast, vcetne tech trubek na bocich, kdyby nekdo mel spalenaka vratim svemu zivot :-)
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

5. 2. 2017, 6:41

jaké machry? napsal jsem, že to nějakou dobu trvalo a první vrtulku jsem sundával a nahříval dobře hodinu než se mi to podařilo ju bez poškození sundat.
Jen jsem chtěl vědět jestli bude zájem tak to popíšu a třeba i nafotím nějaký čas mě to dá
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

5. 2. 2017, 11:12

... oblibena hlaska z dobovych strojarskych knizek: nemecky vykoristovany delnik to nedokaze, cesky soudruh na ruskem stroji pul hodiny, rusky proletar 10 minut a soudruh od Uherskeho Brodu 5 minut :-)
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“