čerpadlo na emulzi, chlazení nástroje

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

4. 9. 2016, 8:34

Ahoj, hledal jsem tady jestli to už někdo neřešil , ale nic jsem nenašel.

Jde použít na emulzi čerpadlo ke kotlum ? Myslím tím oběhové čerpadlo, třeba vilo a podobně. Neskoušel to už někdo ?

Dík.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 9. 2016, 10:01

Dobra myslena co ma nekolik hacku, tedy spis haku. Cerpadlo nenasaje, navic vetsina je mokrobezna a rotor plave v mediu. Sponky v rotoru a v kluznem lozisku cerpadlo rychle zabijou. Oni vyrobci vedi, proc cerpadla chlazeni delaji desitky roku stejna :-)
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

4. 9. 2016, 10:48

byl to jenom takovej napad, jedno se mi tu vali pod stolem.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 9. 2016, 7:02

když před to dáš filtr tak to musí fungovat a jestli ne desítky let tak jako v topení tak roky v běžném provozu hobby cncčka určitě..
já loni koupil vysokotlaké vodní co dává 6bar a oproti těm klasickejm co mají 0,2baru to je pořádnej frkot, konečně to vyplavuje špony a ne jen zaplavuje.. jen jsem ho ještě pořádně nezkoušel, ALE to klasické léty prověřené s minimálním tlakem stojí asi 4ku tohle byť čínské stojí 1200,- takže i když se posere (je dělané na studniční vodu s příměsí písku, takže zas tak rychle asi taky ne) tak se vymění a jede se dál..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 9. 2016, 7:05

jen dej bacha aby to nemelo magnetickou vazbu mezi obeznym kolem a motorem
to ti ani filtr nepomuze
mikrocastecky zeleza ti to zasvinej tak ze se to zastavi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

5. 9. 2016, 7:27

Ja to mam vyřešeno tak že mam dvě nadrže propojene cca 5 cm nade dnem trubkou. emulze teče z mašiny do první nadrže přez dva nerezove 120mikronove filtry, pak do druhe nadrže a až sté druhé nadrže to bude brát čerpadlo. Tak jsem si myslel že by to to vilo , nebo něco podobneho šlo použít.
To o těch tlacích jsem nevěděl, ja myslel že ty oběhovky mají všechny vyšší tlak. Šlo mi hlavně o to vyplavovani špon, ty obyč čerpadla to jenom zaplavují, jak píše Ras. a zas tam nechci dávat 500W obludu.
Rasi jake maš to čerpadlo ? značka?
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 9. 2016, 7:37

ono aby to čerpadlo mělo tlak a nějakej rozumnej průtok ,tak to potřebuje nějaký příkon.. já myslím že to co mám já má nějakejch 370W, značka noname., šlo mi o parametry... ty kotlový maj něco kolem 30-50W to podle mě nebude mít žádnej výtlak a ani moc velkej průtok..
tady máš parametry těch klasických http://www.vkcerpadla.cz/p/156/cop-coa" onclick="window.open(this.href);return false;

já mám průtok max 25l a max tlak 6bar myslím..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 9. 2016, 7:41

ja ted resim cerpadlo na chlazeni do jednoho stroje a pod 25 baru nechci jit
bude se tam vrtat 15D hloubka
tam uz par kilowat bude
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

5. 9. 2016, 7:54

průtok x tlak = výkon, tam je přímá úměrnost
aby to vycházelo na jednotky bych musel přemýšlet, ale princip takový je
oběhové čerpadlo je schopno dát přetlak asi tak 00nic
rozhodně ne víc než jen tak čůrek na zaplavení, víc ne, tak 2-3 m v.s., to je tak 20 kPa
nedokáže nasát, bylo by nutno ho mít pod úrovní hladiny v nádrži
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

5. 9. 2016, 7:37

no ono zas není oběhovka jako oběhovka.
ok, budu to muset ještě dostudovat. třeba tohle je zajimave čerpadlo
http://aukro.cz/obehove-cerpadlo-grundf ... 89130.html" onclick="window.open(this.href);return false; průtok 2,3l/s

a to že nenasaje je problem ? diť nemusí byt ve vaně, může být na trubce bokem, to jenom tak uvažuju nahlas.
dik za názory, potřeboval bych tam prostě něco silnějšího , ty špony mě lezou na nervy. řeším i dopravnik špon. uvidím jak to dopadne :D
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

1. 11. 2016, 1:06

Oběhové čerpadlo na etážovku je na jednom patře ...
Oběhové čerpadlo pro rodiný domek na 2-3 patra ...
Oběhové čerpadlo na činžovní dům musí zvládnout víc ...
Na ocelové špony ,vychytávat magnetem před čerpadlem ,i v osobním autě bývá na výpustném šroubu vany magnet ...
Na bruskách jsem viděla celou kaskádu usazovacích nádrží s přepadem typu jez..a samozřejmě filtry ..
Ale také mohu kapalinu čistit mimo stroj -jde o prostor to nacpat někam ...
Pro hobíky =dva barely a filtovat mimo ,nebo ztrátově...víc jak dvacetilitrový kanystr do stroje neumístím a vanu :(
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

1. 11. 2016, 2:20

pavlaxy píše:Oběhové čerpadlo na etážovku je na jednom patře ...
Oběhové čerpadlo pro rodiný domek na 2-3 patra ...
Oběhové čerpadlo na činžovní dům musí zvládnout víc ...
Je to teda staré téma.
U oběhovky v baráku jsou podmínky trochu jiné. Je to uzavřený okruh, takže jen potřebuješ tu vodu rozhýbat, nikoli ji nahoru vytlačit.
Ale jsou i oběhová čerpadla, která jsou tlaková. Pak (v případě baráku) musíš mít zajištěno, že aspoň jedno topení bude otevřeno. U běžných čerpadel je to fuk (právě proto, že nejsou tlaková ale objemová).
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

1. 11. 2016, 6:30

No právě ...
pokaždé když začíná topná sezona musíme každému v domě opakovat aby si otevřeli ventily ...
na jaře je přivírají až zavřou a na podzim je mají tedy zavřené ...
různých čerpadel bylo za celou historii domu celá řada ,kotelna se předělávala snad každých pět let ...
topili jsme uhlím,mazutem a dnes plynem ,expanzky otevřené na střeše i tlakové ve sklepě ,jeden dům až cely blok ,
jen teplo a jen TUV ...kombinací bezpočet a pokaždé jsem vše prolezla a chtěla vědět jak to chodí :mrgreen:
měli ze mne radost :lol: když viděli jak mne to baví :D
:D :P
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

1. 11. 2016, 6:35

pavlaxy píše:pokaždé když začíná topná sezona musíme každému v domě opakovat aby si otevřeli ventily ...
na jaře je přivírají až zavřou a na podzim je mají tedy zavřené ...
Teda nic mi do toho není (a navíc je to OT), ale proč teda vůbec spouštět kotel, když je všem natolik teplo, že ani nemají snahu si pustit radiátor?
Není pak lepší šetřit peníze/přírodu/nervy a kotel vůbec nepouštět?
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

1. 11. 2016, 6:42

tak to nefunguje.. když se topit nebude bude jim zima.. ale když se topí tak všichni budou škrtit kohouty a vyhřívat se od sousedů.. a nejbohatší teplomilec to z části "dotuje" všem..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“