Zakázky na starých mašinách ?

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

15. 10. 2017, 11:06

Podle mě je pro to dost zásadní lokalita. Pokud v okolí jsou firmy kde je tato potřeba reálná má to smysl.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Pištorius
Příspěvky: 7
Registrován: 13. 10. 2017, 3:49

15. 10. 2017, 3:10

Fíha, díky moc. Takový ohlas jsem ani nečekal, člověk si na víkend vyrazí a tady tři stránky. Píšete mi zde hodně zajímavé informace, za které jsem opravdu vděčný. Momentálně si začínám přivydělávat při škole malým e-shopem a rýsuje se mi i zbraňová koncese na prodej a úpravu zbraní (zbraně, střelba, military je vlastně můj momentální život). Samozřejmě když jsem zmínil "nabírat zaměstnance" - myslel jsem tím jen pokud se bude opravdu dařit, spíše brigádníky ze škol. Jsem na 100% rozhodnutý že chci podnikat, baví mě budovat něco svého a mít to udělané podle sebe, jsem perfekcionista což může být v tomto výhodou. Děda posledních pár let vyráběl jen pro asi 2 firmy, jednalo se o hotové produkty a vydělal obrovský ranec a práce neměl moc. Celkem jsem se zděsil když mi řekl, že se už na tom nedělá a zakázky na takové mašiny nejsou ale je to už starý pán a těším se na prázdniny až mě na tom pořádně naučí. Díky za příspěvky. Chce to jen chtít nic víc.
Obrábění na klasice, svařování, kovovýroba.
https://labyrintsteel.cz/
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7174
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

15. 10. 2017, 4:34

tak dělej zbrojařinu
pokud si vyřídíš příslušný doklady, tak při troše šikovnosti jako zbrojíř budeš mít práce tři pr...
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

15. 10. 2017, 4:37

Pištorius: Takže zbrojařina. Já bych sice do koncese nešel (i když výuční list v oboru puškař mám) protože je to spousta papírování a povinností, ale obor je to moc pěknej. Třeb tenhle kolega: http://www.zbrane-kuna.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; má plnou dílnu starých strojů a dělá na nich prvotřídní zbrojařinu.
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

2. 12. 2017, 11:22

nedavno som zhanal pevne hroty do "skodovky" doviedlo ma to ku jednemu panovi do Partizanskeho, dlho robil skolnika no neskor zacal z domu pracovat ako brusic nastrojov, mal doma dve magneticke brusky obycajne dvojkotucovky mali sustruh bernardo a nejaku brusku na hoblovacie noze, ukazoval mi aj co brusil pre mna to bolo v tu chvilu vtipne napriklad noze do krajacov chleba ( ako pozname z lidla napr ) alebo male noziky pre stolarov boli to celkom male centove zalezitosti, uz to ale robil pre radost ked mal produktivny vek dokazal si zarobit myslim ze dost pametam si ze bruska na hoblovacie noze co pouzivaju aj stiepkovace sa unho nezastavila zarobila mu na slovenske 15000 korun potom na tom naucil robit vnucku ktora si zarobila na vysku
nedaleko v jednej dedine si jeden pan privyraba sustruzenim a druheho tazko tu u nas najdete hovoril mi ze sustruh mu opravil dom a viac nepotrebuje nebere vela prace ako tu bolo spominane tocenie kotucov, ako najlepsie platenu pracu mal vyrobok co mal dvojity hruby zavit pre jadrovu elektraren Mochovce
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
Mylan
Příspěvky: 460
Registrován: 7. 8. 2016, 3:04
Bydliště: SNV

4. 12. 2017, 7:29

Jednorázovky ma v podstate živia. Občas je aj séria ,ale to už pľujem pri desiatom kuse. Hlavné je nezľaknúť sa, keď donesú v krabici 3 kusy a predtým to bol jeden. Lenže tento štýl chce véééééľa praxe.
SV18R,FA3AH,V23a,Plazma Berlan40,MIG ETP208,2H125,brúska z F1,Bomar160.120
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

4. 12. 2017, 8:42

Mas nejake fotky vyrobkov ?
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
Mylan
Příspěvky: 460
Registrován: 7. 8. 2016, 3:04
Bydliště: SNV

4. 12. 2017, 9:24

Dačo z nedávna.
Přílohy
IMG_20171121_182249.jpg
IMG_20171121_182326.jpg
IMG_20171106_192413.jpg
SV18R,FA3AH,V23a,Plazma Berlan40,MIG ETP208,2H125,brúska z F1,Bomar160.120
Pištorius
Příspěvky: 7
Registrován: 13. 10. 2017, 3:49

16. 12. 2020, 6:07

Tak pánové, rok se s rokem sešel a je na místě opět otevřít téma.

Škola dokončena, mezitím jsem navštěvoval dílnu a učil se, protože ve škole jsme toho moc neudělali - asi jedna přefrézovaná plocha, dvě vyvrtané díry a jeden vyřezaný závit + hodinka na svařovně a kovárně...to je veškerá praxe na vysoké. Ale to všichni asi víte.

Děda mi doporučil začít pomalu. Najít si práci a dělat fušky při tom. Naštěstí jsem na volné noze a dělám pro jednu firmu mimo obor - manuálně na stavbách, s titulem. Beru mnohem víc než moji spolužáci (teda většina ještě práci nemají, nebo mizernou) a baví mě to mnohem víc než sedět za počítačem celý den. Seděl jsem za počítačem celé studium....říkám všem. A dělat rukama mě baví, ne vytvářet nějaké virtuální nic, kde téměř není hmatatelný výsledek. Btw. státnicovali jsme tento rok a ejhle nikde žádné konstruktéry, procesáky, technology.....atp. nechcou. Jedině s praxí. Dny firem na škole, kdy vám maníci mazali med kolem huby, pardon přímo vám jej lili do chřtánu, jak je super u nich začít pracovat hned po škole... jsou ta tam.

To jsem se trochu rozepsal.
Dílna stojí, jsem již v online prostoru a nyní otázka co dál? Je to horká otázka když se zeptám, jak zakázky hledáte vy a plně pochopím když mi na toto neodpovíte. Jak jsem říkal, jsem v online prostoru, dělám už i nějaké zakázky pro firmu, pro kterou dělám na těch stavbách ale co víc. Chodit po firmách a ptát se? Reklama? Znát lidi, kteří znají lidi a ty znají další lidi? Nemám momentálně vlastní výrobek. Ty řeči o doporučení znám, nicméně potřebuji někoho, pro koho něco udělám a ten mě eventuálně doporučí dál nebo mi dá další job. Jak jej sehnat?
Obrábění na klasice, svařování, kovovýroba.
https://labyrintsteel.cz/
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2020, 6:34

Jestli ti to pomůže, tak pohled z druhé strany (až na ojedinělé výjimky jsem na zakázku nevyráběl, spíš sháněl někde výrobu) je jednoduchý: doporučení je půlka úspěchu :-) (já vím, že přesně tohle nechceš slyšet). K zahození není ani přítomnost na nějakém kvalitním strojařském fóru, například https://forum.strojirenstvi.cz , občas se tu objeví poptávka, tak ji vezmi a když to uděláš přibližně 5x až 6x líp než zadavatel čekal, o jedno menší doporučení máš postaráno :-) Ale samozřejmě, vlastní produkt je vlastní produkt, tam máš o zakázky postaráno (ale zase musíš shánět zákazníky na ten produkt :-))
Aleš Procháska
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2020, 6:40

Pištorius píše: 16. 12. 2020, 6:07 Tak pánové, rok se s rokem sešel a je na místě opět otevřít téma.

Škola dokončena, mezitím jsem navštěvoval dílnu a učil se, protože ve škole jsme toho moc neudělali - asi jedna přefrézovaná plocha, dvě vyvrtané díry a jeden vyřezaný závit + hodinka na svařovně a kovárně...to je veškerá praxe na vysoké. Ale to všichni asi víte.
Děda mi doporučil začít pomalu. Najít si práci............................. Nemám momentálně vlastní výrobek. Ty řeči o doporučení znám, nicméně potřebuji někoho, pro koho něco udělám a ten mě eventuálně doporučí dál nebo mi dá další job. Jak jej sehnat?
Máš u mne palec hore za přístup. :)
Ale to bude asi tak vše .... bohužel doba je a nejspíš teprve bude těžká i pro ty co mají vlastní výrobky, zavedený značky, vybudovanou klientelu, nejen pro subdodavatele co dělají i to co nikdo nechtěl brát. Snad jediná rada ... vydržet a snažit se, hledat, ptát se atd. Časem si vybuduješ kontakty, vazby, jméno. Reklama? Nevím, kdysi jsem něco do reklamy dal, nevrátilo se to. Obcházet nebo obvolávat firmy jsem naštěstí nemusel, ale může to být cesta, v každým případě za pokus nic moc nedáš, nevím. Možná zkusit hledat díry na trhu a ty zaplnit, ale to je v době, kdy je skoro vše co nás napadne dostupný levněší u šikmáčů, hodně těžká cesta. V každým případě přeju hodně štěstí a vytrvalosti.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2421
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2020, 7:17

Máme staršího pána co nám dělá jednorázovky na "zelených" mašinách.
Vždy mu dám výkres bez jakých koliv tolerancí a přesto vím že to bude sedět na stovku.
Kolikrát vyjdou docela nesmyslné míry např. délka nějaké šikminy 5,42mm a on to tak udělá.
Když jsou někde ložiska nebo se to má lisovat tak to tam stačí napsat.

Jednou mu dali kolegové poškozený díl, ale zapoměli říct že to oblé vybrání v kulatině je opotřebení.
No a ve výslednu měli 100x dokonale opotřebený vyrobený díl - udělal si na to speciální nástroj a říkal že mu to dalo zabrat.

Nikdy neřešíme cenu, nechceme nabídku, je to férová spolupráce.
A účtuje si tak 300-400h (bez DPH), což je dnes luxus.

Myslíš že je tohle pro tebe?

Pokud nemáš alespoň něco z tohoto tak to bude problém:
- přesnost
- rychlost
- cenu
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
jergus.balaz
Příspěvky: 1537
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2020, 7:42

Pištorius píše: 16. 12. 2020, 6:07Je to horká otázka když se zeptám, jak zakázky hledáte vy a plně pochopím když mi na toto neodpovíte.
Musíš chodiť ako podomový obchodník po firmách a ponúkať to čo dokážeš robiť. Do reklamy som niečo dal aj ja, ale nevrátilo sa ani euro. Sú to len vyhodené peniaze. V priebehu času sa o tebe dozvedia ľudia od ľudí, čiže známosti sú jedna z naj vecí. Ale predsa len jedna reklama sa oplatí, sem tam nejakú fľašku ako všimné, sem tam nejakú bonboniéru, nejaký vreckový nožík a otvoria sa Ti nové dvere a možnosti.
BalazKovo.sk
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7174
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

16. 12. 2020, 7:48

doporučení
to je spolehlivá cesta
...
Nevíš kdo by mi to udělal?
támhle je nějakej... , dělal mi nedávno.... a dobrý.... tady mám někde telefon....zkus se zeptat
....
tohle funguje
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
nellospeed
Příspěvky: 217
Registrován: 14. 3. 2018, 4:52

16. 12. 2020, 9:11

To co jsem viděl jako poptávka výroby zde na strojforu jsou buď špeky nebo hra o cenu.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“