separátor olejové mlhy

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

12. 11. 2017, 9:05

jak říkám.. to co je uvedeno na prvním odkazu je rotační cedník na kterém se odlučují kapky emulze a stéká zpět do stroje.. dál už jde jen"suchej" vzduch přes filtr ven.. to co máš ty je molitanovej filtr v něm ventilátor a asi další filtr.. tohle když dáš podle mě do vlhkého prostředí tak se ten molitan musí asi hned nasát.. asi to funguje taky, jen si říkám že to bude hned nasátý emulzí.. takovéhle ventilátory se používají třeba v lakovnách a když se podíváš na průmyslové ventilátory do lakoven tak najdeš různé typy od 4-10000 a víc.. ono cenu tam dělá hlavně filtr.. jinak je to vždy trubka s větrákem..
to co jsem uvedl já stojí 1500E což mě připadá jako uplně nesmyslná cena za kus rotujícího plechu s filtrem, proto jsem se rozhodl to postavit sám..počítám, že nákladově to bude někde za cenu kolem 5-6000kč ..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2017, 9:06

kdyz to budes kutit tak bych mel odbyt na par kusu
svarim to klidne sam
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

12. 11. 2017, 9:14

to svaření mám zajištěno strojně to nemá smysl někde bastlit..

nemá smysl to dál rozebírat.. nakreslím udělám prototyp a pak se dá asi udělat nějaká série.. aby se vůbec vidělo, že to funguje, kolik to bude stát atd..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
r4cv
Příspěvky: 2691
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

12. 11. 2017, 9:17

Viem odlisovať veká na obal, prípadne aj čelo rotoru. Ak to pomôže, tak nech je to profi.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2017, 9:17

Tady ten cedník má velký díry ,ono na tom asi nezáleží https://www.youtube.com/watch?v=7Ujv6925vbo" onclick="window.open(this.href);return false;
Ten molitan bude asi problém pokud mašina neběží dennodenně tak se ta emulze bude v molitanu kazit a navíc bude ten molitan plnej oleje jak se bude odpařovat voda.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

12. 11. 2017, 9:30

r4cv píše:Viem odlisovať veká na obal, prípadne aj čelo rotoru. Ak to pomôže, tak nech je to profi.
no jenže to znamená udělat nějakou lisovací matrici a otázka jestli se to vyplatí.. nebo tam máš něco čemu by se dala přizpůsobit konstrukce? více SZ
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2017, 9:36

Stačil by gumolis a nějaký kopyto na ty čílka.Nerezový trubky velkejch průměrů se sílou stěny 2mm není problém .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

12. 11. 2017, 9:47

mě je to jedno jak se to udělá.. jsem klidně i pro kooperaci několika výrobců.. jeden skruží plechy, druhej to svaří třetí nasoustruží hřídelky, čtvrtej dodá motory pátej zabalí do krabice.. :D

originál je vytlačenej z plechu, to znamená mít nějakej kovotlačitelskej soustruh, udělat kopyta rolny a to je podle mě finanční nesmysl..
další varianta je stočit plech dokola a svařit nebo koupit trubku (podle mě ten plech vyjde levněji) a k tomu dovařit nějaké čelo.. to čelo se zase bude muset někde v lisu vymáčknout podle nějaké matrice.. to zase nebude uplně levné a pak se to bude muset celé dokola zavařit, tak aby se to nezkroutilo aby to neházelo a aby to vypadalo.. umíte tohle někdo? odhadnete cenu?

a nebo mě napadlo mé řešení, které jsem schopen realizovat jednoduše sám.. stočit a zavařit obal třeba z 1,5ky nerez pelchu a svařit.. po obvodu nahoře a dole dírky pro šrouby a ty čela vyfrézovat z hliníkovejch desek.. v tom čele udělat drážku na O kroužek, ten plech na to narazit a po obvodu prošroubovat.. takhle jsem schopen vyrobit jeden kus v podstatě za cenu té desky a pár hodin frézování.. v těch čelech pro rotor můžou být rovnou i drážky pro lopatky, což bude jednoduchý výpalek z 2ky plechu a jen se zasadí do těch drážek v čele a případně přinejtuje k cedníkovému plášti.. rovněž po obvodu toho rotoru může být sada závitů pro vyvažování..

ale co se týká provedení mě to příjde jako nejlevnější varianta nebo ne?

zbytek jako hřídelka, motor nějakej domek ložiska to už je sranda..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
majo477
Příspěvky: 873
Registrován: 28. 5. 2014, 8:39

12. 11. 2017, 10:16

ja mám k tomu DXF,teraz ich kamoš robi 20 ks,nic na tom nieje srolovany plech par vypalkov,drahá ze je ta filtračna pena,,počitam tak cele do 250 eur,,ked to budem mat dam vediet
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2017, 10:35

fmodel píše:Stačil by gumolis a nějaký kopyto na ty čílka.Nerezový trubky velkejch průměrů se sílou stěny 2mm není problém .
Nestačilo by koupit nerezový hrnec? :-) Tuhle jsem jeden kupoval, prodavačka se mě pořád ptala jestli je to na plyn nebo na indukci a já ji zase pořád říkal, že strojní pile je fuk, jaké dno řeže :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2017, 10:52

prochaska píše:
Nestačilo by koupit nerezový hrnec? :-)
Myslím že jo, a klidně i polskej ,protože je jedno jaký má dno
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2017, 12:10

A jaký to má průměr? Nedal by se použít buben z nějaké menší pračky?
https://www.google.cz/search?q=buben+z+ ... 52&bih=603" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

12. 11. 2017, 6:44

koukal jsem na ty velkoprůměrové trubky.. 306mm průměr 2mm stěna je asi za 15000,- když vezmu 20cm zaplatím řez jsem někde na 900,- otázkou je jak moc rovně to bude řízlé a ještě budu muset po obvodu dělat díry na přichycení.. srolovanej plech seknutej nůžkama je za cca 150 i se střihem.. svaření taky třeba 150 a jsem na třetinové ceně a díry po obvodu se budou dělat podstatně jednodušeji v rozvinutém tvaru..

nerezovej hrnec a jeho řezání.. koukal jsem po IKEE a hrnec tam sice nějakej najdu.. ale tahle velikost je tak od 1200 vejš.. rovněž se to asi nevyplatí.. a je to slabej plíšek..

buben z pračky - o průměru cca 280mm se asi nenajde.. a i kdyby nebude to opakovatelné, budou se muset dobastlit lopatky a ve finále si myslím že to není produktivní cesta..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“