Automatizace vrtani profilu

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22396
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2017, 7:57

upinani lze vyresit prez pripravky ktere se namontuji do T drazek na takove masine (plasma je vetsinou nema, i kdyz nekdy byvaji pod vanou - dnes jsem takovou plasmu s t drazkovym stolem pod vanou servisoval)
tu masinu co jsem mel ja na mysli tak ta mam pruchod pod portalem a zdvih Z 500mm
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
marli
Příspěvky: 76
Registrován: 10. 6. 2008, 3:40
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2017, 8:04

A třeba Ty, Robokope, byl by jsi schopný/ochotný/měl kapacitu nám takovou mašinu nabídnout a uvézt do provozu tady v Čechách?

Milan
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22396
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2017, 8:15

asi jo
zitra jedu jednu ozivovat nekam na sever
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4883
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

30. 11. 2017, 8:29

1)Postavit si jednoúčelák bude pro chlapy problém, když je problém už samotný uchycení na nějakým stole.
2)Přesnost děr v zámečničině na stovky asi nebude potřeba, 5 desetin bude luxus, kor jestli to pak jde třeba do zinku
3)Pak rozpočet. Hotovej stroj takovej není a pokud tam nikdo nemá konstruktérskýho ducha, tak to bude něco stát.
4)Z u pálících strojů pro ty profily tak nízko taky není a dá se najít vyšší. Já osobně bych vycházel z toho že taková plasma má vedení, má motory, má řízení a všechno běhá, má kovovej stůl kterej se dá předělat jakkoliv na cokoliv poměrně jednoduše a ani tam nikdo nebude muset honit nějaký přesnosti, když to teď dělaj v obyčejnech vrtačkách.
5)určitě by tady někdo dokázal vyřešit problém vřetena, a to tak, že tu 10-16 díru vyvrtá/vyfrézuje v rozumný době, konec konců když na takovej stůl 1,5x3 naskládá co pujde na dorazy, tak i pomalejší vrtání bude rychlejší než manipulace s jednotlivými kusy.

Víc kecat do toho nebudu, ale kdybych to takhle potřeboval řešit já, tak jdu tímhle směrem, a na nějaký vrtání zámečničiny bych ani neničil tu plasmu a postavil si to celý s pojezdama z hlazenky na mosaznejch mazanejch futrech, jenom k tomu dát nějakej šroub a čínský řízení, vždyť tam jde jen o to , aby se ten vrták přesunul o kousek vedle. Ale musel bych vědět že to má smysl, že nebudu za pul roku dělat jiný věci.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“