Adjustování konců kapilárních tribiček + identifikace nerezu

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Matulka
Příspěvky: 1
Registrován: 8. 12. 2017, 9:46

8. 12. 2017, 10:40

Draha polovička se na mě obrátila s problémem s kterým si z části nevím rady.
Pro jeden přístroj v laborce, používají něco co připomíná asi nejvíce jnjektční jehlu,která neni zepředu otevřená.

Technicky jde o kapilarní nerezovou trubičku vnější průměr 1mm, sila stěny 0.25 respektive 0.3mm, trubičku lze koupti v metráži.
Nicmeně na trubičce jso dvě úpravy.
1. Konec trubičky je nějak, podle moho za studena tvářením zmačknut tak, že se trubička uzavře tedy předek se změní v něco co nejvice připomina polokouli a častečně uzavře trubičku tak, že když jí pak píchnou do vzorku tak se vzorek nedostnew do trubičky a neucpe ji. Pokud se na to podívám pod mikrospokem tak vidím stopy nějakého lisovacího nástroje, který když to řeknu blbě stěny trubický splácne tak že původní 0.5 respektive 0.4 diru skoro zaslepi.
Podle vzhledu se to nedělá na nějakém stroji, ale ručně se to něčím rozmáčkne, rozklepne nebo tak, zkoumal jsem 3ks a nebyly identické což by u stoje asi byly.
Otázka je čím a jak se to dělá ? Nejspší na to budou nějaké kleště, ale bohužel nevím co mám hledat jelikož nevím jak se takové operaci říká.

2. Aby se trubička volně neotáčela tak na jejím druhem konci je část jejího oplaště scvaknutá, tak, že se nemění její hruhovitost, ale zhruba 0.15mm plaště se z každé strany rozmáčkne a vzniknou "křídla" které po zastčení do pteflonové lišty s 1mm dirou zafixují trubičku v plastu.
Opět na to budou kleště, kterými se krubička jen zmáčkne, ale opět nevím jaký výraz hledat.

Případně jaké přípravky vyrobit, abych dosáhl téhoř.

3. Identifikace materálu, v úvahu připadaji 1.4301, 1.4404, 1.4541, 1.4571, bohužel neumim pohledme poznat jaky z nich. Originál je magnetický , měl by smášt teploty do 350C. Čemuž vyhovuji snad všechny uvedené (u magmetizmu si nejsem jist), ale i tak bych rád upřesnil výběr, Je nějaká metoda jak, bez analyzátoru, rezlišit nerezy?

Děkuji za pomoc.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2017, 5:00

Na polovinu z jedné otázky bych měl názor - zkus elektrikářské lisovací kleště na dutinky. Ty "křidýlka" to tam udělá (zkusil jsem, shodou okolností tady podobnou trubičku (kapilára pro HPLC) mám, je z materiálu 316L). Zbytek bohužel netuším.
Aleš Procháska
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2017, 8:42

Na to zaškrcení ..... něco jako řezák na trubky, ale v malém a dát tam tupé kolečko.
gnat
Příspěvky: 1002
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2017, 9:30

taky bych to viděl na krimplovací kleště
SABLE-2015
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

9. 12. 2017, 10:05

Zkus se podívat tady: https://eok.gph.cz/Produkty/Produkty.as ... ovac%c3%ad" onclick="window.open(this.href);return false; jestli si něco nevybereš
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“