Ubuntu - USB 3.0/2.0

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

15. 1. 2018, 9:40

Jo, četl - a jak píšu - nehledal bych v tom problém. Jestli to win, nebo jiný systém detekoval, tak to ještě neznamená, že s tím umí pracovat. Bez spec softu s tím neudělá nic, i když mu to systém detekuje.

Jinak CME UF8 jsou profi klávesy určené do studia, nebo na profi koncerty. Je to MIDI kontroler - to znamená, že samy o sobě nehrají, je třeba k nim připojit modul. Mají ale špičkovou klávesnici s dynamikou a aftertouchem (klávesa pozná, s jakou silou do ní uhodíš a jakou silou ji při hře přimáčkneš - to vše je polyfonní) u kterého se dají nastavovat a ukládat režimy, jak má klávesnice reagovat. Toto se dá nastavovat i pomocí USB - ale je to jako doplňková funkce a v uvedeném roku výroby - nebo stáří klávesnice to zdaleka nebylo něco běžného, nebo podporovaného systémem, takže to, že Ubuntu v uvedené konfiguraci klávesy nevidí je naprosto normální. A bez speciálních ovladačů ho ani vidět nebude.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

15. 1. 2018, 1:29

Už jsem tu
Samozřejmě vim co je to MIDI, vim co je zač FU8, a vim co je třeba aby to fungovalo, a taky to mám v soft. podobě, to není problem. S tim že je tam usb jen na napájení nesouhlasim. Manual k tomu teda nemam, ale mělo by to tím jit ovladat, nevidí to jen novej kompl kde mám synťáky, vidí to oba starý komply, který zas pro změnu neberou sw se kterým ty keyboardy umí hrát. Přes midi to není problém provozovat, a CME má ještě možnost přídavný karty, která z toho udělá synťák rovnou, a už je i na cestě, ale mě jde primárně o to, proč to na tom novým pc nejde, asi to bude opravdu v tom 3.0, večer se dostanu domu, tak zkusim něco zakázat v tom konfiguraku, protože vypnutí v Biosu nic nevyřešilo.
Jak jsem psal, starej kompl kde je usb 2.0 a 16.4 Ubuntu je hned našel a nic tam nikdy nebylo co by mělo společný se zvukem, a to jde, když se mi to povede na novym komplu rozjet, aby to začalo usb detekovat, tak si s tim budu moct dělat cokoliv. To je na Ubuntu hezký, že má na to sw, treba jack, qsynth, ardour, atd... Jen to musí projít. Samotný použití kontroleru už je v pohodě.
Jinak mechaniku to má parádní, proto jsem je chtěl, měl jsem to celý rozházený, protože polovina se pořádně nevracela, teď je ta klaviatura luxusní, je tam kus železa.
IMG_20180114_000023.jpg
IMG_20180113_231123.jpg
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

15. 1. 2018, 2:59

R - stick píše:HaHaHa ........ (sorry ....)

MIDI klávesy, a konkretně uvedený model na rozhraní neuvidíš a ani vidět nemůžeš, protože to slouží primárně jako napájení - a nic jiného !!! Tyto klávesy komunikují přes rozhraní MIDI - to je ten 5 kolíkový výstup - je značený jako MIDI OUT MIDI rozhraní bylo definováno v 70 letech a slouží pro řízení a ovládání klávesových nástrojů. To znamená, že pokud to chceš ovládat, tak musíš na rozhraní připojit expander, nebo další klávesy, na něm nastavit přijímací kanál a pak už hraješ.

Do tajů MIDI tě mohu klidně uvést - dříve jsem s tím hodně pracoval - ale je to naprosto mimo zaměření tohoto fóra Samozřejmě pokud to bude někoho zajímat, tak mohu poskytnout podrobnější vysvětlení. Ale rozhodně neřeš to, že v připojených USB zařízeních nevidíš tyto klávesy - ty bez spec softwaru ani vidět nemůžeš. A kór na linuxu !!
ha ha, sorry http://www.cme-pro.com/proline/cme_uf56 ... v03_en.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
atlan
Příspěvky: 3343
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

15. 1. 2018, 4:54

Kedt uz strcis do noveho notasu to live CD ubuntu 16 a vyskudas ci je problem hw alebo sw
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

16. 1. 2018, 5:49

LiveCD vyzkoušeno a stejná situace, jdu na to USB :!:
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

16. 1. 2018, 7:11

Tak taky nic
vyloženě etc/modprobe.conf nemám
etc/modprobe.d/blacklist.conf přidán xhci-hcd, xhci-pci, ehci-pci a nic.
etc/usb_modeswitch.com nemá v obsahu nic co by připomínalo řešení tohoto problému.

na netu jsem zaznamenal podobnou snahu vyřešit tento problém s 3.0 a nikde to nedotáhli do konce, někde pomohl bios, ale ten u mě nemá vliv.

Tak mám pomale tušení že tohle je nad moje možnosti, a nebo to pohodlněji svedu na výrobce, že to posral, což je vlastně pravda, protože jsem se dočetl že v ojedinelých případech se vědělo že to bude dělat problémy, ale procento možných uživatelů s tímto problémem nestojí za vyřešení.

Každopádně bych asi s jistotou mohl říct, že problém je právě v 3.0/2.0 kdy se načítají jak xhci, tak ehci, ale xhci je prioritní, a to i v případě že ve výpisu vidim že používá ehci-pci
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 1. 2018, 7:14

neni to velky
zkus to pujcit nekomu kdo je v linuxu kovanej a ma cas si hrat
treba to rozchodi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

16. 1. 2018, 7:46

co jsem to letmo prosvistel, tak jsou zatim dve moznosti, starsi jadro, nebo novejsi a zkompilovat bez xhci
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

16. 1. 2018, 7:50

Použil jsem z CD i ubuntu 15.10 a to stejnej problém.

Na tom starým ntb je dmesg "čistej" ale v mým je plno chyb
dmesg.jpg
a zatim jsem ani nevygooglil nějaký rozumný řešení, resp. ty nástřely co jsem zkusil nefungovaly, jdu dál...
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

16. 1. 2018, 11:15

V souboru errno-base.h je seznam chyb a č.32 znamená Broken pipe, jenže k tomu jsem se dočetl, že to může bejt přerušený vedení, zahlcený vedení, chybí koncový bod, a dokonce že je aktivovaná přepěťová ochrana..

Vedení je v pořádku, viz jiné počítače UF8 vidí

Zahlcený to nemá bejt čím, mám sice interní kameru, snímač otisku prstů, jinak je to prázdý

teorii s předpěťovou ochranou jsem vyloučil, nechal jsem ntb vyplej a bez baterky, po startu je dmesg "čistej" bez chyb. Po připojení UF8 zase stejná chyba. Ostatní zařízení opět v pohodě.

Hodně se to řešilo u jádra 2 xxx jenže já mám už 4.13.0-25

přepisování hodnot v modprobe nic dobrýho nepřineslo
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
atlan
Příspěvky: 3343
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

17. 1. 2018, 6:17

Zmeraj ci klavesy davaju 5V v usb konektore. Alebo su napajane z notasu.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 1. 2018, 6:38

Hledas spatne to by ti to delalo vsude
Tohle je spatne vyjednana komunikacni rychlost
V tom jadru je natvrdo pro urcitou kategorii zarizeni pouzivat usb 3.0 ale zarizeni fyzicky umi pouze 2.0 na jednom foru to dost jasne popisujou
Ty zarizeni se v tomhle stavu nemuzou domluvit proto nepokracuje komunikace a vybehne tahle hlaska
Jsem na mobilu nemam tu ten odkaz
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

17. 1. 2018, 7:23

tak, je to rozdrbanym ovladem od intelu v jadre, sam intel pri problemech radi v bios vypnout xhci, coz plati pouze pro win a mac, linux na to pece, jeste by se dalo zkusit startovat jadro s acpi=off, jen jako pokus, jestli na to nebudou mit vliv setrici fce
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

17. 1. 2018, 7:31

a pokud je to tak jak popisuje robo., tak by mohlo pomct udelat pro dane usb-id udelat rules a vynutit ahci
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
gnat
Příspěvky: 1003
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

17. 1. 2018, 9:38

R - stick píše:...Do tajů MIDI tě mohu klidně uvést - dříve jsem s tím hodně pracoval - ale je to naprosto mimo zaměření tohoto fóra Samozřejmě pokud to bude někoho zajímat, tak mohu poskytnout podrobnější vysvětlení. Ale rozhodně neřeš to, že v připojených USB zařízeních nevidíš tyto klávesy - ty bez spec softwaru ani vidět nemůžeš. A kór na linuxu !!
Do tajů MIDI bys asi potřeboval zasvětit sám. Je to jednoduchý asynchronní seriový protokol a je mu jedno, jaká fyzická vrstva a/nebo linková/transportní vrstva se použije. Varianta s pětikolíkovým konektorem je jen nejstarší implementace a existuje i varianta s 9 pin Canonem který je známý jako PC Serial Port. Dneska se nejčastěji používá via USB, ale existují i implementace přes FireWire, Bluetooth a dokonce i RTP (nejčastěji Ethernet) a HTTP.
SABLE-2015
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“