výběr soustruhu

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
hurykan
Příspěvky: 3
Registrován: 23. 2. 2018, 6:09

23. 2. 2018, 6:43

Zdravím vás pánové, předem bych rád uvedl, že se zabývám soustružením dřeva a s kovem nemám žádné zkušenosti, nicméně přemýšlím o možnosti zakoupit soustruh na kov za účelem výroby kuželů - spodní část okrasné zátky na víno viz. příloha. Jedná se o kužel o délce 70mm, v základně o průměru 22mm, opatřený stopkou se závitem. Možná se to bude někomu zdát jako naprostá hloupost, ale problém s výrobou či nákupem už řeším skoro rok a vypadá to tak, že pokud si tyto polotovary budu vyrábět sám, bude to pro mne nejlepší cesta v poměru cena-kvalita. Podotýkám, že čas na to mám :) celé prádzniny :)
K mé otázce: zatím jsem se dopátral k tomu, že by mi mohl stačit soustruh s motorem 1,5-2kW a pravítkem pro soustružení kuželů. Nechci domo-robo, tím už jsem prošel při soustružení dřeva, nadruhou stranu pro mne opravdu nebude mít cenu kupovat stroj co zvládne mnoho jiných věcí, protože máme v práci vybavenou strojí dílnu pro studijní obor obráběč kovů, kde ty větší věci mi mistr vyrobí. Můžete mi trochu pomoci se zorientovat v tom po jakém stroji se dívat?
Předestírám, že jiné větší ambice opravdu nemám.
Moc díky Jirka
Přílohy
DSC01661.JPG
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

23. 2. 2018, 8:02

Nenapsal jsi materiál, počet kusů třeba měsíčně, klasický/ CNC, starší/nový. Předpokládám, že to bude ..... "potravinářská" nerez?
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

23. 2. 2018, 8:10

A až si vytipuješ správný soustruh, který bude přesně splňovat tvoje požadavky, tak kup "o jeden lepší". :D
Zkušenost. :)
hurykan
Příspěvky: 3
Registrován: 23. 2. 2018, 6:09

23. 2. 2018, 8:34

Á tak to se omlouvám a doplňuji:

materiál - zatím nemám upřesněný, ale ano asi potr. nerez.
počet kusů měsíčně cca. 150-250 ks
soustruh: určitě ne CNC na to finančně nedosáhnu, takže klasický, nový nebo starší? Nemám tušení zda bude stačit nějaký stolní v tom případě bych šel do nového, nebo jít do starší poctivé litiny. Doma mám rumusnký soustruh SL2000 na dřevo, 800kg, 2000mm točné délky a 600mm nad ložem, jednoduchý funkční stroj ve spojení s frekvenčním měničem paráda, neměnil bych, ale vím jak je to s potřebným místem a tak zase nechci žádnou velkou "obludku"... víte jak to myslím.... chtěl bych zvolit optimální stroj v poměru velikosti x ceny x výkonu potřebnému k vytvoření polotovaru. Moc díky za pomoc Jirka


Pafik - až si vytipuješ správný soustruh - no to je právě to, co v současné chvíli nedokážu :D jsem jak prvnička :D u soustruhů na dřevo jsem si tím prošel od stolního, přes větší domo-robo až po to SLko. Pořád jsem chtěl bořit limity a nestačili mi jejich parametry, ale v tomhle případě to mám nastaveno jednoúčelově.... :lol: ale moc díky, máš pravdu...
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

23. 2. 2018, 3:34

150 ks měsíčně - bych přesunul do rubriky poptávám a nechal si to dělat na zakázku. Už jen za cenu slušného soustruhu jich budeš mít dodaných na mnoho let dopředu v dobré kvalitě a bez experimentování.
Ono od koupě nějakého soustruhu k pohledově pěknému výrobku z nerezu je hodně dlouhá cesta.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
hurykan
Příspěvky: 3
Registrován: 23. 2. 2018, 6:09

23. 2. 2018, 6:08

Díky za názor, zkusit se má vše.... J.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

23. 2. 2018, 6:37

pokud to někam zadá s požadavkem na perfektní povrch tak ho kus výjde na to za kolik to chce prodávat celé takže bych ho nechal ať to dělá pěkně růčo , hodně se tím naučí a čas ho netrápí já mu fandím a opravdu hledej poctivej starší soustruh než levnou čínu tu bys musel pracně dodělávat.
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

1. 3. 2018, 7:43

Možná by na to stačila nějaká takováto speciálka:
http://www.lathes.co.uk/vektor/" onclick="window.open(this.href);return false;
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

1. 3. 2018, 10:15

packa píše:pokud to někam zadá s požadavkem na perfektní povrch tak ho kus výjde na to za kolik to chce prodávat celé takže bych ho nechal ať to dělá pěkně růčo , hodně se tím naučí a čas ho netrápí já mu fandím a opravdu hledej poctivej starší soustruh než levnou čínu tu bys musel pracně dodělávat.
To je somarina ked kupi dobre nic nemusi dorabat len sustruzit a sustruzit a sustruzit...
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

1. 3. 2018, 1:49

jova píše:Možná by na to stačila nějaká takováto speciálka:
http://www.lathes.co.uk/vektor/" onclick="window.open(this.href);return false;
Točit na tom jednoůčelovém dokončováku na druhé strany dílce z nerezu pr.22, 70 dlouhý?
Tak to bych nepřál ani té mašině a ani tomu největšímu nepříteli.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“