HELP porucha mazani

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rembrant.F
Příspěvky: 18
Registrován: 21. 3. 2011, 9:27
Kontaktovat uživatele:

10. 6. 2018, 6:01

Zdravim kolegove,
na stroji DM MH1600w se nam objevila porucha. Stroj kazdou minutu vyhlasi alarm "E01 Lubricant pressure swich low" - pochopil jsem, ze jde nejspis o tlakovy spinac centralniho mazani.
Celou nadobku centralniho mazani jsme vycistily vc. vsech komponent. Kompletni rozebrani a slozeni. Vse se zda OK. Pak jsme vycistili jen v benzinu spinace. Jak ten nad nadobkou tak pod stolem.
Varovani se bohuzel stale objevuje. Zkouseli jsme preklemovat postupne prvni, pak druhy, pak oba a stejne jsme nezjistili, ktery je spatny (nevlastnim multak) . Podle oznaceni, ktere je uvedeno na spinaci nelze na internetu dohledat. Tvari se, jako by byl znacka SUCO, ale znaceni na webu je naprosto odlisne od vyrazeneho cisla na nasich spinacich.
Dale jsme zkouseli srobek na spinaci utahnout a postupne povolovat,ale nepomohlo. Jsem uz bez napadu.
Prosim Vas o jakoukolivc radu.


Predem dekuji
Robert.

stroj: Deckel Maho MH 1600w, ridici system millplus
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

10. 6. 2018, 6:32

Předpokládám, že olej jste měli v nádobce nad spodní ryskou. :D Možná vypadla nebo se prodřela nějaká hadička mazání. Obyčejně na té ose, co má nejdelší pohyb, tedy na ose X.
Uživatelský avatar
Rembrant.F
Příspěvky: 18
Registrován: 21. 3. 2011, 9:27
Kontaktovat uživatele:

10. 6. 2018, 1:18

Nizka hladina oleje hazi chybu E03. Kazdopadne plovak je podstatne vyse nez vstup do cerpadla.
Ted jsem narazil na popraskane kabely a pretrhnute draty v retezu. Tvari se to, jako kdyz uz to tak je dlouho, ale privodni kabel k tlakovemu spinaci se zda OK.
Den pred poruchu vyteklo z nadobky neobvykle velke mnozstvi oleje. Odkud jsem zatim nezjistil. :roll:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 6. 2018, 2:12

zkus jednotlive vetve mazani
a zkus jestli cerpadlo tlaci
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Rembrant.F
Příspěvky: 18
Registrován: 21. 3. 2011, 9:27
Kontaktovat uživatele:

12. 6. 2018, 12:24

Tak vyreseno.
Ten preseknuty kabel byl nakonec pricina. :) Provizorne spojeno a funguje to. Vymena je, ale nevyhnutelna.
Diky za rady.


Admin: Tento topic se muze zamknout :)
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“