Rekvalifikace na CNC programatora

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

1. 3. 2013, 9:16

robokop píše:no naivne to muze fungovat ale realne kdyz clovek ukaze neco navic pravdepodobne se nektery z kolegu postara aby byl vyhozen
Chce to trochu důvtipu a sebevědomí a neschopný kolega se brzo chytí do vlastní pasti :-)
Aleš Procháska
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

2. 3. 2013, 5:54

prochaska píše:Máme tam tohle http://www.obrabeci-stroje-hurco.cz/obr ... j-vmx-30-t" onclick="window.open(this.href);return false; a tohle http://www.muega.de/en/turn.php?site=xp4-42" onclick="window.open(this.href);return false;. To první se programuje v HSMWorks, to druhé v G-kódu (ř.s. Mitsubishi). Kopírování nepěstujeme, děláme totiž jen prototypy, pokaždé úplně jiné :-) Myslím, že bych měl upozornit, že jde o třisměnný provoz (bez víkendů).
Ahoj,
to Hurgo mne prekvapilo. Videl jsem to na veletrhu a jinde ne. Programek na jejich strankach vypada moc jednoduse. Proto pokud neobtezuji, bych se rad dovedel vice.
Muzes poradit na kolik asi takovy stroj vyjde? Jak zvlada prenos dat - soubor asi 2MB z HSMka nebo SolidCAMu? Jaka je tuhost stroje?
Predem dik. Mozna by odpoved mela byt ve vlakne ridici systemy.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2013, 6:50

prochaska píše:
robokop píše:no naivne to muze fungovat ale realne kdyz clovek ukaze neco navic pravdepodobne se nektery z kolegu postara aby byl vyhozen
Chce to trochu důvtipu a sebevědomí a neschopný kolega se brzo chytí do vlastní pasti :-)

jo to asi ano
ale v pripade ze firmu neobsadil neschopny management kteremu tento stav naramne vyhovuje a jejich zajmem samozrejme neni prosperita firmy
mozna to bude znit absurdne ale rekl bych z vlatni zkusenosti ze takto zavirovanych firem (alespon castecne zavirovanych) je tu mozna i vic jak polovina
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2013, 6:56

Pěknej termín, "zavirovaná firma" :-) . Ano, v takovém případě je to bohužel na odchod, protože s blbým kolegou se něco dělat dá, s blbým šéfem do určité míry taky, ale když je blbý celý sled velení, tak to už je opravdu na pytel...
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2013, 7:10

pak uz je jenom problem se k tomu odchodu rozhoupat

ono by se s tim kolikrat i dalo neco delat ale neni dost vule a nedomluvi se dost lidi
jedinec sam kolikrat nema sanci
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2013, 7:23

Polesovsky píše:to Hurco mne prekvapilo. Videl jsem to na veletrhu a jinde ne. Programek na jejich strankach vypada moc jednoduse. Proto pokud neobtezuji, bych se rad dovedel vice.
Muzes poradit na kolik asi takovy stroj vyjde? Jak zvlada prenos dat - soubor asi 2MB z HSMka nebo SolidCAMu? Jaka je tuhost stroje?
Predem dik. Mozna by odpoved mela byt ve vlakne ridici systemy.
To dialogové programování má Hurco vyřešené velice dobře, než jsem si pořídil CAM tak jsem v tom udělal prakticky všechno. V podstatě cokoliv se dá nakreslit do normálního 2 1/2 D výkresu se v tom dá celkem pohodlně naprogramovat + některé 3D operace.

Co se týká přenosů tak jsou zcela bez problému, pro manipulaci s daty a jako uživatelské rozhraní jsou tam Windows, takže máme ze stroje namapované na síti PC s CAMem a o přenosy se nestaráme, prostě se klikne na soubor a jede se :-)

K tuhosti toho asi moc neřeknu, číselně v nějakých mikrometrech na kilonewton teď nevím, ale potíže s ní nemám :-)
Aleš Procháska
marci
Příspěvky: 10
Registrován: 26. 1. 2012, 6:15

2. 3. 2013, 9:15

Tak ta firma je samy kamarat-sused a rodina. Nebyt tam druheho
kolegu, uz som davno v prdeli. Ale som tam rok,nikam k lepsiemu
to nevedie tak padam. Uz len cakam na koniec zmluvy. Poskoka
nebudem robit nikomu.
A ten program k masine-tak to vazne uypada jednoducho,ako
detska doplnovacka oproti tym,co som sa do teraz stretla.
Pozerala som videa z tejto stranky-helma-tak to je nieco!!! Taky
frajer by som chcela byt. To len na okraj tejto temy. Proste ma to
uchvatilo.
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

3. 3. 2013, 3:16

marci píše:Tak ta firma je samy kamarat-sused a rodina. Nebyt tam druheho
kolegu, uz som davno v prdeli. Ale som tam rok,nikam k lepsiemu
to nevedie tak padam. Uz len cakam na koniec zmluvy. Poskoka
nebudem robit nikomu.
Cekat na konec smlouvy? Proc?
Staci zajit za sefem a rici narovinu, ze mi to tu nevyhovuje a rad bych sel o dum dal.
Ano je to 50 na 50, ze Ti vyhovi, ale nekoho nutit do neceho se nevyplaci.

Na strane druhe z Tve strany slysim zavist a vzpurnost. I to vyjadrovani ...v prdeli.
No nevim. Ja bych Te asi nezamestnal. Zachvili se Ti nebude neco libit u nas a co pak.

Jedna vec je chtit se neco naucit, druha vec je zavidet druhemu jeho plat.
Za jeden rok se toho moc nenaucis. Vetsinou je potreba 3 roky.

Nekde jsem cetl ve studii, ze pracovnici, co meni priliz casto zamestnani jsou nevyrovnani a nevi co chteji.
Ve studii popisovali, ze kryticky je treti rok. Tehdy se rozhoduji zda jim to vyhovuje nebo ne.
Samozrejme mame zkusebni dobu 3 mesicu, kdy prvotni nabidka zamestnavatele (pripadne zamestnance vuci zamestnavateli) je dodrzovana.
Dva az tri roky je na to , ze se clovek neco priuci a zkusenosti si muze prenest pripadne dal.
Za jeden rok se toho moc nenaucis.

Ted se predstav, kdyby jsi byla zamestnavatelem. Prijmes zamestnance a investujes do jeho zapracovani, nauceni ovladani masiny, zakladniho strojniho programovani. A ten Ti po case zacne byt vspurny a...
Tak se zacnes rozhodovat o tom jestli tohoto pracovnika potrebujes. Na druhe strane zvazujes, kolik Te bude stat zapracovani noveho pracovnika. Ono takove zapracovani noveho pracovnika neni levna zalezitos.
A to vim o cem mluvim.
Nejsem zamestnavatel , ale za posledni 1,5 roku jsem zapracoval 5 zamestnancu u CNC frezek a kdyz mi ted ve ctvrtek mel odejit posledni. Tak jsem vytocil a rekl si svuj nazor vyrobnimu rediteli.
Posledni je u nas zamestnany jen 1/2 roku a dela vic systematicky svoji praci nez druzi pred nim. Tak me jednani s reditelem skoncilo tim, ze jsem dostal prislib z 8 hrubeho prida klukovi na 13 hrubeho.
Na druhy den prisel reditel za nasim mladym a donesl mu podepsat novou smlouvu do konce cervna na 14500 hrubeho.

Mladymu jsem zase vysvetlil, ze nema takovou praxi aby dostal hned 16 jak si podminoval svym odchodem. Je jen chvilu po ukonceni skoly a u nas ma prvni zamestnani.
Ono je totiz o tom jestli neco umis nebo ne. A taky to je o tom, jestli umys spolupracovat s druhejma.
marci
Příspěvky: 10
Registrován: 26. 1. 2012, 6:15

3. 3. 2013, 4:08

Jo, tak podle tebe znamena umet spolupracovat nechat se rok hazet
po montazi,trideni a uklizeni jen proto ze oni vyhukuji mistrum
ze tam nepujdou tak musim ja. Bez praxe jim daji vyssi tridu nez
mne za rok. Poslouchat sefa ze je spokojen tim v kramu nezaplatim.
Za 6 tydnu jsem delala sama na masine co maji chĺapy za komplikovanou.
To bys musel zazit. Kdyz se klukum do prace nechce tak delam ja a je
jedno na jakou smenu. Pulku sichty se poflakujou a delam i ya ne.
Nemam rada zmetky. Tak jestli by to takhle vypadalo u tebe ve firme,
tak ja by tam delat ani nechtela. Tak vychazet s kolegama
je delat ze sebe hadr. Ja vydrzim moc.
Tak prozrat kde delas, at si nahodou zas nenatlcu hubu. ;-)
ja nechci delat tam, kde delaji rozdily.
A zavist tam je ale ne z me strany. :-) ja lpim na kvalite a rovnocen-
nosti-mozna ti to neco rika. Nezazlivam ti tvuj nazor, neznas situaci.. Nejsem
sama v te situaci, no mne tam nedrzi rodina a bydleni.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

3. 3. 2013, 4:20

tím, že budeš ukřivděně brečet na fóru se to nezmění.. nezlob se na mě, ale pokud se ti něco nelíbí tak to musíš řešit sama, a nebo to nechat bejt a dělat ten hadr jak píšeš..a brečet na fóru, to je jednodušší...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
marci
Příspěvky: 10
Registrován: 26. 1. 2012, 6:15

3. 3. 2013, 5:09

Jo,fakt to vypada ze brecim.
Tak nebudu otravovat. Jdu delat
hadr ;-)
dik za radu
Uživatelský avatar
Gulliver64
Příspěvky: 459
Registrován: 1. 8. 2010, 7:52
Bydliště: Kuřim

3. 3. 2013, 5:22

marci píše:...ja nechci delat tam, kde delaji rozdily.
A zavist tam je ale ne z me strany. :-) ja lpim na kvalite a rovnocen-
nosti-mozna ti to neco rika. Nezazlivam ti tvuj nazor, neznas situaci.. Nejsem
sama v te situaci, no mne tam nedrzi rodina a bydleni.
ano, nikdo nezná tvou situaci a proto se tu s tebou lidi baví a přistupují k tobě individuálně, tedy přesně tak jak nechceš.
já, na rozdíl od kolegy Polesovsky své zaměstnance nejen zaměstnávám ale i platím a mohu ti zde zcela upřímě říci, že pokud se domníváš, že lze přistupovat ke každému stejně, tak se velice mýlíš. nechci se tu nikoho zastávat, jen zde zděluji svůj názor a nesouhlasím s tím, že rovnostářství je ten správný přístup k zaměstnancům a k lidem všeobecně. každý jsme individualita nesrovnatelná s nikým jiným.
Modelová zařízení pro slévárny, hliníkové odlitky. První CNC frézka postavená v r.2003 ."Dřeváček" - r.2010. Zapřísáhlý uživatel MACH3 ver.2.63 .
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

3. 3. 2013, 5:36

taky mám v práci kolegu, kterej už je trošku víc senilní a dnes z něj nevypadne prostě vůbec nic, na co sáhne to zkazí,rozhrabe a nakonec to musí udělat někdo jinej.. takže šéf zvolil metodu, že nedělá nic a jen tam sedí a aspoň nic nezkazí.. pro něj to je strašná nuda, ale co do důchodu si tam dosedí, co se týká peněz tak díky své praxi a věku má o polovinu víc než mladí nadějní kolegové, kteří udělají v porovnání s ním (když ještě vůbec něco dělal) třeba 10x tolik.. dnes jsou tam tři "pracovní skupiny" a třeba 30 úkolů za měsíc, spravedlivě by bylo každejch 10 náhodně vybranejch, a dopadne to tak že je to 13 lehkejch ku 17ti těžším ku 0 pro toho neschopného.. a když to převedeš na peníze tak je to tak 1,2 ku 1,6 ku 1,4, ten první poměr sedí, ale ten druhej poměr ani náhodou.. tak to ale prostě chodí, svět není spravedlivej, někdo se rodí černej druhej bílej, někdo bohatej někdo chudej.. a prostě s tím nikdo nic neudělá, jen ty sám.. a pokud se ti to nelíbí tak pro to něco musíš udělat pouze ty sám..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
marci
Příspěvky: 10
Registrován: 26. 1. 2012, 6:15

3. 3. 2013, 5:58

No diky chalani, ja se sem registrovala ze se chci neco
naucit a ne rozebirat situaci v nejake fabrice. Nejak se to zvrtlo jinam,
Proti Vasim nazorum nic nemam. Rada si je prectu
a vidím ze v mnoha firmach je to i horsi.
Takze tohle tema uzavreme a budem se bavit na temata
kulí kterym sme zde. ;-)
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

3. 3. 2013, 6:59

marci píše:Jo, tak podle tebe znamena umet spolupracovat nechat se rok hazet
po montazi,trideni a uklizeni jen proto ze oni vyhukuji mistrum
ze tam nepujdou tak musim ja. Bez praxe jim daji vyssi tridu nez
mne za rok. Poslouchat sefa ze je spokojen tim v kramu nezaplatim.
Za 6 tydnu jsem delala sama na masine co maji chĺapy za komplikovanou.
To bys musel zazit. Kdyz se klukum do prace nechce tak delam ja a je
jedno na jakou smenu. Pulku sichty se poflakujou a delam i ya ne.
Nemam rada zmetky. Tak jestli by to takhle vypadalo u tebe ve firme,
tak ja by tam delat ani nechtela. Tak vychazet s kolegama
je delat ze sebe hadr. Ja vydrzim moc.
Tak prozrat kde delas, at si nahodou zas nenatlcu hubu. ;-)
ja nechci delat tam, kde delaji rozdily.
A zavist tam je ale ne z me strany. :-) ja lpim na kvalite a rovnocen-
nosti-mozna ti to neco rika. Nezazlivam ti tvuj nazor, neznas situaci.. Nejsem
sama v te situaci, no mne tam nedrzi rodina a bydleni.
Porad posloucham fnukani a ti druzi...
Pokud mas pracovni smlouvu a zamestnavatel Ti neprideluje praci podle smlouvy. Tak se domluv na odchodu z duvodu porusovani pracovni smlouvy a urcite Ti daji vypoved hned.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“