Rekvalifikace na CNC programatora

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

14. 10. 2015, 2:40

teď jsem někdo dával odkaz na uložto kam nasypal asi 2 GB učebnic.. to ti na chvilku dá.. :D, stejně ti žádná kniha nedá to co praxe.. ono je pěkné číst v katalogu nástrojů , vidět na videu že fréza velikosti X vezme šponu velikosti Y když to vyzkoušíš zjistíš že všechno musíš podělit taky třeba 10ti a stejně se to klepe, protože vlastní výrobek není pevně upnutý.. nejlepší jsou na naučení tenkostěnné výrobky, u nich neplatí vůbec žádná teorie.. :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
largo
Příspěvky: 8
Registrován: 13. 10. 2015, 7:20

14. 10. 2015, 5:58

Nerozumiem tvojej reakcii, niečo mi napísal niečo som mu na to odpovedal, /odporucil mi citat tudiz mozno pozna rozne druhy literatury k danej problematike, vie kt.je dobra kt.sa radsej vyvarovat, preto padla otazka/cakam odpoveď a zapajas sa ty a ešte takým stylom kt.mne osobne je proti srsti, nechceš pomôcť budis ale tým padom mi ani neodpovedaj/neodpisuj, dakujem
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

14. 10. 2015, 7:40

Nebuď hned tak ostrej ..... musíš se trochu snažit sám, přeci Tě nebudeme vodit za ručičku. Jak psali kluci, tady na DF jsou mraky odkazů na naskenované knihy ... je tu na to sekce.
Začni ale např. tím, že si na webu najdeš středoškolské učebnice strojnictví, strojírenské technologie, technického kreslení atd...
A nebo taky existují knihovny, antikvariáty apod....
Zadej si třeba do vyhledávačů hesla.
práce s kovem
Základy obrábění
Základy tolerování rozměrů
řezné nástroje
řezné podmínky
technologie obrábění
základy frézování
základy soustružení
řezné nástroje
atd....
pak můžeš podobná hesla zadat anglicky a můžeš pokračovat ve studiu. :wink:
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

14. 10. 2015, 7:57

tak promiň, že něco píšu.. myslel jsem to takto: literatury je spousty ALE že budeš znát literaturu neznamená že něco vyrobíš neboť praxe je o něčem jiném.. to co se máš učit ti nikdo neporadí.. být tebou tak začnu nějakou literaturou stylu technické kreslení, abys věděl co která značka na výkrese znamená a aby jsi byl schopen nakrelsit nějaký výkres.. to je základ..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

14. 10. 2015, 8:14

Nejlepší je se vecpat k někomu, kdo stroj má a vyrábí na něm. Jeden víkend strávený na takovéhle stáži vydá za měsíc ležení v knížkách :-) Pak už člověk aspoň tuší co si má vyhledat a přečíst.
Aleš Procháska
largo
Příspěvky: 8
Registrován: 13. 10. 2015, 7:20

15. 10. 2015, 11:00

Už len nech sa prihlasi dáky dobrak zo Slovenska kt.bude s tvojou variantou stotozneny (víkend praxe) a môžem začať ^^ ďakujem pani za reakcie idem teda daco postudovat ^^
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7209
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

15. 10. 2015, 11:50

largo píše:Už len nech sa prihlasi dáky dobrak zo Slovenska kt.bude s tvojou variantou stotozneny (víkend praxe) a môžem začať
Neznělo by líp toto?
Prosím, nenašel by se nějaký dobrodinec ze Slovenska, který by ...... Děkuji předem.
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
largo
Příspěvky: 8
Registrován: 13. 10. 2015, 7:20

15. 10. 2015, 1:11

Ano urcite vyznelo ale v tom čase som sa zobudil po nocnej a popravde ani neviem poriadne že som napisal co som napísal (bol som dosť rozospaty keď som si to tu cital a odpovedal) čiže to upravim - nenajde sa tu dáky dobrak najlepšie zo Slovenska kt. by sa ma podujal daco naučiť ? Ako už bolo vyššie spomenuté ? Prosím pekne ?
lordofdexter
Příspěvky: 1
Registrován: 15. 2. 2018, 4:28

15. 2. 2018, 4:36

Dobry den pracuji jako operator serizovac ohybacek pro trubky take zakruzovacky ..delam celou praci od a po z a mel byl zajem naucit se i na cnc strojich stejneho typu bohuzel jsem nenasel zadne specificke info ze by na takoveto stroje byly kurzy nebo neco podobneho , ohybam na manualech a poloautomatech cca 8 let a mam obavy ze pokud se nenaucim cnc tak budu muset hledat praci jinde coz je skoda ohybani me celkem bavi ..za kazdou radu predem dekuji
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“