Vtahovací čepy ATC

o systemech automaticke vymeny nastroje
Odpovědět
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

25. 5. 2013, 3:38

Ahoj.
Mohl by mi někdo poradit jak vybrat čep pro vřeteno MAS. kužel asi iso 40 nebo bt 40.

http://www.kovonastroje.cz/index.php?la ... =&cnid=836" onclick="window.open(this.href);return false;

nejsem stoho moudrej, na vřetenu je pouze výrobce MAS pak otáčky 8000 a nějaké číslo, to jsem si bohužel neopsal.
nevěděl by někdo co se do toho nečastěji cpe za upínače? nechci vyhodit peníze za upínač který tam pak nebude pasovat..
na netu jsem našel jenom něco o normě MAS 40BT . má ta norma něco společneho z vřeteny MAS, nebo je to jenom shoda označení ?

dík.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

25. 5. 2013, 4:42

no ale i pod tím označením MAS BT40 je jich víc, čtyři až šest variant teď to nemůžu najít.. krátkej, delší, pak má úhel 45st pak 60st a ještě maj různý průměry na konci 17 a 19 (třeba odhadem, prostě o fous větší..) a pak ještě s dírou skrz nicméně to už je detail...
tady máš třeba ceník a výběr BT40kovejch.. maj jich 12typů (6+6 s dírama) tak babo raď..
http://www.alicontool.cz/akce/upinace/K ... 3BT%29.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; najdeš tam někde i katalog kde jsou rozkreslený..

pokud ti to pomůže můžu ti jeden BT40kovej kterej mám pujčit a vyzkoušej si to.. ale jedině osobně, když si to budem posílat tak si ho rovnou můžeš za tu stovku koupit..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

25. 5. 2013, 5:13

dik Ras, klidně bych se stavil, budu muset to vřeteno zas rozerat a skusit to. jsem to zrovna čistil a daval jsem tam nové talířovky.
skusim se ještě podívat na to číslo toho vtahovače, možná podle toho něco vygooglím..
připadně bych to vzal sebou a skusili by jsme to na místě.
nedá se to nějak změřit ? třeba hloubka?
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

25. 5. 2013, 7:22

hloubku ti klidně změřím třeba po okraj kleštiny víc toho nezměřím.. rozebírat to nebudu :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

25. 5. 2013, 7:37

to jsem ani nechtěl :D
jj změř, :wink:
co tam máš vlastně ty? taky BT40?
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

25. 5. 2013, 9:32

BT40
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

25. 5. 2013, 10:53

obávám se že to budeš muset vyřešit demontáží a proměřením té kleštiny co je ve vřeteni a chytá při upnutí "čípek" "hříbek" nebo jak to nazvat
v dokumentaci k mé frézce jsou 4 typy použitelných kleštin ("hříbků"), typ si určuje zákazník
s označením ISO40, BT40 atd to nemá nic společného, samotný kužel je vždy stejný, upínače se liší tou částí co je pod kuželem, těch je taky několik typů, na to se musí brát ohled u mašin s aut. výměnou nástrojů
pokud vyměňuješ nástroje ručně, na té části pod kuželem nezáleží
některé upínače mají na tenším konci kuželu ještě válcovou část s vnitřním závitem M16, "hříbek" může být použit i v tomto případě, obvyklejší je ale "hříbek" našroubovaný rovnou do tenšího konce kuželu
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

25. 5. 2013, 11:04

diky, rozeberu to znova, a proměřím.
kněčemu se dopracuju. nespěchám na to :)
Odpovědět

Zpět na „Automaticka vymena“