CNC fréza na masív

odkazy a obchody
Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 9. 2013, 9:38

Tohle uz je na serva jestli to ma byt rychle a pritom spolehlive
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

4. 9. 2013, 11:18

nikdy jsem CNC nepostavil, ale toto snad nejde realizovat

kombinace 2m x 2m x 1,5 m (tedy pokud tím autor nemyslí přepravní bednu) jekly 80x80 otočné vřeteno o 90 st. a rychlé a přesné a na železo
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

5. 9. 2013, 7:53

...a ty napiš, jakou dáš rádcům provizi.

(Anebo jsem sám, komu se zdá toto vlákno poněkud nefér?)

Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 9. 2013, 8:01

že si alespoň nedáš tu práci a nějaké komerční mašiny si nenajdeš jako inspiraci a aby jsi věděl alespoň nějaké vstupní údaje čeho chceš docílit.. ale upřímně stavět frézku která bude frézovat na setinu, v těhle rozměrech a na takovýmhle svařeným ježkovi tomu přece nemůžeš sám věřit?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
HoGo
Příspěvky: 92
Registrován: 22. 12. 2009, 12:15

5. 9. 2013, 8:18

rawen píše: (Anebo jsem sám, komu se zdá toto vlákno poněkud nefér?)
Radek
Aj ano aj nie... jedna je vec ze mozno ide o komercnu aktivitu pramiho, ale ak tu nakoniec zverejni svoje skusenosti s tym, co stavia a ukaze ako to vyslo, tak to vidim uplne legitimne...
Co sa tyka tej konstrukcie, tak sa mi to zda tiez trochu zvlastne, naco je tam to "medziposchodie", a chybaju mi tam nejake prvky napriec na "zavetrovanie". Ja staviam portalovku na drevo a mozno obcas hlinik rozjazdy cca 1400x900x250 a mam poctivo zvareny ram z profilov 100x100x10 (silnejsi som nezohnal) , na X mam dokonca dva na sebe, ale do zeleza by som si s tym netrufal, a urcite nie s vysokootackovym vretenom na drevo... Pohon bude 100% servo, ale ci to bude rychle sa uvidi az potom (100kg portal nie je malickost). Krokace a rychlost mi nejdu dokopy pri tazkom a presnom stroji.
Adrian
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

5. 9. 2013, 9:28

Mně to nefér nepřipadá, aspoň tu není zakázané používat získané infromace ve své komerční činnosti :-) Připadá mi to spíš poněkud idealistické. Dodržet přesnost na setinu je někdy docela obtížné i na mašině s rozjezdy méně než polovičními a s konstrukcí tvořenou několika tunami poctivé litiny :-) Zkus slevit z parametrů -- nebo je jen upřesnit, možná, že nejsi úplně vedle, jen jsi ty požadavky zestručnil až za hranici správnosti :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

5. 9. 2013, 9:51

Nejsem strojař, ale nevidím v rámu jediné zavětrování (typickou příhradovinu)
Podle mě se to bude do stran skládat.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

6. 9. 2013, 11:02

trochu z jiného konce
dovoluji si docela důrazně doporučit jak zhotoviteli, tak zákazníkovi uzavřít písemnou smlouvu o zhotovení ........., ve kterém bude podrobně a přesně specifikováno kdo, co, kdy, za kolik, cílové parametry, podrobný položkový rozpočet (možná se obě strany budou divit), rozsah dodané dokumentace, záruky, případný servis, termín dodání, případné zálohy a splátky a stav rozestavěnosti při splacení atd.
Vzhledem k výše vzneseným dotazům bych se ani moc nedivil, kdyby tohle byl nakonec ten nejdůležitější papír z celé akce.
Rozhodně to zabrání případnému vždy nechutnému dohadování a rozčarování.
Ale možná že mě má intuice klame......
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

9. 9. 2013, 7:31

Jistě nejsem sám, koho by zajímalo, o jaké přibližné ceně objednatel s dodavatelem jednali. Obávám se, že nebude příliš velký rozdíl mezi cenou, za kterou se dá koupit hotový profi stroj, a za kolik se to dá reálně postavit.
Petr Spáčil
Uživatelský avatar
Gulliver64
Příspěvky: 459
Registrován: 1. 8. 2010, 7:52
Bydliště: Kuřim

10. 9. 2013, 2:39

Tak si to tu tak čtu a jediný komentář, který mě zatím napadl je :-) . Nic ve zlém, ale to co tu prami píšeš je z oblasti sci-fi.
Modelová zařízení pro slévárny, hliníkové odlitky. První CNC frézka postavená v r.2003 ."Dřeváček" - r.2010. Zapřísáhlý uživatel MACH3 ver.2.63 .
Odpovědět

Zpět na „www stranky o stavbe CNC“