předělání frezky VF25L na CNC

odkazy a obchody
Odpovědět
pracka
Příspěvky: 8
Registrován: 13. 10. 2011, 8:00

31. 10. 2011, 5:39

Zdravím všechny, uvažuji o koupi této frezky a přivydělat si doma obráběním menších obrobků z kovu. Tato frezka je na aukru, koukal jsem na výrobce, CNC1.sk a uvažoval bych na předěláni na CNC. Prosil bych o rady, zda je to reálná uvaha. Prodávají i veškeré komponenty na předělavku, ale nevím co vše je třeba a na kolik by mě to vyšlo doma. Díky předem za všechny poznatky.
kamilpetrjansta
Příspěvky: 204
Registrován: 28. 8. 2006, 11:13
Bydliště: Brno - venkov
Kontaktovat uživatele:

31. 10. 2011, 9:13

Zdravím,
no to je zajímavá otázka. Vše závisí na tom
jakou máš představu o obráběných materiálech a jakých chceš dosáhnout
přesností. No a samozřejmě v neposlední řadě kolik máš představu, že vyděláš.
Já mám doma frézku FP-45P od firmy Proma a musím říct, že dělat zakázkově
obrábění kovu bych se na ní neodvážil to bych jen ztrácel čas a ten je drahý. Já jsem ji kupoval na plast to je v pohodě
a na dural celkem taky, ale produktivita už klesá. Pokud chceš obrábět, železo nebo nerez
tak bych šel spíš cestou koupě staré klasiky nějaké nástrojařské frézky a tu bych případně
předělal na cnc.
pracka
Příspěvky: 8
Registrován: 13. 10. 2011, 8:00

1. 11. 2011, 5:58

Asi máš pravdu s tou klasikou, koukal jsem na tu tvojí frezku a chtěl jsem se zeptat, jestli jsi zkoušel frézovat kov a jak se chovala. Tam se jedná o to, že je málo tuhá konstrukce a u kovu při záběru 1mm se rozechvěje? Abych pravdu řekl, nevím co to obnáší a jaké věci je třeba na předělání klasiky a na kolik vyjde předělání. Přesnost stroje bych chtěl cirka do desetiny.
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

1. 11. 2011, 7:23

Promiň, ale stavět mašinu na kov s tím, že to bude dělat jen v desetině je pitomost. Na balzu to samozřejmě stačí. Jestli navíc nemáš s obráběním vůbec žádné zkušenosti, tak je nápad živit se tím takový docela neobvyklý.
kamilpetrjansta
Příspěvky: 204
Registrován: 28. 8. 2006, 11:13
Bydliště: Brno - venkov
Kontaktovat uživatele:

1. 11. 2011, 7:47

Souhlas s Benem,
stavět mašinu za hafo peněz, aby jsi dělal do desetiny je blbost. Je otázkou času
kdy budeš potřebovat dělat práci v setinách. Na té mé frézce jsem samozřejmě
kov taky obráběl. Je to ale jen občas a výsledek ne zrovna moc uspokojivý, aspoň ne pro mne.
Záběr 1mm jsem zkusil a samozřejmě stroj chvěl no ale práci udělal celkem slušně.
Opracování Ra3,2 a do toho +/-0,1 jsem se taky dostal. Je to, ale o tom " občas ".
Ten stroj nemá konstrukci na obrábění oceli. Pokud na tom budeš dělat ocel pravidelně tak jej odrovnáš.
Pokud nemáš s obráběním žádné zkušenosti tak než do něčeho půjdeš doporučuji
si to pořádně rozmyslet mohl bys být pořádně zklamaný a taky bys mohl přijít o hodně peněz.
Podívej se na to takhle:

Tvoje investice: 1) Stroj
2) Nástroje
3) Upínače
4) Čas



Zisk: 1) Zakázky?
S málo přesným a produktivním strojem je zisk??????????

Pokud ti můžu radit tak pokud nemáš zajištěny nějaké zajímavé zakázky tak bych o tom vůbec neuvažoval.
Tím to nemyslím špatně a fandím ti, ale začínat od nuly bez zkušeností je hloupost, protože na tom proděláš.
Odpovědět

Zpět na „www stranky o stavbe CNC“