podoprene, ci nepodoprene tyce?

Odpovědět
zverodoktor
Příspěvky: 3020
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

25. 1. 2013, 10:36

Zdravim vsetkych clenov fora!
Davam dokopy planik CNC gravirky s pojazdom X 700 mm, Y 350 mm (planovana dlzka tyci). Zakladna je duralovy odliatok vystuzeny zospodu rebrami (srotovy material s dacoho). Nakolko sa chystam na masinke obrabat drevo, plasty a maximalne dural, nechce sa mi s dovodu iba hobby vyuzitia investovat do linearov, aj ked po precitani fora je mi zrejme, ze by to bolo idealne riesenie.
Otazka znie: Pouzit na X osu 30 mm podopretu tyc (s konstrukcnych dovodov musi byt priskrutkovana na boku zakladne, teda v nie idealnej pozicii s hladiska pevnosti - vaha portalu bude posobit kolmo na podperu tyce), alebo 30 mm nepodopretu? Viem ze podoprete tyce su s hladiska prehybania vyhodnejsie, ale zase ma trochu trapi uz spominane "otvaranie" vozikov. Vedel by mi niekto poradit, ktora alternativa by bola lepsia?

Dakujem, Andrej.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

25. 1. 2013, 1:16

trošku ot .ale třeba na aukru koupiš slušne lineary za cenu těch tyčí. než dáš dohromady material na zbytek skus pohledat i na bazoši atd ... nove lineary se daji sehnat fakt za tisicovku a podobně....
třeba
http://aukro.cz/listing/user.php?us_id=7315613" onclick="window.open(this.href);return false;
a je tam toho vic i jinde.
minulý týden tam prodavali metrové . objevuji se tam teť dost často...
Odpovědět

Zpět na „lineárni vedení“