F8 ve finale

fotky našich strojů, aneb co máme doma
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8178
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

8. 4. 2008, 5:10

Pupak píše:10mm frezou pres cely prumer srovnavani povrchu.Frezka si vezme v pohode 2.5mm sponu pri 600mm/min (10mm/s ) posunech. Otacky 6000/min.
Čili normální "průmyslové" řezné podmínky, žádné šizení quli nedostatečné tuhosti. Moc pěkné.
Aleš Procháska
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

8. 4. 2008, 5:28

Musim rici,ze jsem mile prekvapen,jak se frezka chova. Zatim ji nechci moc tyrat,protoze moje podomo klestina mi trochu brani v rozletu.Zitra by mely dorazit klestiny z celnice,tak to jeste poradne potrapim. Chci vyzkouset ruzne nastroje a taky najit optimalni rezne podminky.I kdyz puvodne tahle masinka nebyla urcena jen na obrabeni kovu,ale hlavne na drevo a plasty,chtel jsem udelat konstrukci,ktera bude univerzalni.S kazdou novou konstrukci clovek poznava urcite zakonitosti konstrukci a to umoznuje efektivnejsi praci a kvalitnejsi vysledek.
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

9. 4. 2008, 11:40

Tak mi dnes dorazily alespon 2 klestiny 8 a 10 a tak jsem nelenil a poradne to prosvistel. 8mm tribrita tvrdokov,posun 400mm/min a spona 3.5mm a zaber na cely prumer,otacky 12000 tis. Freza jede naprosto ciste bez znatelnych vibraci a povrch je hladky.Asi by si to klidne nechalo libit i dvojnasobek,ale nechci zbytecne vyrabet spony. Myslim,ze je to hlavne zasluha vretene. Je to optavdu rozdil proti tomu,co znam z casu minulych.
Uživatelský avatar
RadekCX
Příspěvky: 622
Registrován: 14. 7. 2006, 10:12
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

9. 4. 2008, 12:42

ja jsem to tu uz psal - ze ta hmota toho vretene (myslim rotujici hmota) dela divy
RadekCX
======================================================================
http://www.cncnet.info - problematika CNC a automatizace
http://www.jakjevenku.info - webová meteostanice
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

9. 4. 2008, 1:00

Nejen rotujici hmota,ale i nastroj ma zcela zasadni vliv. Ted tu byl znamej vyfrezovat nejaky tvarovky z tesitky tvrdyho duralu. Prinesl si svuj material a dve frezy 6 a 8 dvoubrity tvrdokov nabrouseny na dural. Kdyz jsem se mu chlubil,ze frezuju sponu 3.5mm,tak se smal a presvedcil me at nastavim na tu jeho osmicku 5 mm a posun 300mm/min. I kdyz se mi moc nechtelo,nechal jsem se presvedcit a opravdu to jelo jak po masle.
Pak jsme zvysili posun na 600mm a porad je jelo skvele.Dve pulmetrovy tvarovky s radou der a osazeni jsme vykrajely za 40 minut. Kdyz jsme se asi 10 minut placali po zadech jaky sme borci,zjistil jsem,ze mam blbe nastavenou jednu osu a misto 100 kr/mm jsem tam mel 109. Razem bylo po radosti a material za 15 stovek v haji.Diry sisaty a rozmer o 5mm mensi.Z toho plyne pouceni,ze pycha predchazi pad. :lol:
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“