Soustružení Xhranu

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ferda
Příspěvky: 329
Registrován: 28. 5. 2009, 9:15

5. 2. 2014, 7:15

Ahoj,
Nechci oprašovat kostlivce ele musím. http://www.c-n-c.cz/posting.php?mode=re ... 2WEPUJQ47C" onclick="window.open(this.href);return false;.
Udělal jsem si speciální nástroje. Zítra pověsím foto. Mám sosustruh s definovanými otáčkami a přídavné vřeteno také s definovanými otáčkami elektronicky. Nemájí však mezi sebou žádnou vazbu. Načerpal teorii- A NIC :evil: Protože , když to zkouším v třísce tak Xhran nikde. Dotaz zkoušel to někdo jinak než s mechanickou vazbou. Má někdo stroj který by měl ve vazbě hlavní vřteneo s přídavným. Daří se mu to. Moje doměnka , ty moje vřetena možná nemájí přesně otáčky co programuji a nebo kolísají a proto nelze vyrobit ten Xhran. Dovybavuji se nějaký dobrým otáčkoměrem abych to mohl analizovat. Děkuji předem každému za jakoukoliv dobrou a věcnou radu. Díky
Práce fšeho druhu (hlavně závity)
Jsme ČEŠI, musíme si pomáhat!
ledvinap
Příspěvky: 793
Registrován: 8. 11. 2009, 4:40
Bydliště: Plzen

5. 2. 2014, 8:20

Podle mne je treba udrzet presny 'fazovy posun' mezi vreteny. Takze pouhym rizenim rychlosti to temer urcite nepujde.
Pro zkouseni bych misto otackomeru pouzil stoboskop (synchronizovany s jednim vretenem), podle mne hned bude videt, kde je problem
Uživatelský avatar
Ferda
Příspěvky: 329
Registrován: 28. 5. 2009, 9:15

5. 2. 2014, 8:47

Ahoj
To ledvinap:
stoboskop (synchronizovany s jednim vretenem)
. Já si myslím, že jsem strojař amatér. Nejsem disko jokey
mohu nějak spáchat stoboskop synchronizovany s jednim vretenem svépomocí a jak. Samo že mohu nahodit i mé výpočty, ale nerad bych někoho determinoval svou blbostí. Jestli má někdo nějakou teorii, tak pověsím příklad a ať každý kdo má chuť předloží své řešení vypočet otáček n1 a n2 pro velikost 6ti hranu OK=X.
Děkuji a jsem s pozdravem :shock:
Práce fšeho druhu (hlavně závity)
Jsme ČEŠI, musíme si pomáhat!
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 2. 2014, 9:49

100% nesmi dojit k fazovemu posunu tedy ani sebemensimu zakolisani otacek a tudiz se ptam cim mas odmerovane stabilizovane a synchronizovane otacky?
jestli nemas hlavni vreteno osazene encoderem a ve zpetne vazbe a druhe vreteno proti tomu synchronizovane taktez s encoderem nemuze ti to fungovat
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „pro soustruh“