Elektronický regulátor otáček minisoustruhu

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8949
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

18. 2. 2015, 2:35

Běžně maj kolik?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
mr.fahrad
Příspěvky: 443
Registrován: 10. 10. 2012, 9:37

18. 2. 2015, 3:27

hele dokonce jsem viděl live 100w jinak ale co jsem viděl bylo to cca 400w plus mínus. A celkem by mě zajímalo jaká je max výkon těchto motorů. Ale když si představim že na čínskej soustruh dám silnější motor a ještě s tachem. Mám obědnanej držák na plátky. Takže mě zajímá jakou šponu zvládne ten soustruh :-D
mr.fahrad
Příspěvky: 443
Registrován: 10. 10. 2012, 9:37

18. 2. 2015, 8:14

Jinak plánuji další sadu plošnáků tak kdo by měl zájem prosím pište SZ . Abych jich nenechal udělat zbytečně moc. Cena by měla bejt stejná 30kč za kus. Přemejšlel jsem že bych je nechal i vyvrtat ale cena by byla o cca 10 kč vyšší. Vše je na vás. Případné dotazy rád zodpovým
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 2. 2015, 8:22

a nechceš to i osadit pro úplné lenochy?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Jara

19. 2. 2015, 5:14

a napasovat na stroj,a přivézt zdarma?....zmíním se o Tobě na E bastlírně,že děláš i DPS,očekávej zájem větší....
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

19. 2. 2015, 6:18

přesně tak .... modul + schéma ... hoď cenu kompletu :)
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

19. 2. 2015, 6:36

mr.fahrad píše:Jinak plánuji další sadu plošnáků tak kdo by měl zájem prosím pište SZ . Abych jich nenechal udělat zbytečně moc. Cena by měla bejt stejná 30kč za kus. Přemejšlel jsem že bych je nechal i vyvrtat ale cena by byla o cca 10 kč vyšší. Vše je na vás. Případné dotazy rád zodpovým
Pokud by se dělaly desky, rád jich 10ks koupím. Kdyby byly k dispozici i s sadou součástek, vezmu i součástky (sety). Pokud to bude vyvrtaný, jedině dobře - za 10kč ani nezapnu vrtačku. Kdyby to bylo sletované a testnuté (oživené), to samé - pokud bude smysluplná cena, nikdo mě nedonutí to patlat sám. Time is money. Ale je třeba aby ty IO byly v precizní patici (kvuli servisu), ale ta sada může být klidně bez IO - mám jich dostatek pro sebe.
Ale potřeboval bych změřit, co leze z toho tachogenerátoru - protože to chci použít na regulaci klasického DC motoru s cizím buzením - tudíž buď to musím upravit pro klasické tachodynamo (mez) nebo budu muset zbastlit nějaký tachogenerátory - takže bych potřeboval vědět kmitočet pro ty nějaký max otáčky, co má ten pračkomotor a v stejném bodě napětí, co z toho leze, kolik to má ohmicky odpor (vinutí toho tachogenerátoru).
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

19. 2. 2015, 12:47

milan584 píše:Ale potřeboval bych změřit, co leze z toho tachogenerátoru - protože to chci použít na regulaci klasického DC motoru s cizím buzením - tudíž buď to musím upravit pro klasické tachodynamo (mez) nebo budu muset zbastlit nějaký tachogenerátory - takže bych potřeboval vědět kmitočet pro ty nějaký max otáčky, co má ten pračkomotor a v stejném bodě napětí, co z toho leze, kolik to má ohmicky odpor (vinutí toho tachogenerátoru).
To TDA je hodně tvárné. Takže klidně zvládne tacho nebo jiný typ zpětné vazby (třeba i optický snímač) v dost širokém rozsahu parametrů. Pojede jak s řešením, které dá 1 pulz na otáčku, tak i s tím, která dá třeba 16 pulzů na otáčku. Víc je lepší. Jen je třeba zajistit AC vazbu mezi generátorem pulzů a tím obvodem.
Zpracovávají se velmi malé úrovně signálu, stačí nějaké stovky milivoltů (silnější signály se oříznou).
mr.fahrad
Příspěvky: 443
Registrován: 10. 10. 2012, 9:37

19. 2. 2015, 1:58

Jestli máš místo o kolo toho motoru tak bych tam použil tacho z pračkového motoru. Ale tedka nejsem moc doma tak dyžtak pak bych zkusil něco poměřit:-D
mr.fahrad
Příspěvky: 443
Registrován: 10. 10. 2012, 9:37

19. 2. 2015, 2:12

V zásadě bych neměl problém udělat pár komplet modulů které budou oživené. Ale bojim se 2 věcí.

1) Je to přeci jen spojeno se sítovým napětím. Nejni to nějakej blikač na plochou baterku. Co když to někoho zabije při neodborné manipulaci. Nejni to nějakym způsobem schválené a copak já vim co vše by si mohl najít šikovnej právník.


2) Toto zapojení je sice odskoušené. Zatím mi chodili všechny moduly na první zapojení dokonce to chodí i jinym uživatelům. Ale vždy se najde nějaká moucha . Tak bych nerad něco uspěchal nebo třeba někdo zjistí nějakou mouchu a navrhne nějakou upravu.

Jinak cenu bych si představoval za oživený modul 600kč. Posudte sami zda by to pro vás bylo přínosné či nikoliv. Předem ale upozornuji že by byli delší dodací lhůty je problém s tdačky než příjdou z číny trvá cca 3 až 4 tejdny.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

19. 2. 2015, 3:12

mr.fahrad píše:Jestli máš místo o kolo toho motoru tak bych tam použil tacho z pračkového motoru. Ale tedka nejsem moc doma tak dyžtak pak bych zkusil něco poměřit:-D
místa tam moc není - respektive na zadním víku je Rotex spojka a na ní je naspojkovaný tachodynamo. Když by to samozřejmě nešlo použít, tak bych spojku překopal na jinou a místo toho tachodynama použil tachogenerátor - ten ale jednoduše nekoupím a navíc bych musel udělat novou mezipřírubu a držák svorkovnice tacha (tacho má vlastní kabeláž, co jde vnitřkem motoru a končí na normální svorkovnici toho DC.
Prostě nejjednodušší by bylo nic nepředělávat - pokud ten vstup umí lineární napěťovou zpetnou vazbu.
mr.fahrad
Příspěvky: 443
Registrován: 10. 10. 2012, 9:37

22. 2. 2015, 8:19

Tak děkuji za vyřešení problému s prodejem osazených modulů regulátoru.
mr.fahrad
Příspěvky: 443
Registrován: 10. 10. 2012, 9:37

22. 2. 2015, 5:34

Ještě bych rád poprosil zdatné angličtináře. Co přesně se nastavuje na pinu 4 s angličtinou si nerozumim a google překladač plácá kraviny. Ach ta technická mluvu. \kdo mi přesně přeloží budu rád viz katalogovej list http://www.onsemi.com/pub_link/Collater ... 085C-D.PDF" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5219
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

22. 2. 2015, 6:17

mr.fahrad píše:Ještě bych rád poprosil zdatné angličtináře. Co přesně se nastavuje na pinu 4 s angličtinou si nerozumim a google překladač plácá kraviny. Ach ta technická mluvu. \kdo mi přesně přeloží budu rád viz katalogovej list http://www.onsemi.com/pub_link/Collater ... 085C-D.PDF" onclick="window.open(this.href);return false;
No actual speed je přeloženo aktuální rychlost - podle mne je to nastavení skutečné rychlosti - jiný prvek pro regulaci v tom datasheetu nevidím.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8949
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

22. 2. 2015, 6:22

Na pinu 4 odečítá čip stejnosměrné napětí, které odpovídá aktuálním otáčkám motoru. Pokud používáš pro zpětnou vazbu zdroj takového signálu, přivedeš ho sem (a šlusneš vstup pro tachogenerátor). Pokud používáš tachogenerátor, čip na tento pin posílá zrcadlený (a zdesetinásobený) nabíjecí proud konenzátoru na pinu 11 (který je nabíjen při každém pozitivním pulzu z tachogenerátoru). Odporem mezi pinem 4 a pinem 8 (interní zem) dolaďuješ přesný zisk tohoto zrcadla, konenzátorem vyhlazuješ (aby tam bylo kýžené stejnosměrné napětí, které odpovídá aktuálním otáčkám motoru). Celé to takto vytváří převodník frekvence na stejnosměrné napětí s doladitelným ziskem.

Něco takovýho :) T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“