Nastaveni ohniskove vzdalenosti

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
jiriholis
Příspěvky: 3
Registrován: 13. 6. 2015, 10:55

13. 6. 2015, 11:02

Zdravim, doufam ze se budu vyjadrovat jasne. Mam laser s ohniskou vzdalenosti 50,8mm. Je mi jasne, ze se to vztahuje k povrchu mastrialu. Ke kteremu bodu na coce mam merit druhou stranu? Cocka je tlusta cca 2-3mm... merise to od stredu cocky, nebo od bodu kde pprsek vnika (nahore) nebo od vystupu paprsku (dole)? Nikde jsem to na vlaknech nenasel, tak jsem zalozil nove. Diky vsem za rady, asi elementarni zalezitost, ale ten rozdil je dva milimetry, coz se mi zda pro spravne gravirovani trochu moc...
jiriholis
Příspěvky: 3
Registrován: 13. 6. 2015, 10:55

15. 6. 2015, 8:03

nikdo nic, to jsem myslel ze tady jsou jini odbornici...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 6. 2015, 8:08

mozna zkus trosku premejslet jak to asi zmerit
odpovis si sam
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
jiriholis
Příspěvky: 3
Registrován: 13. 6. 2015, 10:55

15. 6. 2015, 8:14

jj samozejme ze jsem nad tim premyslel, ale stejne si myslet muzu co chci, ale potrebuju vedet jak je to spravne, Optiku docela zvladam, ale nikde
v knizkach to eni napsane, protoze vsude se pocita jako teoreticka tloustka cocky jedna linka, ale pripad kdyz ma cocka nekolik milimetru nikde neni popsana.
Na takovou odpoved sem se mohl zeptat sveho 8 leteho syna a nemusel sem ztracet cas s registraci do fora, kde absence jakychkoli odovedi defakto popira samotnou existaneci fora. good light odbornici
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 6. 2015, 8:18

tak obecne z praxe bych vubec nepocital ani s tim ze to cislo k dane ohniskove vzdalenosti je presne a zameril se na zmereni jako ve smyslu zmereni
treba jako focaultova metoda mereni kvality optickych ploch nebo neco na ten zpusob
nebo propalit kosticku vysokeho plexi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

15. 6. 2015, 8:36

a to že je tu nějaké fórum znamená jako, že se člověk musí dočkat odpovědi? http://cs.wikipedia.org/wiki/Ohniskov%C ... 3%A1lenost" onclick="window.open(this.href);return false; třeba takovýhle obrázek podle mě definuje celkem jasně ohniskovou vzdálenost... a knížka fyziky pro osmou nebo kolikátou třídu to má i s výpočty.. dá se to najít rychleji než registrovat se na toto nudné fórum
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“