KM Nema 17 potřeba zpřevodovat

Odpovědět
milou
Příspěvky: 274
Registrován: 24. 5. 2012, 2:56

5. 8. 2015, 9:04

DSCF0918 (Kopírovat).JPG
DSCF0915 (Kopírovat).JPG
DSCF0910 (Kopírovat).JPG
DSCF0908 (Kopírovat).JPG
DSCF0903 (Kopírovat).JPG
Zdravím všechny obráběče .
Nějakou dobu stavím Velkou 3D tiskárnu , a když už jsem vyřešil nosnou konstrukci , tak jsem se zasekl na pohonu osy Z . Používám motory NEMA 17 SX17-1005LQCEF (0,52 Nm . Pohon přes trapéze 10 x 3 . Elektronika Arduino MEGA a ramps 1.4 . Drivery 2.5 A . Na jednom driveru mám dva motory . Normálně s tím není problém , ale rám os X a Y váží cca 8 kg , a to tam nejsou pojezdy . Motory to tahají velmi špatně . Potřeboval bych KM s převodovko , nebo použít stávající motory , a dokoupit převodovky . Alespoň 1:5 . Neznáte prosím nějaký osvědčený obchd ? Popřípadě ulehčím motorům tím, že vyměním trapéz 10 x 3 za závitovku 10 x 1 ? Díky za rady .
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

5. 8. 2015, 10:02

Ahoj! Nic nepřevoduj, dej si do pořádku elektroniku (dva motory na jednom driveru můžou bejt problém) případně mechaniku (jestli se ti to třeba někde nesvírá), se zvedánim 8kg při stoupání 3mm na otáčku by neměl mít problém jeden takovej motorek (s velkou rezervou), natož čtyři.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
milou
Příspěvky: 274
Registrován: 24. 5. 2012, 2:56

5. 8. 2015, 10:58

Thomeeque píše:Ahoj! Nic nepřevoduj, dej si do pořádku elektroniku (dva motory na jednom driveru můžou bejt problém) případně mechaniku (jestli se ti to třeba někde nesvírá), se zvedánim 8kg při stoupání 3mm na otáčku by neměl mít problém jeden takovej motorek (s velkou rezervou), natož čtyři.
Ahoj . No na RAMPS 1.4 není možnost připojit 4 motory aby měl každý svůj driver .jeden driver - dva motory osa X jeden driver - dva motory osa Y , Dva drivery - 4 motory osa Z , a jeden driver - jeden motor Pohon extruderu . Nejsem si jistý , jestli lze propojit dva RAPSY , a pouze řídící signály přetáhnout na druhý , tak , aby měl každý motor svůj driver . Konstrukci dnes skontroluju , a dám vědět , jestli se někde něco nepovolilo .
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

5. 8. 2015, 11:10

tak si misto vlozeni driveru do ramps vytahni pro osu step a dir a rozved si ji do ctyrech poradnych driveru.
milou
Příspěvky: 274
Registrován: 24. 5. 2012, 2:56

5. 8. 2015, 11:22

oscar píše:tak si misto vlozeni driveru do ramps vytahni pro osu step a dir a rozved si ji do ctyrech poradnych driveru.
Nikdy jsem to nedělal . V podstatě umím jen s rampsem . NA běžných tiskárnách má osa Z taky na jednom driveru dva stejné motory , A potenciometr driveru mám téměř na minimu . Zkontroluju mechaniku , a pokud bude vše v pohodě , tak budu muset . Určo se to tu už řešilo , tak večer počtu . Díky .
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

5. 8. 2015, 11:26

Počti počti, více šroubů na pohon jedné osy je skutečně celkem probrané téma, pro začátek třeba takto.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6947
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

5. 8. 2015, 12:24

asi jsi to byl ty co jsi řešil dlouhý řemen na osu Z tiskárny , nakonec jsi to vyřešil čtyřmi motory , ale i tak je vždy dobré je spřáhnout dokupy řemenem , z ramps si vytáhni signály a dej pro každý motor solo driver , na aukru k těmhle driverům prodávají desky se svorkama

ted koukám jak máš spojený šrouby s motorama ? pokud to je natvrdo tak to nemůže nikdy pořádně chodit.
milou
Příspěvky: 274
Registrován: 24. 5. 2012, 2:56

5. 8. 2015, 12:52

packa píše:asi jsi to byl ty co jsi řešil dlouhý řemen na osu Z tiskárny , nakonec jsi to vyřešil čtyřmi motory , ale i tak je vždy dobré je spřáhnout dokupy řemenem , z ramps si vytáhni signály a dej pro každý motor solo driver , na aukru k těmhle driverům prodávají desky se svorkama

ted koukám jak máš spojený šrouby s motorama ? pokud to je natvrdo tak to nemůže nikdy pořádně chodit.
JJ . Ale tak dlouhý řemen se běžně nedělá , a žádná firma , které jsem obvolal mi nechce svařit ani 5 ks . Jeden by vyšel tak na 1500 kč . Pružné spojky můžu dát .
milou
Příspěvky: 274
Registrován: 24. 5. 2012, 2:56

5. 8. 2015, 6:54

Povolil jsem držáky KM , a vše jede jak má . Asi to teď přeženu , a řeknu , že jsem byl moc přesný . Nebyla vůle kam uhnout . Teď jen domyslet stavění držáků KM . Každopádně nejdřív naontuju pružné spojky , a zkusím , co to udělá .
Odpovědět

Zpět na „Krokové motory“