Style 510 rovnani revolveru do osy

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Odpovědět
gangi
Příspěvky: 50
Registrován: 23. 3. 2016, 5:51

27. 4. 2016, 4:03

Zdar draci , dělám asi na nejdebilnějším soustruhu co lidské oko videlo :-D
Mám problém , jelikož dost často točím hardox 450 pr 300+ s dost velkým zápalem tak mám věčně pootočený revolver na náboji.Jelikož to je style tak při skolikování je to asi milimetr nad osou , tak si myslím že tam nebyli ani v holandsku kde to vyrobily :-D takže to drží na osmi šroubech.Občas se to tedy pohne.Docela mě to už nebaví, rovnal jsem to tak ze jsem si stocil hrot a druhej dal do klestiny pak pod lupou aby to bylo tak nejak v ose , je to dost nahouby protoze to nikdy neni na stovky presne.dalsi problem mam s tim ze ubec nevim jestli jsem v ose x pri vrtani ubec v ose , protoze jsem to rovnal v ose z, idiot co Tu delal predemnou se nemohl dopatrat proc Mu praskaji vrtaky a navrtavaky , proc by taky ne , kdyz jsem si upnul brousenej kolik do klestiny tak to na cca 100 mm Mel 0,55 nakrivo.takze jsem to do osy vyrovnaval pak stejnou metodou.
Dělám na tom už 3 roky , nejak to soustruží ale moc se mě nelíbí vrtání plátkovými vrtaky a upichování, a to bude z toho ze to nemam presne vyrovnany. Poradi prosim nekdo jak to vyrovnam presne ???
Všem se předem omlouvouvám za chyby v pravopise. Zdaj a dik
Přílohy
IMG_20160427_050207.jpg
IMG_20160427_050159.jpg
vruboun
Příspěvky: 368
Registrován: 25. 3. 2010, 7:11

27. 4. 2016, 6:59

Ahoj, živí tě to tři roky - buď k němu vlídnější. Skvělé fotky - to už si běžel na sváču? Co se revolveru týče, tak se mi zdá že to je takový současný trend výrobců mašin. Budeš muset holt tzv. slízt z vajec a volit menší forsáže, tak aby se revolver nepohnul. Revover jsme rovnali upnutím hodinek do vřetena a nakroužením čepu upnutém v revolveru. Po vyrovnání téhle pozice přeupneš čep o polovinu pozic v revolveru a nakroužíš a vyklepáš a tak stále dokola až jsou všechny pozice OK.Šrouby na revolveru měj lehounce dotažené, tak aby se dal v pohodě vyklepávat, ale aby se prí pootočení samovolně nerozhodil. Opruz zábava na celý den a hned příští týden ti praskne plátek nebo nakopneš kus a máš to tu znovu. Nakonec si vyrovnáš jen pozici např. 1 a do ní a max dvě pozice vpravo a vlevo budeš dávat vrtáky a do zbylých nože. Taky jsme měli mašinu, které nehnul jen revolver, ale i příčné saně, takže se muselo rovnat všechno.
gangi
Příspěvky: 50
Registrován: 23. 3. 2016, 5:51

27. 4. 2016, 7:23

Diky moc za hodku a pul jdu na to :-)
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“