LJayova dílna

fotky našich strojů, aneb co máme doma
LJay
Příspěvky: 37
Registrován: 4. 2. 2015, 8:27

3. 6. 2015, 2:20

Díky za odkaz. Ceny jsou lepší než od Kovonástrojů, když tak ho objednám tam. Zatím sem na zkoušku koupil tří břitý záhlubník a uvidím jak moc "dobře" to s ním půjde. Tím jedno břitým to nešlo vyloženě špatně, ale nebylo to úplně ono :)

Se záhlubníkem sem vzal na kovonástrojích ještě kleštinový úpínač ER25 / mk2 (mají ho za nejlepší cenu co sem našel) a pár kleštinek. Bral sem ho hlavně kvůli zlepšení výhledu na obráběné místo. Při použití krátkých fréz, které mám doma a klešitn pro přímý upnutí je to totiž celý utopený pod hranou frézovací hlavy a na obráběný místo není pořádně vidět pokud se víc neskloním.
upinac_01.jpg
LJay
Příspěvky: 37
Registrován: 4. 2. 2015, 8:27

29. 6. 2015, 8:20

Pomalu se začínám poohlížet po krokových motorech a driverech pro mojí frézku. Zatím sem hledal spíš podle toho, co se pohybuje v mojí cenový hladině a docela se mi líbí tahle kombinace: http://www.ebay.com/itm/German-Ship-Fre ... 1890433294" onclick="window.open(this.href);return false;

Posuvy bych chtěl prozatím nechat na původních trapézových šroubech, který budou naháněný přes ozubený řemenice s převodovým poměrem 1:1,5-2 (do pomala). Přesný převodový poměr budu muset ještě spočítat, aby to vycházelo nějak rozumně vůči posuvu.
LJay
Příspěvky: 37
Registrován: 4. 2. 2015, 8:27

1. 7. 2015, 8:29

Na Y osu bych chtěl dodělat předepnutou matku, ale při přeměřování trapézu sem zjistil, že má rozměry 24x4mm což je dost nestandardní a zatím se mi nikde nepodařilo najít matici s těmihle parametry. Nevíte jestli je vůbec někde sehnatelná?
Vím, že by se to dalo řešit i naříznutím a napružením původní matice, ale moc se mi to takhle nechce dělat.
LJay
Příspěvky: 37
Registrován: 4. 2. 2015, 8:27

4. 7. 2015, 11:51

Konečně sem se dostal k tomu, abych vyrobil nějaký pořádný osvětlení k frézce. Každý z těch modulů je osazený 14 LEDkama a jejich kombinovaná svítivost je 224 cd, takže konečně dobře uvidím na to co dělám :)
svetlo 01.jpg
svetlo 02.jpg
svetlo 03.jpg
LJay
Příspěvky: 37
Registrován: 4. 2. 2015, 8:27

1. 2. 2016, 11:09

Konečně sem se dostal k výrobě malé CNC portálky, kterou sem chtěl už dlouho postavit. Původně sem přemýšlel i nad nákupem Ebay klasiky CNC 3040, ale když sem si to spočítal, tak mi vyšlo, že s o něco málo vyššími náklady jí dokážu vyrobit znatelně tužší. Zatím mám hotovou jen základnu, jakmile najdu zase trochu času, tak se pustím do portálu.
zakladna_01.jpg
zakladna_02.jpg
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

1. 2. 2016, 11:23

Škoda, že jsi tam místo těch tyčí nedal lineáry, vždyť je jich tu plnej bazar. Jinak hezký.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
LJay
Příspěvky: 37
Registrován: 4. 2. 2015, 8:27

1. 2. 2016, 11:41

Thomeeque: na to co s tím budu primárně dělat (obrábění plastu, gravírování kuprexitu a ALU) by to mělo stačit. Maximální délka tyčí je 550mm při 20mm průměru, tak by jejich průhyb neměl být snad nijak zásadní.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

1. 2. 2016, 11:47

Thomeeque píše:Škoda, že jsi tam místo těch tyčí nedal lineáry, vždyť je jich tu plnej bazar. Jinak hezký.
Čau Tome, odpověď hledej v názvu vlákna :roll: :mrgreen:

.. jinak jsem zvědavý a držím pěsti, ať mašinka splní tvá očekávání jak mechanicky, tak po finanční stránce, jak jsi říkal ".. s o něco málo vyššími náklady jí dokážu vyrobit znatelně tužší" .. je to výzva :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

1. 2. 2016, 12:46

No právě že se teď v bazaru docela často objevují nabídky, který v rozporu s názvem vlákna ani moc nejsou. A obrábění ALU neni zas úplně lehká disciplína. A píše "znatelně tužší", přičemž ten spodek (vedení) vypadá ve srovnání s 3040 tuhej +- stejně. Ále v pohodě :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
LJay
Příspěvky: 37
Registrován: 4. 2. 2015, 8:27

25. 5. 2016, 9:04

Sice to zase není CNC, protože na to sem kvůli práci zase jakou dobu nešáhnul, ale možná by se to někomu mohlo hodit. Kvůli práci sem si chtěl koupit menší hydraulický lis, ale ceny za nějaký trochu solidnější jsou docela vysoký, tak sem si nakonec vyrobil svůj :)

Podařilo se mi zjistit, jak upravit hydraulický hever, aby mohl pracovat vzhůru nohama (není to složitý viz. foto) a zbytek už byla jen jednoduchá kovovýroba. Ještě to musím natřít, aby to trochu vypadalo, upravit páku heveru, aby se pumpovalo pohybem páky směrem dolů a časem možná dodělám pružinový zatahování pístu.

Každopádně tak jak je to teď, tak mně to vyšlo skoro přesně na 2000Kč, což je krásná cena za takhle pevný lis. Co sem koukal, tak nejlevnější hydraulický lisy stojí přes 3000Kč a jejich konstrukce je taková dost pofidérní. Moje řešení navíc umožňuje posouvání pístnice v ose X, což se docela hodí pokud člověk potřebuje vylisovat něco excentrickýho.
lis_01.jpg
lis_02.jpg
brutal
Příspěvky: 600
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

25. 5. 2016, 9:29

Pěkné, přesně na toto se taky chystám. Tu trubičku pro nasávání oleje ve zvedáku jsi jen nějak přisilikonoval? A co ty čepy které drží stolek, z jakého jsou materiálu, jsou i zakalené?
LJay
Příspěvky: 37
Registrován: 4. 2. 2015, 8:27

25. 5. 2016, 9:42

Trubička je přilepená dvousložkovým epoxidem. Čepy jsou z obyčejné ocelové kulatiny co sem našel pod ponkem v dílně :)
brutal
Příspěvky: 600
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

25. 5. 2016, 11:02

Koukám že to jde i jednodušeji než jsem myslel. Ty pružiny na vracení pístu by byly fajn, já ještě navíc přemýšlím o malým vrátku s lankem (resp.lankama) na zdvihání stolku, ať to můžu používat i později jako důchodce :D
LJay
Příspěvky: 37
Registrován: 4. 2. 2015, 8:27

25. 5. 2016, 12:18

Jj je to jednoduchá úprava. Defakto jede jen o to udržet hladinu oleje nad nasávacím otvorem. Podle mně by to šlo udělat i bez rozdělání heveru, když by se použil externí zásobník oleje umístěný nad heverem samotným.

Můj lis je relativně malý (650x450mm) takže stolek váží jen pár kilo a do důchodu je daleko, tak pro mně ten vrátek není potřeba :) Dovedu si ale představit, že u nějakýho mohutnějšího stolu to může být docela velký plus.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 5. 2016, 10:04

taky ten hever muze zustat ve sve prirozene poloze
bude sedet na pohyblive casti a tlacit do toho vrsku

ma to hned dve vyhody pumpuje se tahem dolu ne tlakem nahoru
odpada reseni upravy heveru

jednu nevyhodu
je treba zkonstruovat pohyblivou cast (par profilu)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“