CNC operátor v letecké výrobě

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1879
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

23. 11. 2016, 9:09

Radek.P píše:Tak se radši pojďme dívat na Kosmo :)

Jeden z důvodů, proč se mi moc nechce tady diskutovat některé věci je, že je tady řada lidí, kteří přesně vědí, co by ostatní měli dělat. Tímhle to za sebe končím, kdo má zájem, ať napíše, kdo chce diskutovat, ať dál diskutuje.
Vidím tady tu diskuzi a protože mě práce zajímala tak jsem zavolal...

Pán na recepci mi sdělil ať se dostavím pro formulář :) tak to mě fakt pobavilo...

Vysvětlil jsem mu, že bych rád infromace než někam pojedu, ty mi nedal.

Takže jsme se dohodli, že pošlu na uvedený e-mail životopis - to jsem udělal a hádejte co přišlo?

Automatická odpověď:

Dobrý den,

máme radost, že máte zájem pracovat v naší společnosti na pozici CNC Obráběč kovů. Vámi zaslané materiály k nám doputovaly v pořádku a zařadili jsme Vás do výběrového řízení.

Dáme Vám vědět, jakmile posoudíme, jak se na pozici hodíte.

Přejeme mnoho úspěchů a těšíme se na další případnou spolupráci.

S pozdravem

GE Aviation Czech s.r.o.


Je to smutný, ale velký firmy prostě takhle fungují - udělejte si obrázek každý sám.
Chcete se něco dozvedět? Máte smůlu - pán na recepci nic neví, paní na personálním nic neřekne.
A manažerům je to fakt asi jedno?!

Hodně smutné je že pak člověk co je bez práce vyjezdí spoustu benzínu a stráví spoustu času a stejně u něj rozhoduje jen a jen MZDA a tu se dozví jako poslední a většinou se chytne za hlavu a odchází...
Mám dva kamarády co tohle nedávno absolvovali - chudáci.
Svět je takový jaký myslíte
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1293
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

23. 11. 2016, 9:28

martasg1 píše:
Radek.P píše:Tak se radši pojďme dívat na Kosmo :)

Jeden z důvodů, proč se mi moc nechce tady diskutovat některé věci je, že je tady řada lidí, kteří přesně vědí, co by ostatní měli dělat. Tímhle to za sebe končím, kdo má zájem, ať napíše, kdo chce diskutovat, ať dál diskutuje.
Vidím tady tu diskuzi a protože mě práce zajímala tak jsem zavolal...

Pán na recepci mi sdělil ať se dostavím pro formulář :) tak to mě fakt pobavilo...

Vysvětlil jsem mu, že bych rád infromace než někam pojedu, ty mi nedal.

Takže jsme se dohodli, že pošlu na uvedený e-mail životopis - to jsem udělal a hádejte co přišlo?

Automatická odpověď:

Dobrý den,

máme radost, že máte zájem pracovat v naší společnosti na pozici CNC Obráběč kovů. Vámi zaslané materiály k nám doputovaly v pořádku a zařadili jsme Vás do výběrového řízení.

Dáme Vám vědět, jakmile posoudíme, jak se na pozici hodíte.

Přejeme mnoho úspěchů a těšíme se na další případnou spolupráci.

S pozdravem

GE Aviation Czech s.r.o.


Je to smutný, ale velký firmy prostě takhle fungují - udělejte si obrázek každý sám.
Chcete se něco dozvedět? Máte smůlu - pán na recepci nic neví, paní na personálním nic neřekne.
A manažerům je to fakt asi jedno?!

Hodně smutné je že pak člověk co je bez práce vyjezdí spoustu benzínu a stráví spoustu času a stejně u něj rozhoduje jen a jen MZDA a tu se dozví jako poslední a většinou se chytne za hlavu a odchází...
Mám dva kamarády co tohle nedávno absolvovali - chudáci.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Uživatelský avatar
Pavka
Příspěvky: 911
Registrován: 10. 3. 2008, 8:40
Bydliště: Ronov

23. 11. 2016, 9:59

Je to hnus, jak se dnes jedná s lidma. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oops: :oops: :oops:
1asv
Příspěvky: 458
Registrován: 2. 1. 2011, 9:33
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

23. 11. 2016, 11:37

A co se ti na tom zdá špatného? Čekáš že s každým kdo zavolá se bude vybavovat ředitel?
To je snad normální postup - nejdříve životopis a pak eventuelně několik kol pohovorů.
A zrovna tak je jasné, že se tě zeptají, jaký bys chtěl plat.
A samozřejmě první kola u větších firem jen přes personální agenturu a mnohdy ani nevíš pro jakou firmu.
Ale tady na fóru je každá nabídka náležitě potrestána :(
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1879
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

23. 11. 2016, 11:41

1asv píše:A co se ti na tom zdá špatného? Čekáš že s každým kdo zavolá se bude vybavovat ředitel?
To je snad normální postup - nejdříve životopis a pak eventuelně několik kol pohovorů.
A zrovna tak je jasné, že se tě zeptají, jaký bys chtěl plat.
A samozřejmě první kola u větších firem jen přes personální agenturu a mnohdy ani nevíš pro jakou firmu.
Ale tady na fóru je každá nabídka náležitě potrestána :(
Já nic neříkám - dělá to tak každá firma, psal jsem ať si každý obrázek udělá sám. Jen poukazuji na to, že pro člověka který to má z ruky nebo musí objezdit mnoho firem je to potom problém.
Budu si muset vzít dovolenou abych jel na pohovor pokud mě pozvou a jestli se pak dozvím, že platově podhodnocují tak budu docela smutnej :?
Ale nechci předbíhat...
Svět je takový jaký myslíte
1asv
Příspěvky: 458
Registrován: 2. 1. 2011, 9:33
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

23. 11. 2016, 11:59

Nezlob se na mě, ale kvůli životopisu nikam jezdit nemusíš a jestli o nějakou práci stojíš, tak se snad vyplatí, něco pro to udělat.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1879
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

23. 11. 2016, 12:01

1asv píše:Nezlob se na mě, ale kvůli životopisu nikam jezdit nemusíš a jestli o nějakou práci stojíš, tak se snad vyplatí, něco pro to udělat.
A napadlo vás taky že do životopisu můžu napsat cokoliv? Stejně musí dotyčný jet na pohovor. Ale než někam jede měl by vědět řádově za kolik.

Já podle životopisu kolegy nevybírám, před časem jsem hledal člověka a životopisy mi nic neřekli o těch lidech, ale kolik jim nabízím jsem jim do předu do telefonu oznámil.
Svět je takový jaký myslíte
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8917
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

23. 11. 2016, 12:56

martasg1 píše:
1asv píše:Nezlob se na mě, ale kvůli životopisu nikam jezdit nemusíš a jestli o nějakou práci stojíš, tak se snad vyplatí, něco pro to udělat.
A napadlo vás taky že do životopisu můžu napsat cokoliv?
To můžeš, jen to neni dobrý přepísknout, abys nepřišel o ten den volna a benzín, až tě proklepnou u osobního pohovoru případně vyrazej ve zkušebce..
martasg1 píše:Chcete se něco dozvedět? Máte smůlu - pán na recepci nic neví, paní na personálním nic neřekne.
Nevim, cos čekal za detailní informace od pána na recepci, paní na personálnim už by toho měla vědět a sdělit víc, ty jsi s ní mluvil (na začátku píšeš, že ses domluvil s recepčnim)?
Naposledy upravil(a) Thomeeque dne 23. 11. 2016, 1:54, celkem upraveno 3 x.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
vitex
Příspěvky: 248
Registrován: 15. 11. 2016, 8:30

23. 11. 2016, 1:22

Nejdříve každému uchazeči o zaměstnání nabízím týden na zkoušku za předem dohodnutou odměnu.Zatím žádný neodmítl.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22409
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 11. 2016, 1:33

1asv
Kazda nabidka ne
Ty slusne se tu netrestaji
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

26. 11. 2016, 6:12

vitex píše:Nejdříve každému uchazeči o zaměstnání nabízím týden na zkoušku za předem dohodnutou odměnu.Zatím žádný neodmítl.
To je dobrý tip na nábor zaměstnanců.
Postup firmy je poměrně standartní. Plat si musíš dohodnout sám. Já jsem taky kdysi nastupoval do práce za peníze které tam neměli chlapi po 10ti letech. Jde o to co di domluvíš.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

26. 11. 2016, 6:19

havelaircraft píše:Postup firmy je poměrně standartní. Plat si musíš dohodnout sám. Já jsem taky kdysi nastupoval do práce za peníze které tam neměli chlapi po 10ti letech. Jde o to co di domluvíš.
Pokud jsi byl lepší a měl jsi lepší výsledky než ti chlapi po 10 letech, tak pak proč ne.
Pokud to ale bylo jen proto, že jsi byl asertivnější a měl víc prořízlou hubu, tak pak vedení té firmy podle mě rozhodně nebylo dobré.
Plat by záležet na tom, jaký přínos má daný člověk pro firmu, a nikoli jaké má vyjednávací schopnosti.

V začátcích podnikání někdy v 90. letech jsem taky naletěl jednomu takovému schopnému vyjednavači. Od té doby jsem si na to vždycky dával sakra bacha, aby poměr mezi platem a výkonností byl co nejvíc konstantní, a to u nových i starých lidí (noví by samozřejmě měli mít nějakou "dobu hájení" na zapracování).

Samozřejmě se to řeší mnohem snadněji v rámci jednoho oboru a levelu, mezioborově je to složitější. Ale proto je manager managerem, aby to zvládl i tam a nenechal se utáhnout na vařené nudli (pod pojmem manager zde myslím obecně nadřízený, třeba i mistr).
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

26. 11. 2016, 7:20

havelaircraft píše:
vitex píše:Nejdříve každému uchazeči o zaměstnání nabízím týden na zkoušku za předem dohodnutou odměnu.Zatím žádný neodmítl.
To je dobrý tip na nábor zaměstnanců.
předpokládám, že než ho poprvé pustíš do dílny, že už má za sebou zdravotní prohlídku, že je proškolen z bezpečnosti práce, že má všechny ochranné pomůcky dle předpisu a dle druhu provozu ... a možná mnoho dalších "průserových" věcí jako různé lhůty pro nahlášení zaměstnance ...

Pokud to děláš - kdo ty náklady zaplatí, když zaměstnanec nevydrží ani ten týden

pokud to neděláš, kdo odnese případný průser při úrazu nebo nějaké kontrole FÚ, sociálka atd ...

kéž by se vrátili "pracovní knížky" kde by byla historie zaměstnání a posudky za uplynulé odpracované roky :-) i když, nejlepší posudky stejně mívají zaměstnanci, který je potřeba se zbavit :-)
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1879
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

26. 11. 2016, 7:30

chb píše:kéž by se vrátili "pracovní knížky" kde by byla historie zaměstnání a posudky za uplynulé odpracované roky
No fuj... zase by byly lidi lehce říditelný stádo ovcí... jak něco takového můžeš vůbec napsat??? dokážeš si představit jak se toho dá zneužít na vydírání a dělání křivd mezi lidmi?
Svět je takový jaký myslíte
Odpovědět

Zpět na „Prace“