Práce/výdělek

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

13. 2. 2018, 6:32

Právě dnes jsem se naučil pár věci v programování soustruhu :D Ona ta realita je mnohem jiná u stroje než u počítače na simulaci
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

14. 2. 2018, 12:00

Moje první vyplata, a vlastně nejen první, byla 6300,- z toho jsem 4 projezdil. A to se lakovaly auta v eurech, kde za měsíc nebyl problém 200tis. Tenkrát mě to přišlo jako pěkný sviňstvo, a pochopil jsem to až o mnoho let později. Všechno se mi už vrátilo. Nebude to hned, ale ty peníze časem přijdou, tak to nereš. Získáváš pracovní návyky, a aniž bys to tušil, tak se ti formuje technický myšlení, získáváš zkušenosti a časem si budeš umět poradit, budeš to umět rychle a přesně, a to potom až přijde správný čas zúročíš. Začnou se prohlubovat mezery mezi tebou a lemplama, co nemají co nabídnout, a svoji lenost a neschopnost svádí na nízkou finanční pobídku. Seš mladej, zatim ziješ bezstarostnej život, doma se o tebe dokáží postarat, tak toho využij. Tvůj úkol teď není vydělávat penize, ale najít si svý misto v pracovním životě, a to nenajdeš, dokud si nezkusíš různý věci, a čím víc toho zkusiš, tím větší šance, že se najdeš. A jestli bere nejakej šmudla o dvacku víc, tak mu ji přej, on taky třeba ničeho jinýho nedosáhne, protože na víc nemá. Ty máš jinej úkol, co nejvíc vidět, slyšet a zkusit.

A ještě mě teď napadlo jedno moudro: "Tohle je Honza, Honza kvůli stokoruně přišel o tisícovku, nebuď jako Honza"

Poznal si v tom tu Billu?
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1188
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

14. 2. 2018, 8:10

Je to presne tak. Tráviť drahocenny čas na mieste kde ťa to nikam neposunie, nemá vyznam. Keď mi prišla ponuka zo zahranicnej spoločnosti na ročný kontrakt tak som to zobral za ponúkanú cenu.... o tri mesiace mi s radosťou dorovnali ako kolegom a po 3/4 roku som bol vedúci partie.
Hlavný dovod bol, že som sa potreboval dostať na loď. Záujem o prácu, štúdium vo volnom čase, neustále otázky čo a ako ma preniesli tam kde som chcel.... Ostatní tvrdili že sa venujú práci len do výšky svojho platu...a to je kua kua riadna brzda v mysleni.
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

14. 2. 2018, 6:30

Ano :) Ale zajímavé, že když tam dnes babička při procházce došla,aby jim dala kam mají poslat peníze, tak jí řekli, že to je škoda a že by mi plat zvýšili :shock: :lol:
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

14. 2. 2018, 8:57

O korunu?
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

14. 2. 2018, 9:25

To jí neřekli :? Ale pochybuji, že by to šlo na 90-100 :roll:
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

15. 2. 2018, 1:51

Lify píše:Ano :) Ale zajímavé, že když tam dnes babička při procházce došla,aby jim dala kam mají poslat peníze, tak jí řekli, že to je škoda a že by mi plat zvýšili :shock: :lol:
Nic mi do toho není, je to tvůj boj.
Ale myslím, že jsi tam měl zajít sám. Mohl ses naučit/poučit něco o velmi důležité oblasti profesního života - o vyjednávání o podmínkách odměňování.
Psát o tom tady na fóru je jistě snažší, ale chleba se láme u potencionálních zaměstnavatelů, ne tady na fóru.
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

15. 2. 2018, 6:05

Tak ono v pondělí jsem si dohodnul týden u Robokopa :)
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

17. 2. 2018, 10:35

fmodel píše:
Lify píše:Zatím nejvíc se mi líbí u Robokopa :D
Je jedno za kolik děláš když se od něho dokážeš něco naučit ,to se ti pak v životě 100x vrátí .
Ono naučit se dá jen od zkušeného a znalého ,od blba se naučíš jen blboviny :wink:
Máš pravdu :) v úterý jsem se seznámil s cnc soustruhem a naučil se nějak s ním pracovat. Ve středu jsem se naučil s laserem a to mě hrozně bavilo :) Čtvrtek jsem se naučil zapojit zásuvku (to se bude hodit až budu chtít v garáži natáhnout kabel) a zkusil jsem TIG (u pafika to s Alfou vypadalo lépe, nebo to bylo tím, že byla trošku zima a klepali se ruce ? :roll: ). A včera jsem dělal s 6040 (nebo 3040) a to mě potom, co jsem pochopil trošku software od Gravosu, tak mě taky bavilo. Myslím se,že co jsem se naučil za čtyři dny se ve škole nenaučím za rok :/ S tou praxí ve škole, to je dost slabé. Naštěstí v květnu během maturit máme dva týdny, takže doufám, že budu zase u Robokopa :o
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 2. 2018, 10:57

jj
vzal jsem ho pod kridla v kamosovy dilne co mu pomaham rozjet firmu a je to hlava otevrena, sam si dostuduje, poradi si, ma potencial
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“