Kikinda RB-40

Výkresy, manuály, elektroschémata, příručky...
Odpovědět
yetyGTA
Příspěvky: 3
Registrován: 9. 3. 2018, 5:13

9. 3. 2018, 5:26

Zdravim clenov tohto fora. Hned na uvod sa musim priznat, ze s obrabanim materialov nemam skoro ziadne skusenosti. Na toto forum som narazil nahodou, ked som sa snazil identifikovat radialnu vrtacku, ktoru som kupil. Ide o Juhoslovansky model Kikinda RB-40 a niektu ju tu kedysi inzeroval.

Obrázek

Ako pisem. S podobnymi strojmi nemam ziadne skusenosti. Povodne som chcel iba stlpovu vrtacku. Ale toto mi prislo ako vyhodnejsie viacucelove zariadenie s tym, ze v buducnosti ho mozem pouzit na jednoduche frezovanie a rezanie zavitov.

Stroj sa mi podarilo rozbehnut, ale zatial viem iba spustit pohon vretena a rucne ho zasuvat/vysuvat. Najprv fungoval aj zdvih, ale teraz nereaguje na stisk tlacitka hore. Iba dole.

Moj hlavny problem vsak spociva v tom, ze su zmazane vsetky udaje z ovladacich prvkov a tabuliek. A chyba k nej akakolvek dokumentacia. Neviete mi prosim poradit, kde by som nasiel manual na obsluhu a udrzbu? Ale ma aspon navigovat co sa ako obsluhuje? Budem vdacny za akekolvek informacie.
yetyGTA
Příspěvky: 3
Registrován: 9. 3. 2018, 5:13

1. 4. 2018, 2:53

Nikto? No nic. Dufal som, ze aspon niekto ma skusenosti s podobnou vrtackou.

Nakolko napisy na mojej su uz necitatelne. Vyrobil som podla dostupnych fotografii sablonu. Keby ste potrebovali, mozete stahovat tu:

Kód: Vybrat vše

https://ulozto.sk/!YMjdtFuBmgjK/napisy2-negativ-pdf
https://ulozto.sk/!I6ptowbmKpbr/napisy3-negativ-pdf
Obrázek
Obrázek
r4cv
Příspěvky: 2691
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

1. 4. 2018, 8:09

Ja som podobnú mal vo firme.
Pár postrehov, ktoré si pamätám:
zvislý posuv po stĺpe má koncové spínače, ktoré vyhadzujú hlavný stykač, treba ho potom nahodiť
v prevodovke pod motorom sú (myslím) 2 elektrické spojky, tie treba skontrolovať, ak by to blbol pohon vretena a zmena smeru otáčania.

a ten hlavný: neofrézuješ na tom ani prd, lebo je to vŕtačka.
yetyGTA
Příspěvky: 3
Registrován: 9. 3. 2018, 5:13

4. 4. 2018, 7:49

Dakujem za odpoved. Islo skutocne o vyhodene stykace na posuve po stlpe. V Srbsku som sa skontaktoval s clovekom, co tieto stroje staval. Poradil mi.
lv724hb
Příspěvky: 1
Registrován: 28. 11. 2019, 7:09

28. 11. 2019, 7:12

Vlastním vŕtačku Kikinda RB-40, chcela by som vás poprosiť o odfotenie napájania, pretože mi chýba trafo. Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
Martinka
Příspěvky: 2
Registrován: 19. 5. 2020, 6:33

14. 2. 2022, 6:31

Dobrý den, neměl byste prosím návod k obsluze, nebo jinou dokumentaci, např. schéma zapojení. Děkuji.
Odpovědět

Zpět na „Dokumentace ke strojům“