indukční čidlo zapojení

Odpovědět
axel666
Příspěvky: 21
Registrován: 11. 3. 2020, 5:03

11. 3. 2020, 5:25

Dobrej den. Mám dotaz budu stavět CNC frézku. Na vše mám schémata. Ale potřebuju poradit z pár věcma. Koukal jsem na zapojení indukčních čidel. Tam na schématu je uvedená zátěž, na jiném je americká značka rezistoru. A mě by zajímalo jaký rezistor tam má být. Controler i čidla budu napájet 24V. Ty čidla jsou z číny DC6-36V
100% Brand new and high quality Proximity Sensor

Type : 3 Wire Type (Brown, Blue. Black)
Diameter of head :12mm
Detecting distance: 4mm
Supply voltage : DC 6-36V
Polarity : NPN
Current output : 300mA
Response frequency : 0.5KHz
Cable Length : 110cm/43.3''
External material: Plastic,Alloy
Net Weight : 44g
Colour : black wire or grey wire
Děkuji
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 3. 2020, 5:40

Rezistor je coby nahradni schema zateze do ktere ten snimac posle proud. Je to pro to aby bylo jasne jestli to napaji proudem nebo uzemnuje zatez pri sepnuti.

Misto rezistoru tedy bude nejaky ten optoclen tve oddelovaci desky.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
axel666
Příspěvky: 21
Registrován: 11. 3. 2020, 5:03

11. 3. 2020, 6:36

Děkuju
Takže ta zátěž je na té desce controlleru.

A ještě se chci zeptat na jednu věc.
Frézka bude 3-osá ale bude používat 4 motory pro (osu-y 2) pro osu xz po jednom
Já se chci zeptat jak zapojit ty dva motory na ose-Y
1.za prvé na osu Y controlleru (ovládací desky) zapojím obě smyčky driver+motor.
2.nebo jednu smičku motor+driver zapojím do Y druhou do čtvrté osy +A a pak se to v mach3 nějak nastaví.
3. Použiju jeden driver pro dva motory a připojím ho do Y.
Tipnul bych si na první možnost, ale nevím tak se ptám.

Dík
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 3. 2020, 7:30

Vsechny varianty nejak funguji. Posledni teda uplne nejmene.
Da se pouzit dva motory a poslat do nich rozvetveny signal pro jednu osu.

Nebo udelat slave osu A a pak mas navic moznost referovat obe strany nezavisle v ramci pruznosti co ti to dovoli. Tim si to vzdy pohlida pravy uhel
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

11. 3. 2020, 7:41

Když je to NPN tak ten vnitřní tranzistor spíná zem. Může to být ale ještě v klidu sepnuté, nebo rozepnuté. Nejsnáze to zjistíš tak, že mezi výstup a +napájení dáš odpor třeba 1kohm. Pak změříš napětí na výstupu při rozepnutém i sepnutém indukčáku. Mělo by tam být v jednom stavu plné a ve druhém skoro nula. Když budeš k tomu zapojovat optočlen, tak bacha, abys nepřešvihnul maximální proud LEDkou. Co se týká dvou motorů Y, chce to použít pro každý motor samostatný driver, oba pak musejí být stejně nastavené a vstupy pro DIR a STEP spojené paralelně a zapojené do výstupu pro osu Y. Alespoň z mého pohledu a z praxe mi přijde rozumnější oba šrouby na Y spojit řemenem a pohánět jedním silnějším motorem. U řemenu není pravděpodobné, že by přeskočil o zub, ale motor o krok dva klidně, celé se to zkříží a šroub ti odejde za jedno odpolední testování. To jsem viděl na vlastní oči.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“