To je hnus velebnosti!

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

24. 12. 2009, 7:49

TimeCop píše:
Pupak píše:Po temer 40 letech od dob profesora Patocky,jsi zrejme prvni clovek se kterym se setkavam,ktery pochopil,ze nejvetsim problemem rohoto sveta je nenazranost a absence prirozenych cyklu dostatku a nedostatku.
Ale kdepak predsedo pupaku, je nas kapku vic, co jim doslo vocogo.
Celý vesmir funguje na principu + a -, sinusoidy, cyklů chceš-li a z toho vyplývající rovnováhy .. proč zrovna Země by měla být výjimkou ?
Každá nenažranost znamená dřív nebo pozdějc nerovnováhu a následnou destrukci. Jasné jako facka, ne ?
Ale je to na detailnější povídání někde jinde, pravda. :wink:
To me jen tesi. Bohuzel tyhle lidi neni nikde videt ani slyset. Princit trvale udrzitelneho rozvoje nas pomalu stahuje ke dnu a zda se,ze to nikomu moc nevadi,kdyz je vsude ticho.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

24. 12. 2009, 9:56

Kód: Vybrat vše

To me jen tesi. Bohuzel tyhle lidi neni nikde videt ani slyset. Princit trvale udrzitelneho rozvoje nas pomalu stahuje ke dnu a zda se,ze to nikomu moc nevadi,kdyz je vsude ticho.
No ono základní a podstatný heslo serveru je mlč! a nebav se o dané věci s někým kdo to nikdo nezkusil! Takže ticho, žádnej rozhovor s nikým kdo to nikdy nezkusil, se zvědavci a hlavně ne s médii:) Jsem rád žes nám potvrdil že nám to tak funguje:) BTW když se podíváš pozpátku v tomto serveru, nikdy jsem tu nezbřed do delšího rozhovoru s někým, kdo neměl doma hotový CNC postavený vlastníma rukama. Největší žrouti času jsou ti, co o tom jen kecaj! To se rovnou můžu dívat na žumpoidní televizi nebo číst blesk:)) Začátečníkům v CNC nebo vlastně v jakémkoliv oboru mohu doporučit si nejdříve prověřit jestli nemluvím se simulátorem :lol: ale s někým kdo opravdu přiložil ruku k dílu... Mlčet a makat na sobě je naopak trvale udržitelný rozvoj:) Spočti si, že měsíc nejíš, nepoužíváš toaleťák, saponáty k mytí nádobí, elektriku/plyn k vaření. Peníze + čas = kus slušnýho CNC:)
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

24. 12. 2009, 10:06

Kód: Vybrat vše

workshopy a vubec setkani lidi by mohlo mit ted nov rozmer
jde vcelku hladce pouzit muzeum viz www.staracistirna.cz a jete by to mohl prikrjt nejakej sponzor 
No už jen že to je v PZE to je pro dost lidí nepohodlné. Udělal bych to někde v nějakym malym přízemním kulturáku uprostřed republiky. Aby to lehce našel každej vidlák a nemusely se strojky dřít někam do schodů. Postavil bych to na lidech ochotných přivézt a předvést svůj výtvor:) Kdyby se sešlo deset strojků už by to stálo za to:)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8164
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

24. 12. 2009, 10:14

Aeroomni píše:Udělal bych to někde v nějakym malym přízemním kulturáku uprostřed republiky.
Takže v Číhošti u Ledče nad Sázavou?
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 12. 2009, 10:32

no zase my mame dalsi atrakce a to parni stroje podzemi a tak podobne

dal je mozne ubytovani atp.. pro par lidi primo v baraku

a je tam tym lidi kteri to jsou schopni pripravit a sehnat sponzory

do haly se da vjet autem

parking primo na pozemku

atd....
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

24. 12. 2009, 10:51

Kód: Vybrat vše

Takže v Číhošti u Ledče nad Sázavou?
jo rozložíme to kolem středovýho šutru:)

Kód: Vybrat vše

no zase my mame dalsi atrakce a to parni stroje podzemi a tak podobne
dal je mozne ubytovani atp.. pro par lidi primo v baraku
a je tam tym lidi kteri to jsou schopni pripravit a sehnat sponzory
do haly se da vjet autem parking primo na pozemku
atd....
OK i to je zajimavy, nicméně nejdřív je potřeba lidi kteří o to maj zájem a a podle složení by se rozhodlo s nima kde to udělat.
Sem to rožtíp tady: http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?p=42076#42076
kovohemil
Sponzor fora
Příspěvky: 614
Registrován: 1. 11. 2006, 2:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

24. 12. 2009, 10:52

Ale já nemůůůůůžu přivést svojí mašinku to bych ji musel but demontovat a nebo vybourat zed, 80kama futrama prostě neproleze :shock: A pak by taky musela bejt svážková služba s rukou a čelem, skočili by k montegovi pro soustruh u Pupáka by se to vyplnilo okolo a pak u mě , alespon by se rozložila doprava, :D i když ted si vzpomínám u Montega by byl asi taky problém jak to dostat ven :shock:
Snad už bude brzo ATC

http://www.kovohejduk.websnadno.cz/
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

24. 12. 2009, 10:55

Aeroomni píše:

Kód: Vybrat vše

To me jen tesi. Bohuzel tyhle lidi neni nikde videt ani slyset. Princit trvale udrzitelneho rozvoje nas pomalu stahuje ke dnu a zda se,ze to nikomu moc nevadi,kdyz je vsude ticho.
No ono základní a podstatný heslo serveru je mlč! a nebav se o dané věci s někým kdo to nikdo nezkusil! Takže ticho, žádnej rozhovor s nikým kdo to nikdy nezkusil, se zvědavci a hlavně ne s médii:) Jsem rád žes nám potvrdil že nám to tak funguje:) BTW když se podíváš pozpátku v tomto serveru, nikdy jsem tu nezbřed do delšího rozhovoru s někým, kdo neměl doma hotový CNC postavený vlastníma rukama. Největší žrouti času jsou ti, co o tom jen kecaj! To se rovnou můžu dívat na žumpoidní televizi nebo číst blesk:)) Začátečníkům v CNC nebo vlastně v jakémkoliv oboru mohu doporučit si nejdříve prověřit jestli nemluvím se simulátorem :lol: ale s někým kdo opravdu přiložil ruku k dílu... Mlčet a makat na sobě je naopak trvale udržitelný rozvoj:) Spočti si, že měsíc nejíš, nepoužíváš toaleťák, saponáty k mytí nádobí, elektriku/plyn k vaření. Peníze + čas = kus slušnýho CNC:)
srabe :D já jsem taky ještě žádný CNC nepostavil :D ale hned v devadesátým po revoluci jsem coby student průmyslovky postavil MHC(čti mill hand control ) a v té době protože jsem provozoval masivně modelařinu to bylo pro mě něco naprosto neuvěřitelného šmudlat padesát stejných dvířek na bismarcka lupinkovou pilkou mě sralo a tak jsem si postavil z MDF a spárovek zrovna takovek strojek jako ty :D

A neměl jsem na tom žádné zaprděné nepodepřené tyče po kterých se smýkaly silonové pouzdra :lol: ale "lineární" vedení chudého muže co chodilo v tisícině :wink:
frézovací vřeteno co jezdilo taky po lin. vedení nahoru a dolů pomocí serva :wink:
jediné co jsem tam neměl byly werky co by s tím hýbaly ,a tak na vrchním stole bylo rameno co mělo na konci kalenou jehlu a tou jsem kopíroval ručně šablonu ,fungovalo to jak kopírka ale s osami X,Y,Z
na ose Z bylo přes páku vřetýnko se zubařskou frézkou a na té jehle s kterou jsem jezdil jsem měl poťák ,kterým jsem ovládal to servo :lol: a zvedal nahoru a dolů
fotky nemám protože v té době jsem měl jen praktiku ale mám to na kazetě natočený z pozdější doby
:D ani se mnou se nebudeš bavit :D
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

24. 12. 2009, 11:00

Kód: Vybrat vše

ani se mnou se nebudeš bavit 
a bavil sem se snad někdy? a ne a ne a ne :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

to kovehemil: Forum se jmenuje: hoby cnc mašinky a jiné domácí cnc projekty mašinky ne MAŠINY :lol:
Uživatelský avatar
Ferda
Příspěvky: 329
Registrován: 28. 5. 2009, 9:15

24. 12. 2009, 3:32

Ahoj,
Aeroomni píše: To me jen tesi. Bohuzel tyhle lidi neni nikde videt ani slyset. Princit trvale udrzitelneho rozvoje nas pomalu stahuje ke dnu a zda se,ze to nikomu moc nevadi,kdyz je vsude ticho.!!!......
to je odpověď :?: Musím se orientovat abych to dobře kombinoval. :roll:
Nemohu přijet nemám hoby CNC a nepředpokádám, že ho někdy postavim :lol: . Možná, že snad, když pořeším mikro KG (3-5 let :?: ), abych to testnul. Jsem pro spolupráci a specializaci. Nechci se rozptylovat. Ševče drž se svýho kopyta.
Práce fšeho druhu (hlavně závity)
Jsme ČEŠI, musíme si pomáhat!
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

24. 12. 2009, 6:00

Ferdo klid to vůbec nepatřilo k CNC:)) ale k jiné sportovní aktivitě:)
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“