hospudka

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

2. 3. 2022, 11:44

doncarlos píše: 2. 3. 2022, 11:22 Tak tady je oficiální zdroj, stránky ministerstva zdravotnictví, počty nakažených za týden 21-27.2
a pozor - je to po přepočtu poměru na počet očko - neočko,
a vidíte i lehkou manipulaci - aby to nevypadalo tak tragicky v neprospěch očko, tak jsou očko
rozděleni do dvou (menších) sloupečků, takže dejte si oranžový a zelený sloupeček na sebe a porovnejte s modrým

Obrázek
To bude nejspíše tím, že neodpovědní neočkovaní kašlou i na opatření, tedy s virem a jinýma breberkama se už setkali a nejspíš se všema mutacema. Nejspíš záleží na nějaké minimální dávce, aby se nemoc rozvinula skutečně zle. Tedy mají lepší imunitní systém než zodpovědní očkovaní, kteří důsledně nosí roušky a dodržují všechna svatá opatření i v pustém lese. Oni svůj imunitní systém dostatečně netrénují. Proto potřebují ty dopňující dávky aby to dohnali. Ale je to jenom moje doměnka, žádná svatá pravda.
Naposledy upravil(a) bobik dne 2. 3. 2022, 11:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22413
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2022, 11:44

kde mas ze je to po prepoctu pomeru
ja vidim na 100 000 obyvatel , tzn. cim vetsi proockovanost tim vetsi budou sloupce s nove nakazenymi ockovanymi. Co to tedy dle tebe dokazuje?

dale co to dle tebe naznacuje? ze vakcina nefunguje?
ne, pouze ze vakcina na prvotni variantu nefunguje jako obrana pred nakazou deltou a omikronem
to ze to ale zasadne snizuje riziko tezkeho prubehu to stale plati a je velmi vyznamne
takze kde ze je ta lehka manipulace?



doncarlos píše: 2. 3. 2022, 11:22 Tak tady je oficiální zdroj, stránky ministerstva zdravotnictví, počty nakažených za týden 21-27.2
a pozor - je to po přepočtu poměru na počet očko - neočko,
a vidíte i lehkou manipulaci - aby to nevypadalo tak tragicky v neprospěch očko, tak jsou očko
rozděleni do dvou (menších) sloupečků, takže dejte si oranžový a zelený sloupeček na sebe a porovnejte s modrým

Obrázek
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22413
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2022, 11:47

ano mas pravdu, netrenovana imunita je taky spatne
to jsem se presvedcil s nejakou virozou na zacatku roku. Covid to nebyl ale bylo to priserny, dva tydny mimo. Covid pred ctrnacti dnema me sundal na 1 jediny den, pak jsem si dal karantenu sam v praci a byla pohoda. A to jen diky tomu ze jsem dostal nejakou fatalni davku protoze predtim jsem mel spoustu kontaktu a nic.
bobik píše: 2. 3. 2022, 11:44
doncarlos píše: 2. 3. 2022, 11:22 Tak tady je oficiální zdroj, stránky ministerstva zdravotnictví, počty nakažených za týden 21-27.2
a pozor - je to po přepočtu poměru na počet očko - neočko,
a vidíte i lehkou manipulaci - aby to nevypadalo tak tragicky v neprospěch očko, tak jsou očko
rozděleni do dvou (menších) sloupečků, takže dejte si oranžový a zelený sloupeček na sebe a porovnejte s modrým

Obrázek
To bude nejspíše tím, že neodpovědní neočkovaní kašlou i na opatření, tedy s virem a jinýma breberkama se už setkali a nejspíš se všema mutacema. Nejspíš záleží na nějaké minimální dávce, aby se nemoc rozvinula skutečně zle. Tedy mají lepší imunitní systém než zodpovědní očkovaní, kteří důsledně nosí roušky a dodržují všechna svatá opatření i v pustém lese. Oni svůj imunitní systém dostatečně netrénují. Proto potřebují ty dopňující dávky aby to dohnali. Ale je to jenom moje doměnka, žádná svatá pravda.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10128
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2022, 12:13

robokop píše: 2. 3. 2022, 11:11 kdyz se podivas nazpet tak tu bezne nikdo nema problem pojmenovat svoloc z jakekoli strany
je uplne zbytecne se tvarit jako by to tu byl problem.
Dnes jsem se kamosovi urajincovi omlouval za to ze delame tak malo. Tak asi tak
fmodel píše: 2. 3. 2022, 9:23 Za pár dní se uvidí jak moc se budeme muset za některé členy EU stydět .
Jsem zvědavej jestli místní hledači ruských švábů v řadách běžných členů fora dostanou taky odvahu pojmenovat ty pravé šváby nebo kolaboranty z vyšších pater politiky celé EU .
No mě zůstalo v paměti že když kritizuješ EU nebo západ s USA tak jseš rudoch nebo ruskej nok bez ohledu na to jestli máš pravdu nebo ne.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

2. 3. 2022, 12:17

Modly se nekritizují. To je útok na náboženskou svobodu. :D
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

2. 3. 2022, 12:23

Grad píše: 2. 3. 2022, 8:28
Grad píše: 1. 3. 2022, 8:39 Mezi řádky některých zpráv od dnešního odpoledne čtu, že je něco špatně...
Nemáte ten dojem?
Tak jo, několik fakt křiklavých střípků...

Situace ze včerejšího rána:
Ukrajině zjevně dochází zdroje i dech a jejimu vedení nervy s "partnery" na které spoléhají, neb jim už nic jiného nezbývá, pominu li nějaký zázrak... Paní "chápavá" EU byrokratka si tohle za klobouk asi nedá a zjevně se ji to moc nezajídalo... a zbytek si asi myslel, že je asi v divadle, aplaudijíc ve stoje :roll: :? To Ukrajině nesmírně pomůže a dle dnešních zpráv jak se zdá i pomáhá :twisted:
https://www.expres.cz/zpravy/volodymyr- ... -zpravy_bk

Odpovědi "partnerů" na ranní Zelenského apel, jež se začali rojit někdy během včerejších odpoledních hodin:
Maďarsko - zbraně nedodáme ani je nebudete přes naše územi dodávat, s Ruskem obchodujeme dál, jinak nás to poškodí :shock:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... i-40388775
Polsko, ale i Slovensko - naše Mig 29 na Ukrajinu nedodáme
https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/pol ... 48250.html
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... roste.read
https://www.novinky.cz/zahranicni/clane ... e-40388815
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... lat-191335
Slovensko - Rusům uzavřeme nebe a nebudeme s němi obchodovat, ale jen tak trochu :shock:
https://domov.sme.sk/c/22851288/jadrove ... slava.html
EU - SWIFT Rusákům pořád funguje a Sběrbank jede dokonce dál
https://www.irozhlas.cz/ekonomika/rusko ... 012135_bko
https://svet.sme.sk/c/22850982/vojna-uk ... l?ref=njct

Výsledek? Stačí si dnes přečíst jak se to na Ukrajině vyvíji, Rus byl ujištěn, že se nic neděje a fest přitlačil na pilu... :twisted:

Jinak obdobných náznaků od Ukrajinských partnerů a jejích ochoty pomáhat bylo včera k přečtení mnoohem více, toto je jenom pár do nebe volajících střípků... :?

O co vlastně jde? Tlači v pozadí nějak Rusko? Byla nad Ukrajinou zlomená hůl a je už obětováná? Slíbilo Rusko, že si vezme jenom Ukrajinu a už bude hodné?!
Tak to se teprve máme na co těšit a začít se fakt bát. :?
Polský web denníku Gazeta Wyborcza před chvílí zveřejnil toto:
"Na Ukrainę dotarła właśnie nowa dostawa dronów Bayraktar TB2 ? tureckiej, bezzałogowej rozpoznawczo?bojowej maszyny latającej - poinformował serwis Ukraina Online. "

Stručně - na Ukrajinu dorazila další-nová dodávka bojových dronů Bayraktar TB2. Kdo rychle dáva, dvakrát dává... v tomto případě T U R E C K O rozhodně má proti slavné EU hooódně navrch, dává totiž to co ukrajinci fakt potřebují nejvíc...
https://t.me/ukrainenowenglish/400
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

2. 3. 2022, 12:52

bobik píše :
a j v tom i odpověď pro prochasku
Tedy mají lepší imunitní systém než zodpovědní očkovaní
Je to prosté, za rok sním asi 15kg českého česneku, 40kg kysaného zelí, několik litrů rybího tuku,
spoustu zeleniny a ovoce ze zahrady, kupované ovoce nežeru vůbec, zeleninu minimálně.
Nesčetně koviďáků mi prskalo do ksichtu den předtím, než padli a nic,
to samý moje rodina, mladá i dcera zdravotní sestry ve špitálu v první linii, nedostali to.
A v práci ? Neočkovaný jsem já - starej a hloupej. Všichni mladí kolegové ochotně do očkování -
chtějí na pivo a dovolenou, ale jeden z nich chtěl, ale nemoh - byl v nějaké lhůtě po kovidu, a co se nestalo,
jeho kamarád z fotbalu umřel druhý den po očkování na embolii. To je samozřejmě u třicátníka běžná věc
a určitě ji nelze spojovat s očkováním, ale kolega podlehl dezinformačním webům a stal se z něj odmítač !
Ostatní jsou opakovaně pozitivní a jsou každou chvíli v karanténě - i když jim fakticky nic není.
Poslední povinné testování odchytlo všechny tři, takže poslední dobou tu sedím věčně sám.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22413
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2022, 1:20

To sis to prilis zjednodusil
Zjednodusovani je mor
fmodel píše: 2. 3. 2022, 12:13
robokop píše: 2. 3. 2022, 11:11 kdyz se podivas nazpet tak tu bezne nikdo nema problem pojmenovat svoloc z jakekoli strany
je uplne zbytecne se tvarit jako by to tu byl problem.
Dnes jsem se kamosovi urajincovi omlouval za to ze delame tak malo. Tak asi tak
fmodel píše: 2. 3. 2022, 9:23 Za pár dní se uvidí jak moc se budeme muset za některé členy EU stydět .
Jsem zvědavej jestli místní hledači ruských švábů v řadách běžných členů fora dostanou taky odvahu pojmenovat ty pravé šváby nebo kolaboranty z vyšších pater politiky celé EU .
No mě zůstalo v paměti že když kritizuješ EU nebo západ s USA tak jseš rudoch nebo ruskej nok bez ohledu na to jestli máš pravdu nebo ne.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22413
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2022, 1:23

Kazdej mame imunitu jinou
Nikdo nezna dopredu jak jeho telo na ten virus zareaguje
U covidu zabiji prilis silna a agilni imunita
I s velmi slabou nebo zadnou to kolikrat prezili

Tech co si mysleli ze jsou dostatecne zdravi a maji silnou imunitu jsou ted plny krchovy.

doncarlos píše: 2. 3. 2022, 12:52 bobik píše :
a j v tom i odpověď pro prochasku
Tedy mají lepší imunitní systém než zodpovědní očkovaní
Je to prosté, za rok sním asi 15kg českého česneku, 40kg kysaného zelí, několik litrů rybího tuku,
spoustu zeleniny a ovoce ze zahrady, kupované ovoce nežeru vůbec, zeleninu minimálně.
Nesčetně koviďáků mi prskalo do ksichtu den předtím, než padli a nic,
to samý moje rodina, mladá i dcera zdravotní sestry ve špitálu v první linii, nedostali to.
A v práci ? Neočkovaný jsem já - starej a hloupej. Všichni mladí kolegové ochotně do očkování -
chtějí na pivo a dovolenou, ale jeden z nich chtěl, ale nemoh - byl v nějaké lhůtě po kovidu, a co se nestalo,
jeho kamarád z fotbalu umřel druhý den po očkování na embolii. To je samozřejmě u třicátníka běžná věc
a určitě ji nelze spojovat s očkováním, ale kolega podlehl dezinformačním webům a stal se z něj odmítač !
Ostatní jsou opakovaně pozitivní a jsou každou chvíli v karanténě - i když jim fakticky nic není.
Poslední povinné testování odchytlo všechny tři, takže poslední dobou tu sedím věčně sám.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

2. 3. 2022, 1:29

Já byl za poslední dva roky přes zimu skoro neustále nemocnej, covid to dle známých příznaků nebyl. I teď vylezu ven a druhý den na mě něco leze. Si říkám, že jsem oslabenej tím neustálým stresem ze zpráv o tom smrtelným covidu. A teď do toho válka za humny. Zase díky tomu, že jsem furt nachcípanej se mi nejspíš covid nerozvinul. Už bylo obsazeno. :D
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2022, 1:51

robokop: "vis moc dobre ze argumenty veru kdyz to jsou argumenty a ne nejaky konspirace ktere vyvratis mrknutim oka " Předpokládám, že veru je beru. Pokládám tě za inteligentního člověka a pokud jde o technické věci, komunikuješ zcela racionálně. V otázkách víry však argumenty bereš zcela selektivně. Pokud se ti to hodí, tak argument vezmeš. Když se ti nehodí, tak je prostě odmítneš s tím, že je to nesmysl, lež, manipulace, dezinformace, konspirace. Nakonec, to byl případ i toho tvého posledního cenzurního zásahu. Vložil jsem příspěvek s citací (přesněji s přakladem citace) příspěvku Ramzana Kadirova z jeho Telegramového účtu. Jeho obsah jsem hodnotil v podstatě jenom tak, že to pro Ukrajinu není dobrá vyhlídka. Ty jsi to zcenzuroval s tím, že je to lež. Ne, nebyla to lež (pokud to tedy na jeho účet někdo nepodvrhl, ale tomu nic nenaznačuje). Byla to prostá citace, kterou inteligentní a nezaujatý člověk vezme na vědomí a vloží si ji do té složité skládačky informací. Ty upřednostňuješ popření. No a přesně to samé děláš s covidem. Vyzobáváš si informace, které potvrzují tvůj postoj a ty ostatní potlačuješ. Je to škoda pro tebe, protože takhle ti realita uniká.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

2. 3. 2022, 2:00

Do těch zdejších bludů přidám alespoň trochu positívní informaci.
Začíná se realizovat obchodně-námořní blokáda Ruska. :)
Mohl bych citovat či překládat, ale kdo bude chtít si to do translátoru skopíruje už sám ... :wink:
https://wyborcza.biz/biznes/7,177151,28 ... rects=true
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

2. 3. 2022, 2:49

robokop píše: 2. 3. 2022, 11:03 uz hodne dlouho to neni experimentalni
prosim dostuduj si data
Původní debata vznikla dotazem, proč se tolik lidí stavělo, či staví k očkování (proti covid) negativně. Popsal jsem svůj názor. Ten byl napaden. Pokusil jsem se jej obhájit. Tedy, pro tehdejší rozhodováni byl podstatný stav v minulosti, pro současné rozhodování je důležitý současný stav, ale ten s sebou táhne břímě toho, jak se tato věc řešila, nebo diskutovala v minulosti. Lidi mají obecně krátkou paměť, ale zase ne tak moc. Minulá vláda a odborníci důvěru promrhali. Ta současná zatím taky zrovna nezáří.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
ssmak3050
Příspěvky: 776
Registrován: 20. 12. 2016, 9:09

2. 3. 2022, 3:29

no ohledně valečneho konfliktu a EU..
https://www.youtube.com/watch?v=cOAtI3pIafU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22413
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2022, 3:37

Me to teda pripadlo jako soucasny argument v tom tvem prispevku. Asi jsem neco prehledl

prcek píše: 2. 3. 2022, 2:49
robokop píše: 2. 3. 2022, 11:03 uz hodne dlouho to neni experimentalni
prosim dostuduj si data
Původní debata vznikla dotazem, proč se tolik lidí stavělo, či staví k očkování (proti covid) negativně. Popsal jsem svůj názor. Ten byl napaden. Pokusil jsem se jej obhájit. Tedy, pro tehdejší rozhodováni byl podstatný stav v minulosti, pro současné rozhodování je důležitý současný stav, ale ten s sebou táhne břímě toho, jak se tato věc řešila, nebo diskutovala v minulosti. Lidi mají obecně krátkou paměť, ale zase ne tak moc. Minulá vláda a odborníci důvěru promrhali. Ta současná zatím taky zrovna nezáří.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“