Plošňáky výroba

postupy vyroby a nejake zajimave navrhy
Odpovědět
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

20. 2. 2024, 8:17

Zdravím přátelé, mám takovou technickou. Kde (u koho) vyrábíte plošné spoje? Před lety když jsem dělal sériovku, tak to byly plošné spoje korunní. Dneska si už jen hraju, technologii výroby mám zpracovanou perfektně, dokonce umím už i nepájivku, ale ty prokovené díry, ty prostě neumím. Česká provenience je naprosto neprůchodná, ceny i termíny jsou absurdní. Tak jsem zkusil PCBWAY.COM Nebýt toho oseru s poštou a proclením, ale hlavě dalších 8 dnů zpoždění, budu spokojenej. Spoje vč. potisku naprosto výborné, kontury frézované a i 6mm díra bez náznaku otřepu. Je fakt, že jsem zkusil nějakou dopravu za 8 usd, kterou nedoporučovali, ale i tak to tu bylo za 8 pracovních dní.
Prosím pokud možno zkušenosti z nedávné doby. Děkuji Luboš
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

20. 2. 2024, 9:35

Jeste pred par lety, kdyz pan Mucha fungoval ve zbrojovce jako Apama, delali jsme desky u nej. Pak vyrobu samotnou zrusil a v CR jeste zbyva dobry Pragoboard (maji pool servis), Gatema (ta nedavno expandovala i do Nemecka) a na vetsi osazovani Racom Blansko.

Pokud ti jde jen o hobby, desky bez zvlastnich pozadavku, bez kuponu, do 4 vrstev, a jen o vyrobu, nikoliv osazovani, pak vychazi imho velmi dobre JLCPCB. Standardni shipping je tu do 5-7 dni, pokud nemaji zrovna cinsky novy rok jako ted. Kvalita poslednich par let bez vyhrad (kupon jsem u nich nedelal nikdy).

Osazovat se tam da snadno taky, ale zatim jsem tam delal jen mensi projekty hlavne z jejich interni knihovny, nebo LCSC komponent.
Zrovna ale delam na jedne vetsi desce (6vrstev, ~600 komponent, PCIe, USB3,...), kterou bych u JLCPCB chtel i osazovat z consign komponent, tak uvidime. Zatim je to slozite, s tim jejich BOM AI manazerem je slozita domluva ;)
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
sqad87
Příspěvky: 30
Registrován: 18. 4. 2023, 8:23

20. 2. 2024, 1:16

Pozri allpcb, veľakrát som objednával u nich.
Nezadával som to cez ich stránku, ale napísal som im na mail. Poslal som v ňom gerbery, a ďalej sa dohadoval priamo s človekom od nich.
Kvalita aj rýchlosť dodania ok.
https://www.allpcb.com/contact_us.html
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 869
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

20. 2. 2024, 1:32

Už jsem to vzdal jakkoli to řešit a kdekoli jakkoli to bastlit.

allpcb.com

Na stránkách mají přehledný formulář kde vyplníš vše co potřebuješ a hned víš cenu. Schválně si pak povšimni že třeba není cenový rozdíl mezi 20kusy a 25 kusy, dle velikosti. Prostě to stálo stejně.

jeden den pošleš, skoro ihned zkontrolujou data, dopošleš/potvrdíš, zaplatíš, a pak už jen sleduješ jak to skoro minutu po minutě prochází stanovišti. Za dva dny hotovo, za dalších pět to máš doma.
Cena bezkonkurenční. Třeba 20ks tišťáků 50x50 za 460,- Prostě výsměch všem lokálním výrobcům, kteří se nedostali u stejného pod 100,-/kus a měsíc nejmíň.
A ještě si na krabičku natisknout "we are sooooo fast! " :lol:

Kvalita profesionální, včetně potisku, v případě oboustrannýho minimální cenový rozdíl, na výběr ze všech možných kuprextitů co tě napadne, vrstev až 16, prostě profi linka s profi rychlostí a profi přístupem, za směšnou cenu. Super i na prototypování, sedm dní je dobrých.

Snad jen už když fakt prototypuješ něco jednoduchýho, tak si to vyfrézovat, ale tisknout, leptat, atp. už fakt nemá cenu.
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

20. 2. 2024, 3:16

Mrkni na https://jlcpcb.com/
Maji vselijake promo akce, takze napriklad 5ks 8vrstve zlacene desky 50x50 s via in pad vyjde na $3.5 bez DPH i s nejlevnejsi dopravou. To jsem jinde nevidel.

Obcas si tam necham i osadit desku. Cena za osazeni je prakticky zdarma a kdyz je tam hodne drobnych soucastek typu odporu a kondiku jejichz cenu neresis, vyplati se to nechat udelat i u prototypu s tim, ze zbyvaji 4 desky vyhodis, ale nemusis se pak doma srat s pajenim odporu a kondiku velikosti 0201 apod. Velke a drahe soucastky si dopajis doma dodatecne. Maji pekne udelane rozhrani pro prijem dat na osazovani, takze pokud nic nezmrsis, odpadne jakekoliv dodatecne komunikovani a dohadovani se. Proste jen odesles data a za par dni mas osazene desky doma.

Maji taky celkem levny 3D tisk z nerezi za cenu tusim neco pres $100/kg.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

22. 2. 2024, 12:20

Děkuji všem za zajímavé podněty.
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

22. 2. 2024, 5:05

t256 píše: 20. 2. 2024, 3:16...Velke a drahe soucastky si dopajis doma dodatecne. ...
Jak to presne delas? Nechas JLCPCB osadit jen pasivni SMD smeti ktere maji zadarmo v zasobnicich a pak si to doma doosadis zbytkem a udelas druhe reflow? To pak ale nejde u oboustrane osazenych, aby sis doma tezsi komponenty neshodil, ne? (JLC porad neumi v Economy osazovani lepidlo, nebo jo?)
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

24. 2. 2024, 10:32

Normalne soucastky zapajim rucne po jedne, reflow cele desky nedelam. Krome BGA, WLCSP a podobnych pouzder jde vsechno zapajet celkem v pohode i bez horkovzduchu, vcetne dnes tak oblibenych QFN. Chce to jen trochu cviku, silnou lupu a jistou ruku.Je treba na to myslet uz pri navrhu desky, ze to budu takhle delat. Na seriovku to vhodny postup neni, ale u prototypu si nekdy usetrim spoustu casu kdyz se nemusim babrat s pajenim desitek pitomych odporu a kondiku
Odpovědět

Zpět na „plosnaky“