výměna řízení vstřikovacího lisu

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3323
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

6. 5. 2024, 1:10

Aha no píše to že systémová disketa nenačtena to znamená že v lisu je v disketovce strčená nějaká disketa a po zapnutí mašiny se snaží nabootovat systém, jenže na té disketě je něco jiného. Jak máš ten rozvaděč, tak na levé boční straně je obdelníkový plast vyklop ho doboku a vytáhni tu disketu pokud tam je.
Ta druhá hláška znamená že neodpovídá průměr šneku.
Mašina má kódování průměru šneku "navolené" na konektoru pod vstřikovací jednotkou, ale to zatím neřeš.
Po zapnutí motoru to píše hlášku hlavní stykač nepracuje, ale může to být i hlavní ochrana.
Mrkni do pravé strany rozvaděče a překontroluj jestli ten stykač skutečně spíná, a proměř na něm pomocné kontakty.
A zrovna to vyfoť jak to tam vypadá.
A ještě běž na stránku chybové Alarme je to některéé z tlačítek na klávesnici je tam symbol trojůhelníku. Tak mrkni kolik těch alarmů tam je
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3323
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

6. 5. 2024, 1:13

Modros píše: 6. 5. 2024, 1:08 Bacha aby nepřišel Milan....sice nevim kdo to je ale asi se máme bát.....
Milan je Sančo a věřím, že by mu to pohlo žlučí :) Bát se nikdo nemusí
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
EXTREM-OUT
Příspěvky: 24
Registrován: 11. 8. 2016, 6:45

6. 5. 2024, 6:47

fmodel píše: 3. 5. 2024, 2:46 Mám kompletní nové řízení vstřikovacího lisu ,jestli tě to zajímá tak dej vědět.
Zdravím, neměl jste to řízení na bazoši? ja měl v planu Vás kontaktovat, ale inzerat se stratil. Mam doma stejného arburga, jen trochu staršího data. Jestě řízení Hodronica s nastavovaním koncáku pomocí imbus klíče. Zvažuji předelaní na to Vaše china řízení. :-D
EXTREM-OUT
Příspěvky: 24
Registrován: 11. 8. 2016, 6:45

6. 5. 2024, 7:05

Ja bych to taky nechal na puvodním SELOGICA řízení, a snažil se to opravit. Nic lepšího na řízení arburg nema až na to momentalně nejnovější řízení GESTICA ktere stejnak v zakladu vychazí a pracuje jako selogica. Pouze doplnili nějaké uživatelsky programovatelné funkce a lepší grafické prostředí. Nicmeně schánět PLC a psát se s programem který bude alespon podobně jako ta china je hloupost. Ja mam Arburga 220/350 s řízením Hidronica z roku 1994. Tam předělavku zvažuji a považuji za možnou, ale né nutnou protože to stále funguje.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10131
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

6. 5. 2024, 8:25

EXTREM-OUT píše: 6. 5. 2024, 6:47
fmodel píše: 3. 5. 2024, 2:46 Mám kompletní nové řízení vstřikovacího lisu ,jestli tě to zajímá tak dej vědět.
Zdravím, neměl jste to řízení na bazoši? ja měl v planu Vás kontaktovat, ale inzerat se stratil. Mam doma stejného arburga, jen trochu staršího data. Jestě řízení Hodronica s nastavovaním koncáku pomocí imbus klíče. Zvažuji předelaní na to Vaše china řízení. :-D
Jo měl ,ale inzerát jsem neprodlužoval ,řízení skončilo ve skříni :) Jestli máte zájem tak asi není problém ,kolega ho zřejmě nebude potřebovat a asi rozchodí originál.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
hans
Příspěvky: 127
Registrován: 29. 10. 2006, 8:54
Bydliště: Jablunkov
Kontaktovat uživatele:

6. 5. 2024, 9:32

Ohledně řízení od fmodel - narazil jsem na další zádrhel, můj Arburg má 4 lineární potenciometry (uzavření formy, vyhazovače, vstřikování a ten čtvrtý navíc je asi posuv komory společně se šnekem dopředu a dozadu), řízení od fmodel umožňuje připojení 3 pravítek. Čili já je brát nebudu. No alespoň se tu na ně udělala reklama a nebude mu ležet dlouho ve skříni :)
EXTREM-OUT
Příspěvky: 24
Registrován: 11. 8. 2016, 6:45

6. 5. 2024, 9:54

hans píše: 6. 5. 2024, 9:32 Ohledně řízení od fmodel - narazil jsem na další zádrhel, můj Arburg má 4 lineární potenciometry (uzavření formy, vyhazovače, vstřikování a ten čtvrtý navíc je asi posuv komory společně se šnekem dopředu a dozadu), řízení od fmodel umožňuje připojení 3 pravítek. Čili já je brát nebudu. No alespoň se tu na ně udělala reklama a nebude mu ležet dlouho ve skříni :)
To že china řizení má jen 3 potenciometry nevadí. posuv cele komory se potenciometrem kontrolovat nemusí, takže by se nechalo nezapojené. Je to řešeno časem a rychlostí odsunutí / přijetí.
hans
Příspěvky: 127
Registrován: 29. 10. 2006, 8:54
Bydliště: Jablunkov
Kontaktovat uživatele:

7. 5. 2024, 6:44

hans píše: 6. 5. 2024, 9:32 To že china řizení má jen 3 potenciometry nevadí. posuv cele komory se potenciometrem kontrolovat nemusí, takže by se nechalo nezapojené. Je to řešeno časem a rychlostí odsunutí / přijetí.
Ano, to by šlo. Ale zkusím zatím bojovat s tou Selogicou.
hans
Příspěvky: 127
Registrován: 29. 10. 2006, 8:54
Bydliště: Jablunkov
Kontaktovat uživatele:

17. 5. 2024, 1:06

Tak motor pumpy jsem rozchodil, nakonec bylo třeba vyměnit některé stykače. Hýbe se mi posuv vstřikovací komory vlevo a vpravo, funguje vyhazovač, zatím jsem nezkoušel hydromotor pro pohon šneku, protože jsem ještě nezprovoznil topení. Nefunguje uzavíraní a otevírání formy, hází to tuto červenou hlášku:
IMG_20240517_082643.jpg
Že by něco s pravítkem, které odměřuje polohu formy?
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3323
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

18. 5. 2024, 8:30

pokud stroj háže nějakou chybu, tak stiskni na klávesnici tlačítko se symbolem otazníku ...?...
přepne se to přímo tam, kde se chyba nachází.
Nemám manuál k této mašině meli jsme ji v minulém zaměstnání. Mám jen Battenfeldy a Demagy.
Extrem Out by to mohl dohledat bo má Arburgy
Stále ti to píše nesprávná velikost šneku. Pod vstřikovacím válcem u plnící zóny je konektor pro připojení topných těles, čidel a taky je tam propojka, která určuje kódování velikosti šneku. Zkontrolovat kabelaže na tom konektoru, a také jestli není povytažený. Původně je držák konektoru přišroubovaný na spodním krytu vstřikovacího válce a ten kryt tam tuším že nemáš a může to být povytažené.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3323
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

18. 5. 2024, 8:35

Už jsem to dohledal, je to monitorování polohy formy tzn někde je tam konektor a nemá zapojenou zkratovací klemu, aby byla tato funkce vyrušena.
Pokud chcete pracovat bez sledování polohy formy, musíte. použít zkratovací zástrčku S141. Monitorování zdvihu se současnými pohyby (pouze v případě
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3323
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

18. 5. 2024, 8:43

Ten konektor bude na pohyblivé desce a u něj bude napsáno S-141 jsou to takové kulaté konektory.
Zapojení pinů zjistíš po rozebrání a strč tam klemu z kusu drátu elektroinstalačního o průřezu 1,5mm2
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
hans
Příspěvky: 127
Registrován: 29. 10. 2006, 8:54
Bydliště: Jablunkov
Kontaktovat uživatele:

18. 5. 2024, 6:33

Tak konektor jsem sice nenašel, ve stroji byl smotaný jen svazek kablů, který k němu kdysi dávno vedl, takže jsem to propojil podle schémat, které naštěstí mám a už mi to zavírá a otvírá. Díky za radu!
hans
Příspěvky: 127
Registrován: 29. 10. 2006, 8:54
Bydliště: Jablunkov
Kontaktovat uživatele:

18. 5. 2024, 7:22

Ještě se chci zeptat, jak má být namontovaný tento spínač, který mi ve stroji zatím volně visí:
Eaton.jpg
V rozkresu dílů jej nevidím a nikde mi nepasuje, ale ovládá signál S175 - bezpečnostní ventil. Navíc měl ulomenou páčku s kladkou, tu jsem si vyrobil podle cadu na stránkách výrobce (Eaton LS-11S). Ta páčka je na tisícihranu, čili může být v různých polohách, stejně tak se dá pootáčet o 90st. dookola vypínače.
Když chci posouvat formou, musím na spínač kliknout a zase jej nechat vrátit do středové polohy a až potom zavřít kryt. Potom mě to "pustí" k hýbání formou vlevo a vpravo. Co je zvláštní, v tu chvíli prudce naroste odběr elektřiny a zvýší se hluk od pumpy. Vidím to na střídači fotovoltaiky, je to okolo 8kW. Jakmile zmáčknu otevírání nebo zavírání formy nebo jiný pohyb, odběr klesá na asi 2-3 kW, což by asi tak odpovídalo. Čili když lis stojí a je připraven k pohybu, žere jako kráva.
Ten bezpečnostní ventil S175 byl kanibalizovaný do jiného stroje a mě tomu mému dali jiný ventil z lisu Krauss Maffei:
bezp_ventil.jpg
Mám i hydraulické schéma, jen netuším, který z ventilů na schématu to je, abych si ověřil, že mi dali správný typ, na kabelech už označení není :roll:
schema.pdf
(633.92 KiB) Staženo 24 x
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3323
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

19. 5. 2024, 11:39

Dej sem hyd. Schema mozna dali jiny ventil proto cerpadlo rve na konektoru rspektive na kabelu k nemu by melo byt oznaceni napriklad 2y120. Da se dohledag i v elektroschematu to oznaceni. Nicmene vnitrni usporadani lze vycist z hyd. Schematu
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „Vstřikování plastů“