Driver pro servomotor 3f 160V

k
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 8. 2008, 12:00
Bydliště: Kosice SK

2. 2. 2010, 7:13

softDMC je podla mna daleko od interpretacie G-cka... Vyuzitelnost veci zo softDMC pre EMC je dost o nicom .. EMC ma veci ako kynematiku . planovanie atd riesene na podstatne vyssej urovni. Podobne potom nema zmysel aby EMC davalo PID riesit do FPGA .. (pouzivat FPGA na floating point je kus odveci .. a PID je cez floating point riesitelne s minimalnym problemom v kazdom dnesnom CPU).
luigi
Příspěvky: 18
Registrován: 17. 12. 2009, 11:50

28. 4. 2010, 11:02

tak jsem se po delsi dobe vratil k praci na stroji a mimo jine se mi podarilo sehnat menic Teco 7300CV :-) Rad bych si pred nakupem finalniho reseni od Mesa (5i20) nejdriv zaexperimentoval po paralelnim portu. Mam motor s resolverem, na ktery jsem si od analog devices pred casem objednal prevodnik na enkoderovy signal, povedlo se mi ho ozivit. Ted se chystam udelat pokus s emc2, a to tak, ze bych na vstup paralelniho portu privedl signal z resolveru resp. ted uz vlastne enkoderu :-) a na nejake vystupni piny nechal generovat signal step/dir ze ktereho vyrobim +-10V, ktere privedu do menice. Protoze si vzpominam, ze "k" tu psal o takovem reseni - ze funguje - tak prosim o nejake rozumy - na co je dobre si dat pozor, uvitam i nejaky pekny jednoduchy zapojeni toho jednoducheho konvertoru na +-10V (neco co hezky funguje :-) ... procital jsem si dokumentaci k EMC2 a priznam se, ze mi nebylo uplne jasny, jak tam uvnitr vyrobit PID regulator. Mam tu predstavu, ze se mi podari zadat nejakym zpusobem drahu/pocet otacek/uhel a servo se mi do takoveho mista pokusi dojet. S tim, ze otazka presnosti a dynamiky bude o nastavovani U/f na frek. menici a PID regulatoru v EMC2. Nemate nekdo krome vlastni dokumentace EMC2 o problematice uzavrene smycky neco praktickeho k precteni - jak to udelat, jak zacit, priklady Vasich funkcnich konfiguraku EMC2? Vitam vsechny informace o teto problematice.
Jenda9999
Příspěvky: 51
Registrován: 23. 1. 2008, 8:37

4. 5. 2010, 8:57

pro luigi. Chtel jsem se zeptat, jestli jste ustoupil od vlastni stavby AC servomenice.Ja jsem to pred casem zkousel.Mel jsem postavenou funkcni vykonovou cast pro napeti meziobvodu 400V a kompletni procesorove rizeni.Dostal jsem se k tomu, ze se me motor tocil zvolenymi otackami na patricnou stranu.Fungovaly me PID regulatory proudu. Pouzival jsem DSP od Analog Devices na 400Mhz.Tak nastesti proces. vykon stacil.Nasledne jsem narazil na vnorene PID cykly, proud-otacky-poloha.A potom mi celkem dosel dech.Pokud by se chtel nekdo pridat....
k
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 8. 2008, 12:00
Bydliště: Kosice SK

5. 5. 2010, 7:41

Luigi:

negenerujte step/dir .. dir sice pouzijete pre teco pre zmenu smeru ale STEP je nanic . PID generuje priamo infomaciu o rychlosti serva, tuto vyvediete na parport v podobe PWM signalu . ten po filtracii dolnou priepustou spravi 0-5V .. Nastavte si v menici registre tak, aby 5V zodpovedalo maximalnej frekvencii vhodnej pre vas motor.


TECO7300 je vektorovy menic .. ziadne laborovanie U/f .. proste dajte menicu vektorovy rezim a zapnite autokalibraciu .. (samozrejme najprv nastavte menicu zakladne parametre motora).


V EMC sa PID regulator nevyraba one je sucastou HAL .. odporucam len precitat kompletnu dokumentaciu HAL EMC-cka. Nejaky konfigurak vam bez dokumentacie stejne nepomoze .. proste to treba nastudovat .. ostatne prikaldy konfigurakov mate priamo v distribucii EMC .. je tam adresar s konfigmi .. vratane PID, hladajte "etch-servo" akurat si musite uvedomit, ze to v konfigu generovane PWM je pouzivane v tomto pripade priamo na drivovanie bridge DC serva .. u vas to bude drivovat menic. (pozrite aj http://emergent.unpythonic.net/projects/01142347802, toto viac naznacuje ako sa da spravit maximalne jednoduchy servodriver s EMC a DC motorom). Pokial porozumiete ako sa s EMC drivuje mostik DC serva . AC servo s menicom uz pojde spravit tiez.
luigi
Příspěvky: 18
Registrován: 17. 12. 2009, 11:50

19. 6. 2010, 6:45

pro Jenda9999: vzdal jsem to, myslim, ze bych to z casovych duvodu nikdy nedodelal. Rozhodl jsem se jit cestou frekvencniho menice, ktery budu ridit pomoci EMC.
luigi
Příspěvky: 18
Registrován: 17. 12. 2009, 11:50

19. 6. 2010, 6:52

pro k: ano, vim ze PID je komponenta, tu dokumentaci jsem cetl. Jen jsem si zatim nedokazal udelat poradek v tom, co z tech veci, ktere EMC umoznuje je pro me nejvhodnejsi. Defacto hledam zpusob, ktery mi vyplivne PWM definujici pouze rychlost. Samozrejme tu dokumentaci ctu po kouskach stale.
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“