pozastaveni platnosti uctu

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2007, 2:23

dnes jsem pozastavil platnost nekterych uctu
konkretne u tech uzivatelu kteri vice jak pul roku nebyli aktivni

stalo se tak proto abych si udelal lepsi prehled o aktivite uzivatelu

pro zajimavost

pocet registrovanych clenu: 871
z toho aktivnich: 342
neaktivnich dele jak pul roku: 529

v pripade ze se tito uzivatel neozvou do urcite doby budou jejich ucty vymazany aby se vycistila databaze uzivatelu a usnadnila sprava uctu
v skoro 900 uctech se opravdu spatne hleda nejaka duse se zapomenutym heslem nedejboze uzivatelskym jmenem
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 830
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2007, 7:03

Tak se napíchni přímo do databáze (třeba prostřednictvím Open Office) - a máš to jako na dlani. (těch 900 záznamů je sranda - to přelítneš na jeden pohled.)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2007, 9:01

vsak jsem to updatoval primo v konzoli sql
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
p.mus
Příspěvky: 170
Registrován: 15. 1. 2007, 6:54
Bydliště: vysočina

29. 11. 2007, 5:27

No nevim já bych to hodil zpět 900 zas není tak moc,ale pořádně to namíchne když tě někdo snaže.
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 830
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

29. 11. 2007, 9:25

no - striktně vzato - neaktivní uživatelé databázi nijak nezatěžují - samotná tabulka má při této velikosti koelm 0,5MB. Jediné, co by se pro zpřehlednění dalo udělat je vyházet spamové registrace (poznáš je podle pole user_timezone - hodnota 12, nebo něco podobného, nebo podle user_lang - english, nebo podle mailu, či odkazu na www - ten vede na různé pochybné stránky + to, že tito useři nemají žádné příspěvky - pole user_posts)

Daleko podstatnější je pro tebe velikost vyhledávacích tabulek - ty zabárají zhruba polovinu objemu databáze, a když je v nich bordel, tak chod fóra dost zpomalují. No a dále se můžou vyskytovat v tabulkách s příspěvky různé nekonzistence (neexistující uživatel, příspěvek, ......) což to opět databázi zpomalí a dělá problémy na fóru (např při neexistenci jednoho příspěvku se ti nezobrazí celý thread, ačkoliv v databázi je)

Na to vše je velmi dobrá DB Maintenance, pomocí které provedeš údržbu databáze, a máš klid. (je to mod, pokud to budeš ctít nahodit, instalace je velmi jednoduchá a můžu ti poskytnout i češtinu)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2007, 8:52

ja jsem spis chtel vyhodit mrtve duse a to jak spamery tak lidi co sem zabloudili ale nehodlaji se vracet
z tech co jsem vyselektoval byla podstatna cast uctu neaktivovanych takze asi nikdo neprijde s tim ze by mu nesel ucet
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“