Vlastni driver

Jenda9999
Příspěvky: 51
Registrován: 23. 1. 2008, 8:37

7. 5. 2010, 9:11

Mozna by jsi se divil.Vyr naklady na stroj jsou asi 10K.Ze ho nemci prodavaji po svete za 200k. je vec jina.
goody
Příspěvky: 71
Registrován: 3. 12. 2009, 2:08
Kontaktovat uživatele:

7. 5. 2010, 9:24

Jenda9999 píše:Mozna by jsi se divil.Vyr naklady na stroj jsou asi 10K.Ze ho nemci prodavaji po svete za 200k. je vec jina.
O praci nemeckych Ing. mam sve mineni. Uz mi tu neco proslo rukami a nechci byt sprosty. Uz jste nekdy videl regulaci podtlaku motorem z vysavace, ktery ovlada MCU tak, ze pres dve relatka ovlada klasicky triakovy regulator s potenciometrem pres motorek? Ja ne. Az ted. Prace nemeckych odborniku, ktera me dostala do kolen.

Cena pristroje 18000Eur.

Jinak uz me vola zena do postele, tak reakce zitra ;:)
Jenda9999
Příspěvky: 51
Registrován: 23. 1. 2008, 8:37

7. 5. 2010, 9:26

Asi tak. Ja stroj vyrobim dostanu za nej 50k. Prodam dal, Ti ho prodaji nemcum za 100k a Nemci dal za 200k po svete.
pavolmakys
Příspěvky: 6
Registrován: 10. 11. 2010, 3:04

10. 11. 2010, 3:50

Zdravim, mozno to zle chapem ale rad by som, keby ste mi vysvetlili jednu vec.
Postavili sme si zariadenie s dvomi linernymi motormi, co je samozrejeme cenovo niekde inde, ale o to teraz nejde. Tieto motory su riadene v polohovej slucke, kde spatna informacia je merana pomocou optickych snimacov s rozlisitelnostou 50 nm. Poloha je odcitavane zo snimacov pomocou casovacov, takze samotne jadro sa o to nestara, iba si s urcitou frekveciou tuto hodnotu precita. Nechapem preto, ako suviis vykon jadra procesorta s tym ci stihas merat impulzy alebo nie. Ak sa aj vyvola nejake prerusenie, tak schopnost nadalej citat tymto nie je ohrozena. To je jedna vec. Druah vec ktory by nemam eporiesenu je, ako prevziat polohu danej osi povedzme zo softu MACH3. Krok a smer , nieje dobra cesta, pretoze neudava absolutnu polohu, iba prirastky co nie je moc vhodne ak tam uz je servo, ktore je riadene na absolutnu polohu. Neviete ako to maju vyriesene drivery pre serva ktore veida komunikovat s MAch3?
Zaujimave je to riesenie osvecovania tych DPS lucom, o tom by som mozno rad vedel viac. to by bolo mozno skvele vyuzitie toho naseho presneho stroja.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 11. 2010, 4:09

mach 3 az na vyjimky ridi vse krok/smer tedy prirustkove
paklize je treba system na takovouhle fajnovou aplikaci pouzij EMC nebo neco profi co dokaze komunikovat na vyssi urovni
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
pavolmakys
Příspěvky: 6
Registrován: 10. 11. 2010, 3:04

10. 11. 2010, 4:28

Zdravim,
skusim vyjadrit svoj nazor na vec ktora je uvedena nizsie.
To ze ma PWM male rozlisenie, nebude hrat az taku podtstanu rolu ze by Vam motor kmital okolo ziadanej polohy. Neviem o aky motor ide, ale ak to mate synchronak, ktory musi bezat vo vektorovom riadeni, tak to ze budete mat male rozlisenie PWM Vam sposobi dve veci. Za prve nedokaze dat polohu napatoveho vektora presen tam kde chcete, co bude mat za nasledok iba to ze uhol medzi poliami nebude presne 90 stupnov, ale bude povedzme 89.8, co vsak sposobi nepatrne zmensenie moemntu stroja ako keby to bolo 90 stupov. Za druhe, nedate amlitudu napatia taku ako chcete, co sposobi, ze regulovany prud moze byt zvlneny, ale to zalezi od mnoho parametrov, hlavne elektrickej casovej konstanty motora. Ak by aj doslo k zvlneniu prudu, a tym ku zvlneniu momentu (ktory mimochodom je zvlneny kvoli inym veciam, napr. cogging torque), to este neznamena ze poloha bude kmitat, pretoze to zavisi od mechanickej konstanty stroja + mechanicke tlmenie (sposobene povedzme trenim, opat trochu zlozita zalezitost na vysvetlenie v kratkosti). Netrdim ze by ku kmitaniu nemohlo dosjt, ale bue to na 99% sposobeny inymi faktormi ako malym rozlisenim PWM.

O presnosti PID regulatoru nemam ted jeste uplne jasno.Mam na stole 3f-linear.A zkousim delat k nemu AC servomenic.Poly jsou od sebe 24 mm.Takze pri 8-bitove PWM bude neustale cestovat tam a sem kolem spravne polohy.Linearni vedeni je pak za chvilku na nekterych mistech do sberu.Kdezto pri takove 14 bitove PWM si dovedu predstavit ze se nastavi proudy tak, ze se ani nehne.[/quote]
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“