když není očko 24*1,5

Odpovědět
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

23. 6. 2011, 10:26

Mohl jsem to udělat jenom jednoduchým nožem na závity,ale pak jsem si vzpoměl že mam nože do závitovací hlavičky 10*1,5.A tak jsem udělal držák s vyfrézovaným lůžkem.
Přílohy
P1010908.JPG
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

23. 6. 2011, 10:33

Je to broušené ve vodorovné rovině šikmo,takže záčátek nože je pod osou konec nože je na ose.Postupně odebírájí materiál všechny zuby
Přílohy
P1010910.JPG
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3611
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

24. 6. 2011, 6:48

Jan Danda píše:Je to broušené ve vodorovné rovině šikmo,takže záčátek nože je pod osou konec nože je na ose.Postupně odebírájí materiál všechny zuby
Ano ano, dokonce na ty závitové čelisti je speciální přípravek na broušení(na každou velikost zvlášť), kde se brousí zároveň všechny 4 kusy :D , dokud jsem ho neměl doma tak jsem nevěřil, že je to tak složitý :wink:
Jinak tyto násobné nože se dělaly i jako kotoučové, zvlášť broušené na levé a zvlášť na pravé průběžné závity(vlevo je nůž broušený na pravý a vpravo na levý závit, sedlo je vždycky proti tlaku), ty kotoučové mají taky sklon závitu a u whitwotrta musí být aspoň dva zuby aby se ten vrch závitu zaoblil :wink: , jinak mě není mě jasné, jakto, že máš tak malej výběh :wink:
levý a pravý kotoučový nůž.JPG
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

24. 6. 2011, 8:09

když si ten závit zvětšíš tak je vidět že ten konec už nemá plný profil závitu.. proto nemá takový výběh
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Zbýňa
Příspěvky: 1930
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

24. 6. 2011, 8:14

tumlik píše:
Jan Danda píše:Je to broušené ve vodorovné rovině šikmo,takže záčátek nože je pod osou konec nože je na ose.Postupně odebírájí materiál všechny zuby
Ano ano, dokonce na ty závitové čelisti je speciální přípravek na broušení(na každou velikost zvlášť), kde se brousí zároveň všechny 4 kusy :D , dokud jsem ho neměl doma tak jsem nevěřil, že je to tak složitý :wink:
Jinak tyto násobné nože se dělaly i jako kotoučové, zvlášť broušené na levé a zvlášť na pravé průběžné závity(vlevo je nůž broušený na pravý a vpravo na levý závit, sedlo je vždycky proti tlaku), ty kotoučové mají taky sklon závitu a u whitwotrta musí být aspoň dva zuby aby se ten vrch závitu zaoblil :wink: , jinak mě není mě jasné, jakto, že máš tak malej výběh :wink:
levý a pravý kotoučový nůž.JPG
Protože to podle umístění nože na fotce řezal ze zadní strany opačným směrem otáčení.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3611
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

24. 6. 2011, 1:34

Zbýňa píše: Protože to podle umístění nože na fotce řezal ze zadní strany opačným směrem otáčení.
Blbost :D akorát otočil nožovku aby to mohl vyfotit :wink: , řezal to normálně zepředu jde vidět doraz a vřeteník s nortonkou a asi to udělal jak píše RaS :D . Že je to tak Jendo?
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

24. 6. 2011, 6:35

Nožovka je otočená pro focení. :D .Je to jak píše Ras.Jde to zašroubovat až ke konci,ale posledních 5mm ztuha. :) Jsou to ustavovací šrouby k nivelizaci mého budoucího stroje .
Zbýňa
Příspěvky: 1930
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

27. 6. 2011, 5:57

tumlik píše:
Zbýňa píše: Protože to podle umístění nože na fotce řezal ze zadní strany opačným směrem otáčení.
Blbost :D akorát otočil nožovku aby to mohl vyfotit :wink: , řezal to normálně zepředu jde vidět doraz a vřeteník s nortonkou a asi to udělal jak píše RaS :D . Že je to tak Jendo?
Pravda, pravda, už je mi to jasný, nedostal by se k univerzále.
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

27. 6. 2011, 7:43

Výběh na na vyjetí nože jsem původně dělal pro obyčejý nůž,pak mě to napadlo s tím nožíkem do závit.hlavičky. A když šel závit zašroubovat až nakonec, tak jsem to neřešil.Je výhoda ,že závit šel udělat na čtyři řezy.
Odpovědět

Zpět na „pro soustruh“