Škrábance v hlazence

Technologicke postupy a měřidla v dílně
Odpovědět
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

7. 10. 2011, 7:17

josef mnka píše:soustružení je zatím bez problému, zato se ale vyskytl jiný problém, se kterým si nevím rady. nevíte prosímvás někdo, jak sundat čtyřčelisťové sklíčidlo z příruby? chtěl jsem si vytočit tu podložku, jenomže se mi do 80tky sklíčidla nevejde, tak jsem vzal 100 mm a zjistil jsem, že strašně hází. normálně jsem povolil tři šrouby vzadu na přírubě a zkusil sklepat kladívkem přes dřevěný špalík a proměřit hodinkama, ale nepomohlo to, sklíčidlo se ani nepohlo, začínám mít obavy, že je to svařené tzv. zastudena a nebo přirezlé. zkusil jsem prostříkat WD 40tkou a bez výsledku, nezná na to někdo nějakej fígl? předem díky
Taky jsem na svém takovém podobném číňanovi včera chtěl sundat původní univerzálku z příruby, abych jí uvnitř vyčistil, a nešlo to. Byla s přírubou slisovaná ( ta moje příruba má přesah), takže stahovák - kotouč tl. asi 12mm průměr 125mm jako univerzálka, do něj vyvrtal otvory podle příruby ( Ø 10 na kružnici 74mm), do univerzálky zašroubovat tři šrouby se šestihrannou hlavou (délka 35mm bylo akorát), sešroubovat přes otvory kotouč s přírubou a pak klíčem postupně po kousíčkách univerzálku šrouby od příruby odtlačil
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“