Enroute

CAD software, shareware, freeware
Odpovědět
Falcon
Příspěvky: 1
Registrován: 1. 9. 2009, 4:41

1. 9. 2009, 4:50

Zdravím, minulý týden nám do firmy přišla mašinka Multicam 3000 ( http://hawe.cz/mc_cnc3000.php ). Budu na ní dělat a firma co jí dodává nám k tomu dodala software EnRoute. Chtěl jsem se zeptat, jestli s nim má někdo zkušenosti, popřípadě by poradil nějaký lepší program.
tomkl
Příspěvky: 115
Registrován: 20. 6. 2008, 10:45

2. 9. 2009, 6:13

Z me vlasni skusenosti vim ze pro tyto obrabeci stroje byvaji vybaveny kvalitnim SW mnel jsem tu moznost delat na stroji od firmy SCM jakejsi ital nebo co to bylo :-D a program kterej byl soucasti byl 100x lepsi jak fanuc 21i
maxo73
Příspěvky: 40
Registrován: 10. 7. 2007, 8:13
Bydliště: Zilina

2. 9. 2009, 9:21

Tiez mame vo firme Multicam 3000 a Enroute /mame iba 2d verziu/. Pracujem na nom asi 2 roky a myslim si ze Enroute je slusny program.
Bavil
Příspěvky: 3
Registrován: 22. 1. 2010, 5:07

4. 2. 2010, 5:29

Zdravim, chtel jsem se zeptat jestli stale delate v enroutu? Diky Jarda
gloom
Příspěvky: 14
Registrován: 5. 10. 2010, 5:20

7. 4. 2011, 7:14

Dnes jsme byli na předváděčce frézy multicam 3000 a softu enroute, který by měla nahradit Gerber Sabre 408 s programem Artpath, na kterém pracuji nyní. Jakožto vyučený elektronik jsem jen koukal, jak 6ka fréza jednobřitá dokáže rychlostí 100mm/s ofrézovat 20mm plexi na jednu šponu. Já se s tím piplám na 4 špony rychlostí 30mm za s a povrch stojí ještě za houby. Asi bych si měl o obrábění něco přečíst, pač normálně bych řekl, že při této rychlosti mi fréza ihned ustřelí. :-) No sorry za OT, ale jsem plný dojmů, hledám teď nějakou literaturu o frézování a něco o enroute.
Chorodontochor
Příspěvky: 1
Registrován: 12. 4. 2011, 12:33

12. 4. 2011, 12:54

Zdravím všechny....nevím co na to ostatní ale já pracuju na Multicamu 3000 a s programem EnRoute už šestým rokem a myslím si že frézování 20mm plexi na jeden průjezd je sice možný ale taky dost nebezpečný. Je jasný že ta mašina to dokáže vyfrézovat a je jasný, že na předváděčce musí mašinu ukázat v co nejlepším světle ale já osobně bych to moc nedoporučoval. Jaká firma ti tu předváděčku dělala? Jestli se můžu zeptat?? Díky
gloom
Příspěvky: 14
Registrován: 5. 10. 2010, 5:20

1. 9. 2011, 9:16

Byla to firma HaWe z Olomouce a i nám dodala multicam 3000. Máme ji v provozu cca týden a zatím jsme z ní nešťastní. :-D Byli jsme vše zvyklí upínat upínkama přímo ke stolu a nyní to lze jen pomocí "vakuového" systému, který nám na stole materiál moc nedrží. Třeba POM neudrží vůbec, frézovali jsme korian, který nám frézky při frézování zvedali ze stolu a tak dále. Je to možná jen tím, že s tím zatím nemáme žádné zkušenosti, ale je to peklo. :-)
stinky
Příspěvky: 6
Registrován: 22. 9. 2011, 7:44

22. 9. 2011, 10:34

zdravim diskutery :D tak jsem se necim i docela pokochal,nyni odpovedi na nektere "dotazy". 20 plexi lze samozrejme bez problemu na jeden prujezd,s dostatecne tuhym nastrojem lze ostatne skoro vse, ale jak psal kolega nize,je to spise jen o ukazce,realna produkce ma vetsinou jine pozadavky na vyrobek.
Upinani vakuem je super, nicmene,pokud vam nevyhovuje,lze si tam dodatecne pidat i mech. upinani,pokud je clovek sikovny,lze vse. Mam i nejake fotky,budete-li chtit,muzu to nekam hodit a sem dam link. EnRoute je ve sve podstate silny nastroj co se tyce frezovani,horsi to je jiz s grafickou casti,ale za danou cenu je dobrej. Alphacam , solid apod jsou samozrejme jinde,ale to take jejich cena,takze je otazka co vlastne za sve penize pozadujete a kolik jich chcete utratit. Vyborny je treba Rhinocam, super tvorba plne v 3D, visuall mill je taky vyborny. Jinak,pokud mate treba flexi,ci jiny pod. software,i ten umozni vystup na frezovani,ale primarne to neni software na obrabeni,takze filozofie je jinde. Anebo takovy artcam apod. s prominutim hracky,ktere taktez udelaji cnc soubor,ale co jsem videl,prace s nimi je tak na kabel a strom :lol:
Druss81
Příspěvky: 1
Registrován: 14. 12. 2011, 5:58

14. 12. 2011, 6:02

Zdravím

Tak mi máme tiež vo firme Multicam 3000, dostal som k nemu Alphacam, vynikajúce. Vákuum je ako vravíte naprd, technické oddelenie chystá nejaký prípravok, ale čo to bude zač, uvidíme. Vačšinou frézujem plast, opál. plexi a pod, hliník... A s tým vákuom sú iba problémy, nieje to bohviečo.

Ak môžem požiadať o tie obrázky tých upiniek, bol by som vďačný.
Odpovědět

Zpět na „CAD“