Prodrátování podporované jak v MACH3 tak v LinuxCNC

Odpovědět
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

12. 4. 2012, 1:40

Ahoj,

stavím první (hobby) CNC, tři osy, step-dir řízení (+on/off vřetena), limitní switche a emergency stop tlačítko, řídit to chci PC-čkem přes LPT port (čili u hobbystů asi klasika nejklasikovatější). Do teď jsem si hrál pouze s demem MACH3, včera jsem nainstaloval vedle XP i aktuální distribuci Ubuntu s LinuxCNC (dříve EMC2), rád bych, aby moje mašinka byla ovladatelná obojím. Je něco, na co bych si měl dát při prodrátování elektroniky s počítačem pozor, abych si nezazdil tuto možnost?

Plánoval jsem piny 2-4 na stepy, 6-8 na dir, 16 na on/off vřetena, 10-12 na limity jednotlivých os, 15 na E-stop (vše pull-up odpor + rozpínací kontakty k zemi, dosažený limit či zamáčknutý E-stop bude tedy na vstup dávat TTL jedničku).

Nakoukl jsem do manuálu k LinuxCNC, ale chtělo by to hlubší studium, než bych si uměl sám zodpovědně odpovědět.

Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6947
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

12. 4. 2012, 3:06

více méně je to v této základní konfiguraci téměř jedno , v machu už asi víš jaké ti to nabízí vstupy a jaké výstupy , to samé ti nabídne emc , spust si EMC stepconf , kde vybereš jakou konfiguraci , což je vlastně výběr kolik os chceš řídit a v dalším kroku ti to nabídne konfiguraci pinů , u každého pinu si rozbalíš nabídku a hned vidíš co si k němu můžeš přiřadit , více méně je to jedno jen musíš myslet na to že některé piny jsou vstupy a další výstupy jinak je to naprosto volitelné , a další věc v emc je to že když tomu trošku porozumíš tak nejsi ničim vázán , a v halu si můžeš nastavit úlně vše na co pomyslíš
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

12. 4. 2012, 3:10

Super, díky moc! T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“