Obsazujeme volné pozice:obsluha a programátor CNC Fréza BRNO

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

20. 8. 2015, 8:42

azamo píše:No nevím ,ale mě 18000 tisíc čistého jako zaměstnanec nepřijde zase tak málo .
Nejsem teda z oboru ,mám autoservis.
Neznám teda žádného automechanika který by měl víc .
A dneska opravy aut taky není žádná sranda .
pracuji, po-pa, 6:00-14:30, tocim klasika klickama, kusovka za 23k cista a to jsem mival i vic, ale chodil jsem i v sobotu a odpoledni, nyni to mam do prace 3km, tak mi to staci, 18k to je urazka remesla
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

20. 8. 2015, 9:26

18k to je urazka remesla
To máš pravdu, to platí Amazon lidem, co neumí číst ani psát a ještě je vozí zadarmo do práce a z5. :)
[URL=https://matchnow.life]Super casual Dating[/URL]
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 8. 2015, 5:30

:-)
11885234_1193196127372696_7944819313420743503_n.jpg
a ted vazne:

myslim ze staci managerum nahlednout do nedavne minulosti firmy aby se dalo zjistit ze za mlo penez malo muziky
tj. ze clovek ktery vezme praci za 100,-/h nadela v dusledku vic skody nez profik ktery si rekne 300,-

je to k zamysleni jestli se vyplati zmetkar za malo a pokazena povest nebo profik a chvala profesionality mezi zakazniky
fe finale to nakladove vyjde +- stejne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
somi-cnc
Příspěvky: 7
Registrován: 18. 8. 2015, 10:01

21. 8. 2015, 8:53

Bohužel si z toho každý veme co chce a na to reaguje..debata je pak trošku mimo mísu...

100 kč/hod nabízíme učňovi s výučním listem, budu rád, když bude vědět jakou díru má udělat na závit.
Když dám chlapovi 30 tis, tak mě stojí téměř 50 tisíc, ale dovolenou a prac. neschopnost mu stejně zaplatíme.
Je to špatně postavené, minimální podpora zaměstnanosti ze strany státu.
Když chlapovi dám navíc 5 tis, dostane sotva 3tis čistého.
Radši mu dám peníze bokem a veme to domů všechno...

Kdyby od začátku 90.tých let nezačli všichni hojně studovat vysoké školy, ale věnovali by se řemeslu, dnes by tu inzerát na práci určitě nebyl.
Máme v republice samé těžko zaměstnavatelné vysokoškoláky a často se stává, že obraběč kovů si vydělá víc, než kdejaký VŠ vzdělaný člověk.

Je to prostě střet stran,,, zaměstnavatel x zaměstnanec... na toto by se tu dali napsat ódy a nikdy se nedobereme jasného závěru..
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4925
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

21. 8. 2015, 9:36

Firmy ktere lidem obecne nechteji platit maji vzdy stejny argument: "když dám chlapovi 30 tis, tak mě stojí téměř 50 tisíc atd.atd." neni to treba stale omilat, vime to vsichni. Tento argument mozna funguje u firem zamestnavajici stovky a tisice lidi. Kdo lidem opravdu penize davat chce, cestu si najit umi, vime to vsichni. Nepohybuju se ve strojirenstvi, ale stavebnictvi a podobny problem neresim. Lide se obcas sami hlasi, ze pro nas chteji pracovat, protoze spokojeni zamestnaci se radi pochlubi, ze si vydelaji pekne penize.
Dej vysoskolakovi strojniho oboru na Svarce 30-35 tis. jako si vydela pracovity delnik ve stavebnictvi a budes mit pred kancelari frontu. Nebo si vezmi monterky a u toho stroje si to 18 mesicne vyzkousej.
Kdyz obcas prudim lidi, ze berou moc penez maji logickou a desivou odpoved: Tak si to pojdte delat sam ...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

21. 8. 2015, 3:24

elbarto píše:Kdyz obcas prudim lidi, ze berou moc penez maji logickou a desivou odpoved: Tak si to pojdte delat sam ...
Na to je stejně logická a děsivá odpověď: Nepůjdu, ale seženu si někoho, kdo to dělat půjde.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

21. 8. 2015, 7:06

Jo jo, a pak ten novej dostane větší nástupní plat, než měl ověřenej zkušenej chlap, co pro tu firmu dělá třeba dvacet let.
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

21. 8. 2015, 8:02

Teda, kdyby naši zaměstnanci v naší firmě s cca 500ti zaměstnanci(poradoxně jsme nezávislým externím auditem vyhodnoceni jako nejlepší firma s platovými podmínkami-hodnoceno bylo 50tis. firem :D )slyšeli, jaké nástupní podmínky existují, tak si blahem cvrnknou. U nás je nástupní plat na hranici min. mzdy a ženy , muži si po cca 5ti letech praxe vydělávají mezi 60-80kč hrubého na hodinu-finanční bebefity žádné, pouze pokud celý rok nemarodí . A věřte mi, že z některých výrobků by se vám hlava zatočila, jak jsou výrobně složité a nechápali by jste , že to vůbec nikdo je schopen vyrobit.
P.S. záměrně neuvádím název naší společnosti a ani ji nechci nějak hanit, protože nebýt jí, tak procento nezaměstnaných v našem městě a okolí, by určo rapidně stouplo.
Engineer
Příspěvky: 2358
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

21. 8. 2015, 10:22

markus píše:Teda, kdyby naši zaměstnanci v naší firmě s cca 500ti zaměstnanci(poradoxně jsme nezávislým externím auditem vyhodnoceni jako nejlepší firma s platovými podmínkami-hodnoceno bylo 50tis. firem :D )slyšeli, jaké nástupní podmínky existují, tak si blahem cvrnknou. U nás je nástupní plat na hranici min. mzdy a ženy , muži si po cca 5ti letech praxe vydělávají mezi 60-80kč hrubého na hodinu-finanční bebefity žádné, pouze pokud celý rok nemarodí . A věřte mi, že z některých výrobků by se vám hlava zatočila, jak jsou výrobně složité a nechápali by jste , že to vůbec nikdo je schopen vyrobit.
P.S. záměrně neuvádím název naší společnosti a ani ji nechci nějak hanit, protože nebýt jí, tak procento nezaměstnaných v našem městě a okolí, by určo rapidně stouplo.
Je to jednoduché ... dokud za takový zoufalý peníze jou lidi ochotní dělat, tak to takhle bude fungovat. Že by výroba sešívaček, sponkovaček, rohoží a jiných podobných produktů prodávaných pod značkou made in Germany, nebo snad skvělá nadnárodní kabelárna poblíž Frýdlantu, či výroba linek na minerální vatu? :wink:
Ale jinak máš pravdu v našem pohraničí je to poněkud horší se zaměstnaností, nicméně do Liberce se dojet dá a tam je to už kapku jiná kapitola ....
echt
Příspěvky: 751
Registrován: 21. 5. 2013, 8:58
Bydliště: vysočina

21. 8. 2015, 11:07

to markus ... tak to se teda máte čim chlubit, takhle parazitovat na lidech :arrow: :arrow: :arrow:
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

22. 8. 2015, 7:38

Jenom doplním, že já patřím mezi ty obyčejné zaměstnance- nejsem zaměstnavatel :lol: .
Uživatelský avatar
azamo
Příspěvky: 604
Registrován: 11. 4. 2014, 7:43
Bydliště: Zlín

22. 8. 2015, 7:46

Bavil jsem se s kamarádem a jeho otec dělal soustružníka v podstatě celý život . Před dvěma lety šel do důchodu .
Těsně před odchodem bral 13 tis. čistého . Tak proto se mi těch 18 nezdá zase tak málo .
Pokud někdo máte 25 a víc tak si toho važte . :wink:
Blein
Příspěvky: 67
Registrován: 14. 10. 2014, 11:15
Bydliště: JMK okres Blansko

22. 8. 2015, 8:58

Strojařů ubývá a každej se cítí, že by měl mít snad 200Kč/hod min.

Dnešní školy: Ekonomika, ekonomika a ekonomika, všichni počítají, všichni jsou manažeři, učiliště a vyučení po 90 letech začla upadat a strojařů začíná chybět. Dobrých obraběčů je málo a každej si myslí, že je nejlepší protoče stočil průměr ze 32mm na 30,005. Jinak se mnou ve fabrice je frézař 20 500 hrubého, soustružník něco přes 19 tis hr. a brušič na plocho a kulato má 18tis hrubého :D je to člověk před důchodem se spousty zkušeností a na bruskách dělá celý život. Ještě si pořád někdo z mladých soplů myslí, že má málo a že umí vše?

Neříkám, tahle práce má být zaplacena, můj názor je, že pokud se tvoří na obráběcích strojích, je to na rozdíl od zametání či amazoňáka výroba "umění, nemám rád, když někdo srovnává peníze se sousedním státem. Zametač v Německu má 150 na hodinu a já dělám henten onén a mám 149. Ať se naučí jazyk a táhne do prdele, neboť mumlat umí každej. Denně to poslouchám od zaměstnanců a jsou to převážně ti kteří nefakaj a nejraději by řídili firmu.

Jinak se zmíním ještě že u nás dělají lakýrníci za 10 klacků a nikdy jsem je neslyšel ani pípnout o penězích a kdo z Vás obraběčů, který si cení své práce na 250/hod umí vzít do ruky pistolu a nalakovat různý patvar se stejnou strukturou, tloušťkou a bez potečené barvy. Možná tak po roce a to se Vám ještě bude třepat ruka.
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

22. 8. 2015, 10:01

Blein píše:Strojařů ubývá a každej se cítí, že by měl mít snad 200Kč/hod min.

Dnešní školy: Ekonomika, ekonomika a ekonomika, všichni počítají, všichni jsou manažeři, učiliště a vyučení po 90 letech začla upadat a strojařů začíná chybět. Dobrých obraběčů je málo a každej si myslí, že je nejlepší protoče stočil průměr ze 32mm na 30,005. Jinak se mnou ve fabrice je frézař 20 500 hrubého, soustružník něco přes 19 tis hr. a brušič na plocho a kulato má 18tis hrubého :D je to člověk před důchodem se spousty zkušeností a na bruskách dělá celý život. Ještě si pořád někdo z mladých soplů myslí, že má málo a že umí vše?

Neříkám, tahle práce má být zaplacena, můj názor je, že pokud se tvoří na obráběcích strojích, je to na rozdíl od zametání či amazoňáka výroba "umění, nemám rád, když někdo srovnává peníze se sousedním státem. Zametač v Německu má 150 na hodinu a já dělám henten onén a mám 149. Ať se naučí jazyk a táhne do prdele, neboť mumlat umí každej. Denně to poslouchám od zaměstnanců a jsou to převážně ti kteří nefakaj a nejraději by řídili firmu.

Jinak se zmíním ještě že u nás dělají lakýrníci za 10 klacků a nikdy jsem je neslyšel ani pípnout o penězích a kdo z Vás obraběčů, který si cení své práce na 250/hod umí vzít do ruky pistolu a nalakovat různý patvar se stejnou strukturou, tloušťkou a bez potečené barvy. Možná tak po roce a to se Vám ještě bude třepat ruka.
Zkus uživit za 10 tisíc dvě děti a ženskou na mateřský. Nezbyde ti ani na konopnej provaz. :D
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 8. 2015, 7:42

no ono kdyz je na 5 delnasu taky 5 manazerskejch ktery tech svejch 50+ dostavaj (+24 odstupnejch platu)
tak holt ty delnasove musej makat za 100,- jinak by to neslo utahnout
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Prace“