SKEINFORGE POZNATKY

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
drk222
Příspěvky: 389
Registrován: 15. 3. 2011, 11:02
Bydliště: Brno

18. 9. 2012, 9:01

Evidentně ten za těch pár verzí program změnili no :0)
fugazza
Příspěvky: 6
Registrován: 3. 6. 2012, 4:40

22. 10. 2012, 8:29

Tak moje poznatky se Skeinforge jsou asi následující:
  • Úplně základní nastavení je navzájem závislá trojice "Travel Feed Rate" (Speed), "Flow Rate" (Speed) a "Width over Height" (Craft). Rychlost, při který stíhám celkem dobře vytlačovat je TFR = 30. Pak jsem se dopracoval k FR = 25. Potom vychází WoH= 2,0 až 2,2. Pěkně to jde změřit, když si vytisknete nevyplněnou kostku, kde je stěna z jedinýho hada. Když je FR=30, tedy stejná hodnota jako TFR, což se doporučuje v manuálu, tak pak vychází moc vysoký WoH (i 3,0 a víc). Při nižších rychlostech vytlačování pak materiál chybí. Takže si, packo, myslím, že máš malou FR a v návaznosti na to i špatně WoH, proto ty mezírky.
  • Dimension -> Filament Packing Density - tahle hodnota taky promlouvá do toho, jak rychle je přisouvaný drát. Když jsem si ji změřil (zadám posun 100mm, měřím, kolik drátu doopravdy zajede nebo vyjede), tak mi vycházejí diametrálně rozdílné hodnoty proti návodům. Stejně jako návody jsem kalibroval na PLA (100mm zadáno => 100mm vysunuto), ale zatímco v takovém případě by mělo vycházet pro ABS 0,85 tak já mám 1,02 až 1,04.
  • Dimension -> Retraction distance - Strašně dlouho jsem dumal, proč mi mezi dvěma vlákny nereverzuje/nenasává extruder, než jsem přišel na to, že je třeba zadat nějakou hodnotu větší než výchozí 0 (používám 2mm)
Jo a nevíte, proč Skeinforge nepřidává do G-kódu instrukce týkající se teploty? Já to obcházím tak, že mám zapnutý Alteration a v něm ručně přidané řádky s kódy M104 a M109. Ale stejně by mě zajímalo, co dělám špatně.
Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“