Pěkná CNC frézka

AcemanLB
Příspěvky: 564
Registrován: 11. 11. 2008, 8:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

13. 11. 2013, 11:39

Samozřejmě že ne vždy když někam volám, tak volám vhod. A vyptávat se při prvním hovoru na technické detaily je taky kravina, o tom jsem nic nepsal. Já mluvím o tom, že si raději než někam pošlu tunu technické dokumentace raději zavolám jestli se tím vůbec budou zabývat než abych potom čekal na odpověď která nikdy nepřijde a pak si na ty "špatné firmy" stěžoval. Ne každý umí vše a ne každý má na všechno čas. Já se snažím vycházet vstříct zákazníkům i s prkotinama, ale když mi přijde email od někoho koho neznám, není schopný napsat ani DOBRÝ DEN, DĚKUJI, PROSÍM. Prostě slušně požádat, tak se tím vůbec nezabývám. Dřív jsem si s takovými poptávkami lámal hlavu, strávil nad emailama a nabídkama neskutečnou dobu a efekt nula.
vencavagon
Příspěvky: 166
Registrován: 19. 8. 2013, 8:30

13. 11. 2013, 12:11

AcemanLB píše:Samozřejmě že ne vždy když někam volám, tak volám vhod. A vyptávat se při prvním hovoru na technické detaily je taky kravina, o tom jsem nic nepsal. Já mluvím o tom, že si raději než někam pošlu tunu technické dokumentace raději zavolám jestli se tím vůbec budou zabývat než abych potom čekal na odpověď která nikdy nepřijde a pak si na ty "špatné firmy" stěžoval. Ne každý umí vše a ne každý má na všechno čas. Já se snažím vycházet vstříct zákazníkům i s prkotinama, ale když mi přijde email od někoho koho neznám, není schopný napsat ani DOBRÝ DEN, DĚKUJI, PROSÍM. Prostě slušně požádat, tak se tím vůbec nezabývám. Dřív jsem si s takovými poptávkami lámal hlavu, strávil nad emailama a nabídkama neskutečnou dobu a efekt nula.

Jasny, to je v poho. Já ti nic nevyčítám. Ono je kus pravdy v obou případech - je to tzv. kus od kusu a záleží na konkrétní situaci.

Ještě doplním: Neberte to tady jako stížnost na "špatné firmy". Já jsem chtěl jen říct, že když se neozvali, tak jsem se zaměřil na stavbu z profilů Kinetik.
Považoval jsem to za schůdnější, protože to mohu objednat na Ebay do posledního šroubku a přijde mi to ve škatuli nařezané přesně na míru - těch firem je tam spousta.
Ale jak to tak vypadá, tak dám na radu ostatních tady budu bastlit z plných materiálů.
Naposledy upravil(a) vencavagon dne 13. 11. 2013, 1:19, celkem upraveno 1 x.
vencavagon
Příspěvky: 166
Registrován: 19. 8. 2013, 8:30

13. 11. 2013, 1:08

chb píše:obojí má svou pravdu - volat i mail, ty píšeš, že ti neodpověděli - ale
ta první firma uvádí, že řeže vodním paprskem i kusovku - ta je asi OK
no a ty další vyrábí - protipovodňové zábrany, sila do 60 m3, výrobky do 30 tun ... skutečně si myslíš, že jsi oslovil vhodné firmy ?
přiznám se, že být firma, která na svém webu píše, že dělá po Evropě protipovodňové zábrany a dostane mail, že chceš uříznout kus plechu ... to budu považovat za šprým nebo za jeden ze stovky mailů, které někdo rozeslal dle seznamu firem. Neb, pokud já mám skutečně zájem o uříznutí plechu a píši jen mail, předpokládá se, že si zhruba prostuduji profil firmy, kam to posílám.

PS - zde na foru je spousta malých firem a řekl bych že přímo tímto se zabývajících a je zde i "potřebuji vyrobit.... " - co tak začít rovnou zde ?

Já si myslím, že i velká firma může vyrobit malou součást. Otázkou může být cena, ale to už je druhořadá záležitost.
Konkrétně od té druhé firmy jsem očekával kompletní výrobu včetně svaření a následného obrobení. Říkal jsem si - velká firma, má dobré stroje, bude to kvalitka.

Např. kousek od Brandýsa nad Labem je firma, která vyrábní formy výhradně pro Škodovku. Podnik jak blázen, okolo dvou stovek zaměstnanců.
A když tam přijdete, že chcete vyrobit tvarovou desku 250x150x40 mm bratru za 10 tisíc korun, tak vám ji vyrobí. Přestože jejich standardní výrobky se pohybují řádově v tunách.
Ona taková forma na palubku do Oktávie není nic malého, do lisu se dává jeřábem a jsou k tomu potřeba dlouhý štafle.
Pro mně bylo důležité, abych sednul k PC, na internetu třeba ze Seznamu vzal určitou oblast a tam si nechal vyselektovat firmy, které se zabývají řezáním vodou nebo laserem.
Šlo mi o to, abych se tam mohl případně zastavit cestou k sestře nebo od ní.

Ta první firma, co řeže vodou i kusovku, patří také mezi ty, co se neozvali.
Nicméně to nic nemění na tom, že ani jeden z nich nepovažovali za nutné odpovědět, nebo alespoň poslat člověka do pr.... .
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22428
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 11. 2013, 2:51

ted jsem se vratil z awacu
vypalky z 2ky a 3ky nerezu
celkem cca 0.5m2 v asi 8mi dilech
cena odhad 1000,- - 1500,-
vyroba do 5ti dnu

nekdo hleda duvody jinej hleda zpusoby
byla to prvni firma kterou jsem si nasel na netu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
vencavagon
Příspěvky: 166
Registrován: 19. 8. 2013, 8:30

13. 11. 2013, 3:56

robokop píše:ted jsem se vratil z awacu
vypalky z 2ky a 3ky nerezu
celkem cca 0.5m2 v asi 8mi dilech
cena odhad 1000,- - 1500,-
vyroba do 5ti dnu

nekdo hleda duvody jinej hleda zpusoby
byla to prvni firma kterou jsem si nasel na netu

No měl jsi štěstí. Uznávám.
Ono to pro mně není zas tak důležité, abych se tím zabýval, když jde jen o pouhé hobby. Proto jsem již další nehledal a nechal jsem to plavat.
Kdybych to potřeboval pro vážnou práci, tak bych se určitě poohlédnul i jinde a pevně věřím, že bych našel.
Možná využiji nabídky zde na foru.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22428
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 11. 2013, 8:42

tak jsem stesti nemel
zamestnanci tam jsou debilove a jeste k tomu alibisti
nedoporucuji
spatna firma
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

20. 11. 2013, 10:41

jakto? já u nich párkrát řezal vodou a dobrý..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22428
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 11. 2013, 10:53

no poslal jsem poptavku k naceneni
nacenili
odpovedel jsem potvrzenim

nasledne jsem jeste poprosil o rozepsani ceny abych vedel cenu za material, rez a pripravu dat kvuli opakovane vyrobe
po tydnu zjistuju v jakem stavu je objednavka a oni mi vykladaji neco o zruseni objednavky tim ze jsem poptal dodatecny rozpis cen
jo a krom toho to naceneni bylo 2x drazsi nez mi slibovali kdyz jsem tam byl osobne ale v tom bych problem nehledal (proste jsem to potreboval rychle)
to ze to tam nekdo zvrtal se snazili skryt jako ze to bylo zruseno tim poptanim rozpisu ceny (jeste jim tam k tomu pisu ze to potrebuju dodatecne kvuli dalsi opakovane vyrobe)
pak mi jeste blekotal neco jako ze odpoved na naceneni se sluvkem "potvrzuji" neni to same jako objednavka atd...
proste alibizmus a slovickareni ve chvili kdy to tam u nich nekdo zvrtal
neskutecne me tenhle jejich pristup nastval
misto toho aby se omluvili a zkusili to fofrem napravit a nejak to prednostne vypalit
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 11. 2013, 12:12

no jo no.. tak to já to měl OK..
přesně jak říkáš, kdyby řekli pepíku vypal to teď hned, zvorali jsme to tak to máš za chvilku hotový ..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5093
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

21. 11. 2013, 7:34

já je zkoušel 2x
nejdřív na omletí dílů to se neozvali
a pak podruhé, dovezl jsem vzorek nacenili a udělali docela v pohodě.
Ted jsem tam zkoušel nacenit plechy na motory a cena asi 3x větší než u laseru ( nesmysl)
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
vencavagon
Příspěvky: 166
Registrován: 19. 8. 2013, 8:30

22. 11. 2013, 5:43

Mně vždycky takováhle nespolehlivost firem strašně štvala. Často jsem přemýšlel, jak je možné, že to tak funguje.
Podle mého úsudku, pokud mi udělají cenovou nabídku a potom je to dvojnásobně, trojnásobně dražší, tak už tam zakázku nedám.
Takhle musí přijít o mnoho potenciálních zákazníků - jednou a dost. Příště jinde.
Pokud je to takhle, tak je to ještě poměrně dobrá situace oproti tomu, kdy místo aby vyrobili, naopak poškodí nebo zničí.
V době, kdy jsem byl ještě v nástrojárně PR (pracující) a ne IDUCH (inv.důchodce), jsem po nastřádání nějaké té koruny přišel na vynikající nápad, že si založím firmu a budu vyrábět řelezniční modely.
Moje dokonalá vize byla asi taková, že budu vyrábět formy, lisovat budou dodavatelské firmy a montovat nějaké ty babky a dědové, co se doma nudí.
Neváhal jsem a koupil jsem vyjiskřovačku, drátovku, CNC frézku, vrtačku, soustruh, brusku, stroj pro tamponový tisk, osvitku a vyrobil jsem formu na první díl prvního vagonu.
Odvezl jsem formu do lisovny a domluvil si, že až půjde do lisu, že přijedu. Jen tak na okraj to bylo v únoru. Samozřejmě jsem byl netrpělivý a občas jsem zavolal do lisovny,
kdy by mněli čas. Když to trvalo třetí měsíc, sedl jsem do auta a jel si pro formu s tím, že ji dám jinam. Přijel jsem na místo, koukám, koukám, oči mi lezou z důlků.
Forma byla vhozená v koutě, horní a spodní část zvlášť a ustřižené všechny vyhazovače.
Páni lisaři totiž zřejmě spěchali a jaksi zapomněli připojit vyhazovací mechanizmus lisu k vyhazovacímu mechanizmu formy.
Vypadl první výlisek, vyhazovače samozřejmě zůstaly venku a tvarové vložky je ustřihly. Potom už jim nešla zavřít forma, tak ji sundali a hodili do kouta.
No a protože se báli, že asi bude zle, odkládali naše setkání co jen to šlo. Takže jsem nakonec musel koupit i vstřikovací lis a mlýn na plasty.
Fungovalo to dobře, bohužel jen do doby odchodu do ID, což mně samozřejmě moc mrzí - firmu i se stroji jsem musel prodat - velmi nerad.
Takže taková může být jedna zkušenost s firmami. Naopak velmi dobrou zkušenost jsem mněl s firmami, od kterých jsem bral materiál na drátovku a vyjiskřovačku, na tampon, plast, barvy, ocel, měď grafit atd.
Nevím, jestli je tady můžu vyjmenovat, aby to nebylo jako zakázaná reklama. A ještě jedna zkušenost s firmami např. v německu - setkal jsem se poměrně s dost velkým nezájmem jak u prodejců strojů - chtěl jsem koupit laser, tak i u servisáků - drátovka.
Odpovědět

Zpět na „Ruzne jine fotecky videa a dokumenty“