Obsazujeme volné pozice:obsluha a programátor CNC Fréza BRNO

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
somi-cnc
Příspěvky: 7
Registrován: 18. 8. 2015, 10:01

24. 8. 2015, 8:50

elbarto píše:Firmy ktere lidem obecne nechteji platit maji vzdy stejny argument: "když dám chlapovi 30 tis, tak mě stojí téměř 50 tisíc atd.atd." neni to treba stale omilat, vime to vsichni. Tento argument mozna funguje u firem zamestnavajici stovky a tisice lidi. Kdo lidem opravdu penize davat chce, cestu si najit umi, vime to vsichni. Nepohybuju se ve strojirenstvi, ale stavebnictvi a podobny problem neresim. Lide se obcas sami hlasi, ze pro nas chteji pracovat, protoze spokojeni zamestnaci se radi pochlubi, ze si vydelaji pekne penize.
Dej vysoskolakovi strojniho oboru na Svarce 30-35 tis. jako si vydela pracovity delnik ve stavebnictvi a budes mit pred kancelari frontu. Nebo si vezmi monterky a u toho stroje si to 18 mesicne vyzkousej.
Kdyz obcas prudim lidi, ze berou moc penez maji logickou a desivou odpoved: Tak si to pojdte delat sam ...
¨
Takhle to jde možná ve stavebnictví... když chlap nemá práci a musí živit rodinu, tak ho na stavbě vždycky vemou, když má dvě ruce....
Ale ikdybych platil 10x průměru platu v oboru,,tak se lidi nepohrnou,,,proč?? jednoduché.. Obráběčů kovů je prostě dlouhodobě málo...
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

24. 8. 2015, 10:44

za 150/h vazne zadek nezvednu, a to mam za kopcem, za 200 bych se mozna cestou z prace zasel podivat, obrabecem jsem 20 let a vzdy jen kusovka, proto mne podobne nabidky dosti urazi, kazdej by chtel kvalitni lidi, ale nikdo je nechce adekvatne zaplatit, vzdy, kdyz jsem se nekde uchazel o misto, tak byli z me praxe nadseni, ovsem do doby, nez jsem jim sdelil na kolik si svou praxi cenim
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
mara35
Příspěvky: 98
Registrován: 11. 7. 2012, 7:12

24. 8. 2015, 11:14

filla píše:za 150/h vazne zadek nezvednu, a to mam za kopcem, za 200 bych se mozna cestou z prace zasel podivat, obrabecem jsem 20 let a vzdy jen kusovka, proto mne podobne nabidky dosti urazi, kazdej by chtel kvalitni lidi, ale nikdo je nechce adekvatne zaplatit, vzdy, kdyz jsem se nekde uchazel o misto, tak byli z me praxe nadseni, ovsem do doby, nez jsem jim sdelil na kolik si svou praxi cenim

To je presné 20 let jsem dělal v jedne špičkove nastrojárně akorat ty platy nebyly max. hodinovka 140 vč. premii a to jsem posledni měsice neustale slyšel jak jsem pro firmu drahý.Tak jsem sel jinam.
A pak se dozvim že na mé misto prijali borce ktery neumel vubec nic a do prace kdyz se mu nechtelo tak nepřisel ale protože byl přes agenturu tsk měl vyšši hodinovku než byla maximalni u kmenovych zaměstnancu.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4925
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

24. 8. 2015, 1:12

Tyhle vztahy zamestnavatel/zamestnanec jsou slozite. Na jedne strane jsou tady lemplove co se vali cely zivot v zasivarnach a maji slusne penize na druhe sikovni lide v krajich, kde neni prace a delaji z pohledu treba Prahy za legracni platy.
Soucasne umim pochopit, ze clovek ktery je cely zivot zamestnanec nebo ma hypo nerekne zamestnavateli "nasra." bez si to delat sam managere ... :-(
Milan+
Příspěvky: 148
Registrován: 15. 9. 2007, 7:38

28. 8. 2015, 8:43

azamo píše:No nevím ,ale mě 18000 tisíc čistého jako zaměstnanec nepřijde zase tak málo .
Nejsem teda z oboru ,mám autoservis.
Neznám teda žádného automechanika který by měl víc .
A dneska opravy aut taky není žádná sranda .
Vždyť automechošům pomalu stačí na uživení rabat z dílů. K tomu taxa min.250 na hodinu a nemáš 18000 čistého?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 8. 2015, 8:47

na dily je nakupka bezne 40% dolu z koncove ceny
to neni spatny
v kterem oboru jeste zbejva tolik?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Milan+
Příspěvky: 148
Registrován: 15. 9. 2007, 7:38

28. 8. 2015, 8:56

I více,občas,také něco nakupuji.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 8. 2015, 9:00

docela jsem koukal
necekal jsem to
v jinych oborech jsou radi za 15%
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4925
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

28. 8. 2015, 9:15

Jo,jo, to je pravda. Mam v Kelly 45 prcent a nakupy v tomto oboru me skutecne bavi. Jak pise Robocop jinde daji 10 a cekaji vdecnost :-(
Pokud nekdo budete neco chtit, klidne pisnete SZ.
Odpovědět

Zpět na „Prace“