corona virus - obecna diskuze

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Zamčeno
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2593
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

30. 12. 2020, 4:45

fmodel píše: 30. 12. 2020, 4:19
lapa píše: 30. 12. 2020, 3:43
fmodel píše: 30. 12. 2020, 3:25 ... no a dopadlo to tak že tlak vyvolá protitlak a lidé kteří by Zemana nevolili ho šli volit už jen proto že si od pár kašpárků nenechají nařizovat co je správný .To jen tak ve zkratce .
Ha ha, to je fakt sila charakteru - volit tak a tak, jen kvuli tomu, ze mne nekdo k necemu nuti.

Slysel jsem, ze kdyz chci cunika nekam dostat, tak se ma tahat za ocasek presne v opacnem smeru.
Ale nejsem sedlak (nemyslim hanlive), tak nevim, je-li to pravda :-).

Ovsem malemu diteti se rika - necham tady rohlik a ne ze ho snis, nez se vratim .... A obvykle to funguje :-).
Praha je jinej svět (proto ještě žije TOPka), navíc proti tomu aby nás někdo nutil se přece v listopadu cinkalo klíčema nebo ne ??
Ale jak sám vidíš snaží se zesměšňovat to co není dobře podle tvého názoru ,tak že je to problém Pražáků nebo jenom těch co si jsou jistí že správná je jen jejich pravda?
Kdybych se mel dostat na tvou uroven argumentace, tak bych musel rici, ze mi nejaky vidlak nebude nic rikat, kdyz nevi, jak funguje svet za jeho humny, nerkuli "velky svet".
Ale to nepouziju, protoze mi to prijde pod uroven :-).
Ale klidne, kdyz nemas jiny argument k veci, to prazactvi pouzij - ja se jen pobavim ...
To, ze jsem z Prahy jsi poznal z me argumentace nebo z meho profilu?

BTW: Vzdycky se pobavim, kdyz slysim, co vy to tam v te Praze zase kurvite?
No, kdyz uz na to prijde - v Praze (proste je to hlavni mesto a tudiz je tam vetsina rozhodujich instituci - a nerikam, ze to je spravne) je na rozhodujich postech vic lidi z venkova nez z Prahy :lol: . Ale dobre se na to nadava :lol: .
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

30. 12. 2020, 4:53

No, když né hvězda na kabátě, tak červená knížka v kapse, to už je naprosto adekvátní...
Nebo máte pocit, že bude OK aby lidi bez bumážky nemohli vstoupit do restaurace, divadla, ..., či ještě hůře aby zde byli restaurace, divadla, ... pro lidi s a bez bumážek? :shock:
Tak ten mezistupeň rovnou přeskočte a vyhlaste válku..., nebo zapojte moskové závity :roll:

Vnímám to jako neschopnost EU přesvědčit (spíše línost a nezájem, řeknu rovnou jakásí nabubřelost a nadřazená povýšenost) své obyvatelstvo o vhodnosti očkování, tak jim to nařídí a to ještě tak "šikovně" aby to udělali "dobrovolně".

Inu pokud to klapne, pak bude reakce EU obyvatelstva hodně obdobná jak s tím batoletem, ocáskem čuníka či CZ ovcema při volbě hradního soudruha... :(

To byla ta optimistická varianta úvah o důvodech proč EU nařídí očkování.

Ať to máte úplné, pak tady ještě je varianta, že jde o zkoušku oveček, než příjde nařízení k "dobrovolnému" čipování... :lol:
Že to není nereálná úvaha, dokazují mnohá jiná jejích nařízení, aktuálně od 1. ledna 21 třeba potřeba se registrovat, pokud si jako modelář chcete zalétat s letadélkem na louce za vesnici... 8)
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2706
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

30. 12. 2020, 4:53

lapa píše: 30. 12. 2020, 4:45
fmodel píše: 30. 12. 2020, 4:19
lapa píše: 30. 12. 2020, 3:43
Ha ha, to je fakt sila charakteru - volit tak a tak, jen kvuli tomu, ze mne nekdo k necemu nuti.

Slysel jsem, ze kdyz chci cunika nekam dostat, tak se ma tahat za ocasek presne v opacnem smeru.
Ale nejsem sedlak (nemyslim hanlive), tak nevim, je-li to pravda :-).

Ovsem malemu diteti se rika - necham tady rohlik a ne ze ho snis, nez se vratim .... A obvykle to funguje :-).
Praha je jinej svět (proto ještě žije TOPka), navíc proti tomu aby nás někdo nutil se přece v listopadu cinkalo klíčema nebo ne ??
Ale jak sám vidíš snaží se zesměšňovat to co není dobře podle tvého názoru ,tak že je to problém Pražáků nebo jenom těch co si jsou jistí že správná je jen jejich pravda?
Kdybych se mel dostat na tvou uroven argumentace, tak bych musel rici, ze mi nejaky vidlak nebude nic rikat, kdyz nevi, jak funguje svet za jeho humny, nerkuli "velky svet".
Ale to nepouziju, protoze mi to prijde pod uroven :-).
Ale klidne, kdyz nemas jiny argument k veci, to prazactvi pouzij - ja se jen pobavim ...
To, ze jsem z Prahy jsi poznal z me argumentace nebo z meho profilu?

BTW: Vzdycky se pobavim, kdyz slysim, co vy to tam v te Praze zase kurvite?
No, kdyz uz na to prijde - v Praze (proste je to hlavni mesto a tudiz je tam vetsina rozhodujich instituci - a nerikam, ze to je spravne) je na rozhodujich postech vic lidi z venkova nez z Prahy :lol: . Ale dobre se na to nadava :lol: .
Klíííd, na to už bys měl bejt zvyklej, že my pražáci můžeme za všechno. Čekám, kdy náš obviněj z oteplování planety.
Praha, to je hnusný, špinavý město plný debilů. A proto se sem všichni venkovani stahujou, čert ví proč. A nebo je to obráceně...... ? :)
aleshonsa
Příspěvky: 2955
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

30. 12. 2020, 4:59

pafik píše: 30. 12. 2020, 4:45
aleshonsa píše: 30. 12. 2020, 3:55 ...
To srovnání s hvězdou na kabátě je dost těžká demagogie.
To nebylo moje přirovnání, já to chtěl jen trochu odlehčit....
Já vím, spíš jsem to blbě navázal. Měl jsem odpovědět přímo na to co psal přímo altan.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2593
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

30. 12. 2020, 5:00

pafik píše: 30. 12. 2020, 4:53 Praha, to je hnusný, špinavý město plný debilů. A proto se sem všichni venkovani stahujou, čert ví proč. A nebo je to obráceně...... ? :)
Jako ze obraceny pricina a nasledek :lol: ? To budes ukrizovan ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
atlan
Příspěvky: 3351
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

30. 12. 2020, 5:01

Uz Aj ty Grade (Brutus)

Pozeram. Ze zase lamete rekordy? No nebojte sme vam v tesnom zavese.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2706
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

30. 12. 2020, 5:04

Grad píše: 30. 12. 2020, 4:53 No, když né hvězda na kabátě, tak červená knížka v kapse, to už je naprosto adekvátní...
Nebo máte pocit, že bude OK aby lidi bez bumážky nemohli vstoupit do restaurace, divadla, ..., či ještě hůře aby zde byli restaurace, divadla, ... pro lidi s a bez bumážek?

Že to není nereálná úvaha, dokazují mnohá jiná jejích nařízení, aktuálně od 1. ledna 21 třeba potřeba se registrovat, pokud si jako modelář chcete zalétat s letadélkem na louce za vesnici... 8)
Ale vždyť už to dávno funguje; zkus jít do kina nebo do divadla bez bumážky. Nepustěj tě. :)

Jo, to je dobrá hňupovina, hovořící o úrovni politiků EU. To i za bolševika jsi mohl lítat s letadýlkem bez registrace. Ale Carl to nařízení bude určitě obhajovat, neboť pošlo z unie. Lepší by bylo, kdyby pošla unie. A á budu bolševik, protože jsem našel něco, co bolševik dělal líp, než EU. :)

A když už jsme u těch nesvobod, to, že musíš nosit roušku, to je hrozný, to je výraz nesvobody a úpadek demokracie. A protestuje se, a demonstruje. A před asi 14ti dny prošla tiskem zpráva, že se chystá zrušení předplacených karet (opět EU), aby měli primárně operátoři, ale tím pádem vlády a bůhví kdo ještě, přehled o tom, kdo s kým komunikuje. A proti tomu se nikdo z těch joudů, co demonstrujou za svobodu a demokracii, neozval. To ve vší tichosti projde.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2706
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

30. 12. 2020, 5:06

lapa píše: 30. 12. 2020, 5:00
pafik píše: 30. 12. 2020, 4:53 Praha, to je hnusný, špinavý město plný debilů. A proto se sem všichni venkovani stahujou, čert ví proč. A nebo je to obráceně...... ? :)
Jako ze obraceny pricina a nasledek :lol: ? To budes ukrizovan ...
:lol: :lol: :lol: koukám, že ne všichni se do Prahy přistěhovali, někteří se tu i narodili .... :lol: :lol: :lol:
ZDENEK1.DOLEZAL
Příspěvky: 243
Registrován: 16. 12. 2013, 9:09

30. 12. 2020, 5:12

Ahoj osobně se snažím dodržovat všechna zavedená opatření proti kovidu a řeknu ti že je to občas dost těžké.
Mám tři děti a domácí výuku, ještě že mám domácí kancelář protože jen pořád něco tisknu a skenuji a posílám učitelům .Děti mě nesnáší neb jim neslevím ani ň
A výuka začíná doma kolem 9 a do večera je co dělat.
Jsem z toho už malinko na nervy ale co se dá dělat. Pak jdu do rána dělat svoji práci aby jsme nebyli za chvíli o hladu a tak dál.
Pak jdeš u nás po maloměstě ,kde se rozmohlo že každý druhý den se chlastá u někoho jiného v garáži. Koupí suda a chlastají. Tak si říkám, že je to nefér makám od rána do rána - na výlet tak maximálně do krámu a pak všude vidíš jak na to spousta lidí kašle. A jsou doma na 80procentech a chlastaj a courají se bez roušek.
Tak jo držím papulu a snažím se dodržovat všechna nařízení. Ale už mi nějak dochází síly a nervy. A to si myslím snesu dost.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2593
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

30. 12. 2020, 5:13

pafik píše: 30. 12. 2020, 5:04 A před asi 14ti dny prošla tiskem zpráva, že se chystá zrušení předplacených karet (opět EU), aby měli primárně operátoři, ale tím pádem vlády a bůhví kdo ještě, přehled o tom, kdo s kým komunikuje. A proti tomu se nikdo z těch joudů, co demonstrujou za svobodu a demokracii, neozval. To ve vší tichosti projde.
A co bys chtel ve state, kde asi naprosta vetsina obyvatel ma vernostni kartu do skoro kazdeho obchodu kvuli slevam?
Pojem datamining a bigdata jim samozrejme vubec nerika, hlavne ze je jogurt o kacku levnejsi.
Ale ze za par let nedosahnou na nejaky mnohem dulezitejsi produkt - pojisteni, zdr. pece a pod - to je mimo jejich horizont :-).
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
aleshonsa
Příspěvky: 2955
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

30. 12. 2020, 5:20

Grad píše: 30. 12. 2020, 4:53 No, když né hvězda na kabátě, tak červená knížka v kapse, to už je naprosto adekvátní...
Nebo máte pocit, že bude OK aby lidi bez bumážky nemohli vstoupit do restaurace, divadla, ..., či ještě hůře aby zde byli restaurace, divadla, ... pro lidi s a bez bumážek? :shock:
Tak ten mezistupeň rovnou přeskočte a vyhlaste válku..., nebo zapojte moskové závity :roll:

Vnímám to jako neschopnost EU přesvědčit (spíše línost a nezájem, řeknu rovnou jakásí nabubřelost a nadřazená povýšenost) své obyvatelstvo o vhodnosti očkování, tak jim to nařídí a to ještě tak "šikovně" aby to udělali "dobrovolně".

Inu pokud to klapne, pak bude reakce EU obyvatelstva hodně obdobná jak s tím batoletem, ocáskem čuníka či CZ ovcema při volbě hradního soudruha... :(

To byla ta optimistická varianta úvah o důvodech proč EU nařídí očkování.

Ať to máte úplné, pak tady ještě je varianta, že jde o zkoušku oveček, než příjde nařízení k "dobrovolnému" čipování... :lol:
Že to není nereálná úvaha, dokazují mnohá jiná jejích nařízení, aktuálně od 1. ledna 21 třeba potřeba se registrovat, pokud si jako modelář chcete zalétat s letadélkem na louce za vesnici... 8)
EU se tak bohužel chová, že místo přesvědčování nařizuje. Viz zákaz klasických žárovek.

Nicméně tady se ale jasně mluví o cestování, nevím, kde se berou pořád nějaké extrapolace ohledně používání služeb uvnitř státu, atd. Teorie o zkoušce oveček jsou úplně mimo. Já myslím, že rozumně uvažující člověk si dokáže na základně relevantních informací (nikoliv ruských blábolů z Aeronet, Sputník, a různých podobných rádobynezávislách plátků) posoudit jestli je něco potřeba nebo ne. Tady evidentně jiná cesta není, podobně jako u neštovic a jiných "radovánek", co se vyřešily očkováním. Prstě není alternativa, je to buď a nebo - buď očkování a zdravá společnost a fungující ekonomika, nebo neustále něco jako morové rány a chcípající ekonomika.
Pro čipování žádná nezvrtná argumentace není. Může někdo něco kafrat o nějaké pohodlnosti, že nebudu muset nosit u sebe platební kartu, občanku, řidičák, tramvajenku, a já nevím co ještě všechno, ale já no to s klidem řeknu - já klidně tyhle doklady budu stále tahat s sebou, jako to dělám do dnes. Takže pak je na většinové společnosti případné navrhovatele čipování prostě "vyprovodit".

Jen tak mimochodem – jako zaměstnanec máte třeba povinnost každých min. 5 let (já jakožto zaměstnanec zařazený do rizika dokonce 2 roky) absolvovat zdravotní prohlídku dle požadovaného rozsahu (já musím i na oční kvůli laseru, atd.). A když to neuděláte, tak prostě letíte a konec, žádná debata. Takže v souvislosti s tímto faktem mě udivuje, že někdo vůbec ječí kvůli nějakému posílání na covid testy atd.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

30. 12. 2020, 5:37

aleshonsa píše: 30. 12. 2020, 5:20
Jen tak mimochodem – jako zaměstnanec máte třeba povinnost každých min. 5 let (já jakožto zaměstnanec zařazený do rizika dokonce 2 roky) absolvovat zdravotní prohlídku dle požadovaného rozsahu (já musím i na oční kvůli laseru, atd.). A když to neuděláte, tak prostě letíte a konec, žádná debata. Takže v souvislosti s tímto faktem mě udivuje, že někdo vůbec ječí kvůli nějakému posílání na covid testy atd.
A konkrétně pro nás starší, po pětašedesátce doktorovi, aby jsi mohl za volant. Nejdeš? Tak chodíš pěšky, nebo MHD a basta. Byly nějaké protesty? Asi jsem si nevšiml.
Za ty drony a letecké modely nemůže jen nějaký úředník z Brusele. To bylo nějakých stížností a soudů kvůli natáčení soukromí. Líbilo by se vám, kdyby se vaše polovička opalovala na dvoře jen tak bez bikin a bylo to v přímém přenosu na webu? Prostě lidi jsou hovada a nectí nic. Že na to doplatí hlavně ti slušní, to už je druhá věc. Není jak to rozlišit. Za komárů jsi mohl létat, ale ne se vším. Mohl jsi si postavit virník? Ne, bylo zakázané to i jen vlastnit.
Taky je třeba si uvědomit, kolik je dnes opravdových leteckých modelářů a kolik je lidí, co nějaký model či dron prostě jen koupili pro zábavu a právě z těch je drtivá většina strůjcem oněch negativ.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2593
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

30. 12. 2020, 6:08

Josef píše: 30. 12. 2020, 5:37 Taky je třeba si uvědomit, kolik je dnes opravdových leteckých modelářů a kolik je lidí, co nějaký model či dron prostě jen koupili pro zábavu a právě z těch je drtivá většina strůjcem oněch negativ.
Jo a pak to dopada, ze hovado s dronem sedelo na louce u silnice a proletavalo si okruh zahrnujici i kus normalni komunikace, kde proletaval ve vysce cca celni sklo SUV a kus te drahy nemel v prime viditelnosti (krovi na kraji silnice), takze asi letal na FPV (prenos obrazu z dronu).
Malem tam prostrelil dodavku, ktera mu vyjela zpoza krovi.

Ty regulace - to vse jsou jen dusledky idiotu s absolutni svobodou.
A taky samozrejme pusobi i tlak na uvolneni vzdusneho prostoru i pro jine skupiny uzivatelu - komercni i statni ...

To jak se modelari a "modelari" vyrovnavaji s uredni realitou je dobre videt napr. na mojehobby.cz, sekce Legislativa.
Par svobodnejch tam je mentalne/argumentacne podobny tem par svobodnym tady .... mozna jde o prunik :-) techze entit :lol: .
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
lubbez
Příspěvky: 3173
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

30. 12. 2020, 6:14

Já si myslím, že není až tak velkej rozdíl mezi komančema a současnou dobou. Míra osobní svobody je vcelku stejná. Je fakt, že dneska je to šmírování sofistikovanější, ale to je vývojem techniky. Kde vidím vcelku zásadní rozdíl, že za totáče jsme lezli rusům do prdele tak nějak svobodně a z vlastní vůle, ale dneska tu máme diktát ze strany EU, potažmo Německa a Francie. Na naše národní zájmy celá EU zvysoka kašle a je jedno, jestli jde o pomazánkové máslo, rum, zbraně nebo něco jiného. Naprosto neskonale mě serou dotace, které zprznily celou naší ekonomiku, nebo přesněji to co zbylo po rozkrádačce hned po převratu. Dneska to jsou SIMkarty, zejtra to budou čipy v autech, a jak dlouho to potrvá než dostaneme čip do těla?
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2593
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

30. 12. 2020, 6:23

lubbez píše: 30. 12. 2020, 6:14 Já si myslím, že není až tak velkej rozdíl mezi komančema a současnou dobou. Míra osobní svobody je vcelku stejná. Je fakt, že dneska je to šmírování sofistikovanější, ale to je vývojem techniky. Kde vidím vcelku zásadní rozdíl, že za totáče jsme lezli rusům do prdele tak nějak svobodně a z vlastní vůle, ale dneska tu máme diktát ze strany EU, potažmo Německa a Francie. Na naše národní zájmy celá EU zvysoka kašle a je jedno, jestli jde o pomazánkové máslo, rum, zbraně nebo něco jiného. Naprosto neskonale mě serou dotace, které zprznily celou naší ekonomiku, nebo přesněji to co zbylo po rozkrádačce hned po převratu. Dneska to jsou SIMkarty, zejtra to budou čipy v autech, a jak dlouho to potrvá než dostaneme čip do těla?
Ale zrovna pomazankove maslo a rum bych nepovazoval za narodni zajem :-).
To jen vychytrala skupina dobre zmanipulovala cast obyvatel kvuli svym zajmum. Prece vime, ze maslo vypada uplne jinak :-) nez ta pomazanka - ja ji miluju taky, ale na frontu bych kvuli ni teda fakt nesel ... na to zivot je prilis kratky ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Zamčeno

Zpět na „Provozní záležitosti“