podepřené tyče

Odpovědět
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

3. 2. 2013, 9:02

Tak jsem v pátek koupil podepřené tyče 16ky jako pojezd na krytování dveří, po tom co jsem viděl nechápu jak na tom někdo může stavět frézku...
zajímalo by mě jak ty tyče montujete? resp jestli položíte tyč a vyvrtáte uchycující otvory podle ní? já jsem totiž dopředu, aniž bych ty tyče už měl vyvrtal v roztečí 150x30 díry na uchycení, položím tyč a začnu šroubovat první 4 díry (z 9ti) seděli pak cca 1,5mm mezera a ostatní posunutý o 1,5mm.. tak jsem si říkal, že jsem asi někde udělal chybu při vrtání, přeměřím to a mám to správně, posunu tyč o dvě díry a zase 4 díry seděj (takže je jasné, že je chyba v tyči ne v mém vrtání).. tak jsem přeměřil tyč a zjistil jsem, že 4 rozteče zprava jsou OK 4 zleva taky a uprostřed je to posunutý rozteč o 1,5mm větší, jakoby to ten číňan vrtal zprava a zleva a uprostřed se nějak nesešel.. :D TO JE NORMÁLNÍ ?
pak jsem vzal vozík krátkej, s tím vozíkem jde hejbat 0,17mm do boku, pokud zatlačím vozíkem k sobě a odtlačím ho na jeho délce cca 40mm mě to připadá jako celkem dost.. TO JE TAKY NORMÁLNÍ ??
u soustruhu mě choděj posuvný kryty na ložiskách, vytočenejch kolečkách a na pásovině, tady jsem za cca 3ku koupil tohle, kdybych tam dal to co je na soustruhu mám to za 500 a chodí to asi tak stejně...
já dostat toho číňana do ruky.. nicméně opět jsem se poučil, že prostě to nemá smysl s těma věcma od nich zkoušet...
na druhou stranu jsem rád, že to mám na hloupé dveře, nedokážu si představit na tom dělat frézku a ještě si pak najivně myslet, že to bude obrábět ocel...
no nic to takové nedělní postesknutí...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Tomsej
Příspěvky: 12
Registrován: 30. 11. 2008, 9:04
Bydliště: Český Brod

4. 2. 2013, 9:37

Taky jsem byl podobně rozčarovanej, když mi dorazily 12mm nepodepřený tyče na jedno moje zařízení, co chci ve finále vydávat za 3D tiskárnu. Ale snažím se uklidnit faktem, že jsem vzal to nejlevnější, co se dá na Ebay sehnat, tak co bych po tom měl chtít. Ale pusobí to subjektivně vachrlatěji než šuplíkový kolejničky.
Odpovědět

Zpět na „lineárni vedení“