čerpadlo chladící emulze

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

21. 5. 2013, 6:07

Dnes jsem rozebral čerpadlo chl.emulze u frézky v domění že je to zubové a je tam taková mosazná vrtulka něco jako turbínka, nevím jak to popsat. Dosedací plochu dna jsem stočil, neboť dno mělo rýhy. Stočil jsem to i s osazením, takže tam nevznikla žádná vůle po ubrání. Jenže to nedokáže nasát, pokud to zaliji tak to běží. Celková vůle může být mezi stěnou cca 0,1mm, může to mít vliv? Čerpadlo je 3 fázové a točí jak prase. :D
Přílohy
Fotografie0288.jpg
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2424
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

21. 5. 2013, 7:35

Klasická odstředivá čerpadla nejsou z principu samonasávací (musí být uzpůsobená konstrukce a tvar vrtule a i tak neznamená že samonasávací může běžet nasucho)
Klasická chladící by měla být ponořená alespoň z poloviny vrtule ideálně celá v emulzi. Výhoda je že se na sucho jen tak nespálí (namají často ucpávku) a zvládnou protlačit i celkem nechutnou břečku která se z emulze může časem vytvořit.
Taky uplné uzavření výtlaku nevadí, čerpadlo dokonce sníží zatížení (voda se "utrhne" a netlačí)

Otáčky jsou OK, používáme odstředivá čerpadla na 3000ot a vůle je větší než 0,1mm. Jediný důležitý prostor je mezi sacím otvorem a výtlačným, někdy tam je konstrukcí vytvořený jakoby labirynt aby čerpadlo nehonilo vodu dokola.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“