Stojánek na upínače ISO30

sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

31. 5. 2013, 8:12

Jistě, v pořádku. Nevím proč, ale to vřeteno, včetně jeho mašiny jsem někde už viděl a to komplet rozkreslený. Mám za to, že upínací sílu generuje excentr a čep vtahuje kleština. Prostě v tomto mnou popsaným případě může čep zůstat bez tepelného zpracování za předpokladu, že jako polotovar použije pevnostní šroub => 15 128 alespoň.
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

31. 5. 2013, 1:56

Je tam ruční upínání jakousi excentrickou vačkou, kterou v "uzamčený poloze" drží zkrutná pružina. Myslím, že víc jak 500kg tam nebude. Nejmenší průřez na tom čepu je cca 64mm2. I když to bude z něčeho obyč tak mi to dává s polehlivě 500-700 kg pevnost v tahu. Přechody tam jsou udělaný myslím dobře ...
Zlobit může to otlačení, ale to se dá případně pořešit. Všechno se ukáže při provozu. :wink:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 6. 2013, 8:09

vtom pripade tedy vse vporadku
me doporuceni tedy aplikovat az na vetsi stroje
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 6. 2013, 10:28

kluci drzim palce s vodou
doufam ze vas to tentokrat nepostihne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

2. 6. 2013, 2:16

Ahoj,
dík za přání!!! :wink:
Zatím to vypadá únosně ... kulminaci jsem sledoval z dílny v noci, kolem třetí ráno bylo 271cm a prakticky plný koryto řeky. Do rána, resp. do dnešního poledne to šlo ale celkem dost slušně dolů, teď to zase stoupá (teče sem co napršelo dopoledne), ale jelikož podle dat nespadlo nahoře na naší straně hor tolik další vody, tak si myslím, že to snad nad těch 270-280 nepůjde. Už je ze mně skoro i meteorolog... Máme tu něco skoro každej rok, takže to člověk porovnává a dá se celkem přesně odhadovat jakej bude vývoj. Oproti roku 2010 to letos totiž spadlo na mnohem větším území, vpodstatě celý Čechy, takže držím palce i ostatním co mají vodu na dohled či na dosah, včetně Prahy.
Doufejmě, že v přístích dnech přestane pršet, nebo že to nebude tak divoký. :!:
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 6. 2013, 2:19

a kolik cm tam bylo před těma 3ma lety ?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

2. 6. 2013, 3:12

RaS píše:a kolik cm tam bylo před těma 3ma lety ?
To se pořádně neví ... všechna měření tehdy vzala voda.
Měl jsem v baráku cca 100-170cm vody a celý údolí bylo jedno říční koryto. Tedy oproti dnešní hladině řeky tipuju tak plus cca 2m. Problém byl ale z toho, že se tehdy ucpal most (mnoho let nikdy nečistil koryto a okolí řeky) a voda místo do luk vedle vesnice šla řeka středem obce a pak taky úhrn srážek byl obrovský v nesmírně krátkém čase. Údajně i přes 300mm za 24h. Navíc vše spadlo na naší straně hor takže prakticky veškerá voda odtekla přes nás a přes Chrastavu a přes okolní vesnice pod kopcema lokálníma potokama. Řeky a potoky byly i tam kde nikdo koryto nepamatoval. Známej byl večer před tím průšvihem na Smědavě a popisoval, že ze Smědavský hory tekly z vrchoku směrem k nám čtyři cca 12m široký řeky, který tam nikdy nebyly. Dodnes tam jsou patrný po nich vymletý kaňony.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 6. 2013, 3:37

já byl v pátek před povodní v Detřichově s 4letým klukem a koukali jsme na kačeny v tom potůčku co tam teče.. koryto cca 2x2m a tam tak 20cm vody.. a synek se ptá "kdy to bude plný vody" já říkám nikdy a druhej den to o metr přeteklo :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

2. 6. 2013, 10:22

Tak v srdci Valašska nás nechala voda zatím na pokoji. Tu a tam zaprší, ale není to na poodně. Doufám, že to tak zůstane. Všem, co jsou ohroženi přeju, ať se jim to vyhne a nenapáchá nějakých škod. Četl jsem, že nové pražské vedení usnulo na vavřínech a opojeni mocí nějak opomenuli, že by bylo dobré stavět bariéry. Asi jsou přikurtováni ke korytům, aby je voda neodnesla....
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 6. 2013, 10:25

ono dobře že ty stěny nepostavili, zase by se zjistilo, že toho je půlka rozkradená (jako když to zkoušeli naposled) a ve finále by to stejně netěsnilo takže by ty vytopený byly akorád nasraný jakej to stálo ranec peněz nás všech.. takhle jsou ale vlastně nasraný taky protože si mohli myslet že by to fungovalo.. :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 6. 2013, 11:52

tak jsem ted prisel domu
stehovali jsme tu kavarnicku kde se konal sraz cnc
jeste hodinu predtim tam bylo o peknych par metru min a povodnovy cerpadla jeli
potentati se bili v prsa jaky jsou kabrnaci

ale pak se to prehralo a smitec
kavarna je pod vodou
nove vystaveny baraky pod vodou
hlavne ze to opatreni stalo stamiliony
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

3. 6. 2013, 12:40

robokop píše:tak jsem ted prisel domu
stehovali jsme tu kavarnicku kde se konal sraz cnc
jeste hodinu predtim tam bylo o peknych par metru min a povodnovy cerpadla jeli
potentati se bili v prsa jaky jsou kabrnaci

ale pak se to prehralo a smitec
kavarna je pod vodou
nove vystaveny baraky pod vodou
hlavne ze to opatreni stalo stamiliony
Tak to jsou smutný info (nevím sice kde sraz byl) ale je to fakt pech ... :(
Tady u nás byla po desáty večer další kulminace. Tentokrát 281cm a koryto bylo vážně už na hraně vylití. Nicméně aspoň u nás se ukazuje, že protipovodňová hráz (i když není ještě kompletně dostavěná) a vyčištění koryta zatím pomáhá a že se peníze poplatníků v tomto případě snad neminuly účinkem. :!:
Dokonce se zdá, že se do půdy a pozemků v obci za hráz od řeky tlačí výrazně míň spodní vody než dřív. Před dvěma lety jsem měl při podobný hladině (285cm) ve sklepě dobře jeden a půl metru vody a dneska zatím neuvěřitelných 10cm. Vypadá to tedy, že základy hráze šli opravdu až k nepropustnýmu jílovýmu podloží. Uvidíme jak se to bude vyvíjet ale dřív mi v podobným případě teklo skrz zdi do sklepa cca 2400 litrů za hodinu. Jinak i u nás jedou naplno čerpadla v místech uzavřených propustků čtyř potoků co jdou z obce do řeky. Kluci hasičský odvádějí dobrou práci a zdá se, že se zatím i jejich technika drží dobře. Uvidíme co bude dál .... snad už nebude tolik pršet a hladina nejen tady klesne.
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“