serva siemens

Odpovědět
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

10. 7. 2013, 6:22

Ahoj,setkali jste se někdo se servama siemens 1 FT 5 ? potřeboval bych k nim sehnat drivery protože mám drivery jako součást řízení simodrive a to je řízený zase systémem sinumerik kterej mi hapruje.Nebo jestli někdo třeba neví jak obejít ten řídící systém a připojit se přímo na drivery aby se to dalo řídit třeba machem ?
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7212
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

10. 7. 2013, 7:29

mezi Sinumerikem a Simodrive bude pravděpodobně rozhraní +-10V
do Sinumeriku budou zavedeny signály z polohové zpětné vazby - odměřování polohy
ani jedno z toho Mach neumí, řešilo se to tu několikrát
LinuxCNC a někdo kdo do toho vidí by to rozchodili
Co to je za mašinu?
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

11. 7. 2013, 6:57

Díky za odpověď,je to vrtačka-frézka na sklo meyer burger.Je fakt že má na všech osách opt.pravítka.Zkusím tenhle tip předat místním kutilům ať na o mrknou,stejně bych byl radši kdyby to běhalo pod linuxem,na ten sinumerik je megadrahej servis.Možná se to ještě podaří rozběhnout bez úprav ale právě cena originál dílů mě vede k těm úvahám o předělávce.Třeba jen obrazovka na to stojí 25 000,-a to není nejdražší díl.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7212
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

11. 7. 2013, 8:58

Obrazovku jsem u Heidna (podobný peníze) pořešil std PC monitorem, od std VGA rozhraní se Heidn lišil jen obrácenou fází jednoho synchronizačního pulsu, už si nepamatuju jestli snímkového nebo řádkového, spravil to invertor s jedním 40xx za asi 20,- a trochu práce, používal jsem to asi rok než jsem se donutil opravit orig. monitor
na Ebayi jsou neoriginál monitory k mání
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

11. 7. 2013, 10:46

Karle nezlob se na mně .... sleduju Tvoje příspěvky a obdivuju Tvoji bezmeznou odvahu. Ty o elektronice a CNC nevíš vůbec nic a nemáš evidentně ani základy. Ovšem nebojíš se koupit systém s pravítkama a profi řízením, navíc jestli to chápu správně i mrtvej. Nechci ti brát iluze, ale "místní hobíci" Ti tu vrtačku co chodila podle všeho v tisícinách pošlou do kytek. :(
To je ta mašina co byla na Bazoši a co prodával nějakej překupník z Práglu?
Já po něm chtěl technický informace a nevěděl vůbec nic, předpokládám tedy, že jsi to koupil jako zajíce v pytli?
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

11. 7. 2013, 12:18

Jasně že o tom nevím nic ale beru to tak že když to celý stálo 40 tisic, mám dobrej mech.základ kterej můžu zkusit nějak rozchodit.Původně jsem chtěl něco začátečnickýho stavět ale když se tohle nabízelo nedalo se to odmítnout.I kdyby na tom nakonec měla skončit ta sada krokáčů z cnc shopu,pro mě to bude dobrá mašinka na učení.
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

11. 7. 2013, 11:17

karelsklo píše:Jasně že o tom nevím nic ale beru to tak že když to celý stálo 40 tisic, mám dobrej mech.základ kterej můžu zkusit nějak rozchodit.Původně jsem chtěl něco začátečnickýho stavět ale když se tohle nabízelo nedalo se to odmítnout.I kdyby na tom nakonec měla skončit ta sada krokáčů z cnc shopu,pro mě to bude dobrá mašinka na učení.
A seš si tak jistej, že to bude dobrej mechanickej základ??? Ono totiž na superpřesný souřadnicový vyvrtávačce na sklo se asi moc nefrézovalo a nejspíš se ani nepočítalo s tím, že by měla někdy frézovat, ale třeba se pletu.... Co kdybys nám sem hodil aspoň nějaký fotky ať se můžem pokochat. :wink:
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

12. 7. 2013, 6:52

Hodím,nafotím to i vevnitř.
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

12. 7. 2013, 7:41

Tak ty fotky...Ono to není kaput,dá se říct že to běhá. Porucha se dělí na dvě větve.Jednak je tam asi opravdu závada protože měnič pouští při jakémkoli nastavení otáček do vřeten pouze 1 hz a taky blbne systém hlídání tlaku chladiva což je samozřejmě všechno spojeno s řídícím systémem ktrej pak hlásí chyby.Na to přijdem a měnič k tomu máme ještě jeden.Druhá větev je samotnej sinumerik.Vypadá to že někdo uzamčel systém proti změnám takže se dá spustit,najet referák,jezdit ručně posuvy atd.Nedá se přepsat referák,napsat program ( nabízí pouze podprogram )atd.Je fakt že i s manuálem to prostě nedá pro laika zvládnout.Ale už jsme našli pána co tohle spravuje.Jako systém je to fakt vychytaný,je vidět že to nedovolí udělat kokotinu na drahým obrobku jenže to právě jako začátečník nepotřebuju.Jestli jsou ve fotkách i jiný věci tak ty se řídí analogově :D
Přílohy
CIMG0405.JPG
CIMG0406.JPG
CIMG0407.JPG
CIMG0408.JPG
CIMG0409.JPG
CIMG0410.JPG
CIMG0411.JPG
CIMG0412.JPG
CIMG0413.JPG
CIMG0414.JPG
CIMG0415.JPG
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

12. 7. 2013, 9:37

Jo a nejde mi o frézování,brousíme sklo,jenom to zjednodušuju.Dá se to srovnat približně s frézováním hliníku ovšem posuvy jsou daleko menší(5-10x) když jde o přesnost.On totiž nástroj neodvede víc " špon".To už jsou ale další věci který by byly na dlouhý povídání.
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

12. 7. 2013, 11:19

karelsklo píše:Jo a nejde mi o frézování,brousíme sklo,jenom to zjednodušuju.Dá se to srovnat približně s frézováním hliníku ovšem posuvy jsou daleko menší(5-10x) když jde o přesnost.On totiž nástroj neodvede víc " špon".To už jsou ale další věci který by byly na dlouhý povídání.
Buď v klidu, já toho o opracování skla vím víc než možná tušíš. :wink:
Mašina je pěkná a pokud ji máš na opracování skla na což byla určena tak není co řešit. Nicméně s tím systémem to budeš mít těžký. Při nákupu takovýho staršího použitýho profi stroje (jedno jestli na sklo nebo na kov) prostě musíš vážit dvě varianty a to buď to dáš sám (opravy, rekonstrukce, modernizaci) nebo to prostě někomu zaplatíš. Na tyhle systémy už většina hobbíků nestačí a představa, že to pojede pod Machem či jiným nenákladným systémem je vesměs lichá. Problém těhlech mašin je v jejich tzv. preservativech, tedy v množství vzájemně svázaných okruhů ochran a často v nepříliš důležitých funkcích. Jenže v těchto systémech jakýkoliv výpadek i nepodstatnýho okruhu odstaví celej stroj. Najít chybu (třeba jen vykřehlá trubičková pojistka někde na desce, či kapku zaoxidovanej stykač či relé) je práce na hodiny a někdy i dny obzvláště pro člověka co ten stroj nezná. Máš k tomu aspoň dokumentaci?
Někdy je jediným řešením co celý modernizovat ale v případě stroje týhle ligy se připrav na pár desítek možná i stovku tisíc. Taková je realita .... prostě sis pořídil starší profi stroj, navíc hodně speciální.
Já mám třeba frézku Fehlman Picomax a nemít k tomu dokumentaci, dvacet let praxe v elektronice a k tomu ještě kamarády profíky z elektro oboru (v tom co sám neumím) tak bych měl jen hromadu drahýho šrotu.... :D
Výhoda kompletní vlastní stavby stroje je v tom, že víš co jsi do toho dal a obvykle snadno najdeš chybu, proto mně udivila Tvoje odvaha .... tohle vážně není moc dobrá mašina na učení se základů CNC. :wink:
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

13. 7. 2013, 12:22

Zásilka došla v pořádku,jen tu kofolu někdo cestou vypil.Pošťák měl v tom hicu asi žízeň.Jinak co se týká toho majera hamburgera tak uvažuju stejně jak říkáte.Myslím že ten opravář to dá dokupy teď ještě lacině jenže volat ho pak kvůli každé blbosti kterou udělám...neřkuli když se odněkud zakouří.I když to opraví,stejně asi pomalu budu chystat jednoduchej systém do zálohy.Materiál by mohl být do 30 tisíc a kluci by to v mezidobí nachystali a odzkoušeli.Sice by to byl krok zpátky ale pro mě možná úlevnej.Byl bych spokojenej i s tou malou čínou pro to co dělám ale není to ani trochu tuhý a vyztužit to znamená to vyhodit a udělat znovu.Tož těch 30 radši vrazím do toho burgera a čínu nechám na pidlání hliníku a pertinaxu .Manuály mám od všeho,mašiny i programování,bez toho bych úplně v riti.Takhle aspoň vím kterej alarm je kterej a co by to mělo dělat a nedělá.(což mi je ale stejně platný jak mrtvýmu zimník)
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“